Bursa Tarihi Düğün Mekanları ve 2024 Fiyatları

(5 sonuç)

Bursa
Düğün Mekanları
Tarihi Düğün Mekanları
Konak 18
7

Konak 18

Bursa, Osmangazi
1,000kapasite
50başlangıç fiyatı
Mudanya Sosyal Tesisi
4

Mudanya Sosyal Tesisi

Bursa, Mudanya
300kapasite
100başlangıç fiyatı
Koza Emirhan
4

Koza Emirhan

Bursa, Osmangazi
300kapasite
80başlangıç fiyatı
Tarihi Merinos İstasyonu
6

Tarihi Merinos İstasyonu

Bursa, Osmangazi
750kapasite
80başlangıç fiyatı
Dağder Kültür Derneği
1

Dağder Kültür Derneği

Bursa, Osmangazi
250kapasite
250başlangıç fiyatı
Bride

Hemen firmanızı ekleyin, gelirinizi artırın!

Türkiye'de evlenen her 4 çiftten 1'i DüğünBuketi.com'da firmalardan fiyat teklifi alıyor. Siz de firmanızı ekleyin, çiftlere kolayca ulaşın!

Firmanızı Ekleyin

Bursa tarihi düğün mekanları açısından oldukça zengin bir ilimiz. Yüzyıllarca boyunca büyük imparatorluklara ev sahipliği yapması ve Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olması ile, Bursa’nın hemen hemen her bölgesinde birbirinden görkemli tarihi yapılara rastlamak mümkün. Buram buram tarih kokan konaklar, hanlar ve restoranlarda unutulmaz düğün organizasyonları düzenleyebilirsiniz. Peki Bursa’daki tarihi mekanlarda düğün organizasyonu fiyatları ne kadardan başlıyor?

Bölgenin en çok tercih edilen mekanları ve hizmet detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bursa’da Tarihi Mekanlarda Düğün Fiyatları Ne Kadar?

Bursa tarihi düğün mekanları, sizleri eski dönemlere götürecek atmosferleri ve cazip düğün paketleri ile hizmet veriyor. Bu mekanlarda organizasyonlar yemekli veya kokteyl konseptinde düzenlenebiliyor. Tarihi mekanlar, düğün ve diğer organizasyonlar konusunda düğün salonlarına nazaran biraz daha yüksek ücretler sunabiliyor. Yine de konsept konusunda ücretin tam karşılığını verdiğini belirtmek isteriz.

Bursa tarihi düğün mekanları fiyatları kişi başı ortalama 300 TL’den başlıyor. Bu fiyatlar yemeksiz konseptlerde geçerli olup, yemekli davetlerde kişi başı fiyatları 1.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. 

İşte en iyi Bursa tarihi düğün mekanları ve fiyatları;

Mekan Hafta içi* Hafta sonları*
Tarihi Merinos İstasyonu 50 TL 80 TL
Dağder Kültür Derneği 250 TL 250 TL
Konak 18 30 TL 50 TL
Koza Emirhan 50 TL 80 TL
Mudanya Sosyal Tesisi 50 TL 100 TL

*Ortalama fiyatlardır. Güncel fiyatlar için teklif alınız.

En İyi Bursa Tarihi Düğün Yerleri

Bursa düğün mekanları arasında tarihi konsepte sahip olan yerlerin genel fiyatlarına baktıktan sonra sıra bu mekanları yakından incelemeye geldik. En sevilen tarihi mekanların hizmetleri, özellikleri ve adresleri gibi detayları bu bölümde bulabilirsiniz.

Tarihi Merinos İstasyonu

Bursa tarihi düğün mekanları incelememize Merinos İstasyonu ile başlıyoruz. Osmangazi ilçesinde konumlanan mekan, açık ve kapalı alan seçenekleri ile hizmet veriyor. Bölgenin en eski tren istasyonları arasında bulunan Merinos, bu alanlara ek olarak restoran bölümü ile de hizmet veriyor. Yöreye özel birbirinden lezzetli yemekleri tadabileceğiniz gibi, bu menüler eşliğinde yemekli düğün davetleri de düzenleyebilirsiniz. Açık alanda 750, kapalı alanda 100 kişiye kadar misafir ağırlayabilirsiniz.

Konak 18

Bursa Osmangazi’de sıklıkla tercih edilen düğün mekanlarından olan Konak 18 ile devam ediyoruz. Açık alanda 1000, kapalı alanda 400 kişiye kadar misafir ağırlama kapasitesi olan mekan şık dekorasyonu ile de beğeni topluyor. Mekanın geniş kır bahçesinde gazebo, gelin damat masası ve sandalyeler özenle süsleniyor. Konak 18’in kendi etkinlik sorumlusu bulunuyor. Dilerseniz dışarıdan kendi tercih ettiğiniz bir organizasyon firması ile de çalışabilirsiniz.

Koza Emirhan

Bursa’nın en eski hanlarından Koza Han’ında bulunan Emirhan, restoran konseptinde düğün planlayan çiftler için ideal. 2 farklı alanda hizmet veren mekan, yemekli düğün için Bursa’nın en iyi adreslerinden biri. Ses ve sahne hizmetlerini kendi temin edebilen mekan, ayrıca müzik hizmeti de veriyor. Ayrıca düğün öncesi menü tadımı da yapılabiliyor. Fotoğrafçı temini konusunda da çiftlere yardımcı olan mekan, dilerseniz kendi fotoğrafçınız ile çalışmanıza da sıcak bakıyor.

Mudanya Sosyal Tesisi

Bursa tarihi düğün mekanları incelememizde son durağımız Mudanya Sosyal Tesisi oluyor. Sosyal tesis olmanın bir avantajı olarak çok daha uygun fiyat aralıkları burada sizi bekliyor. Mudanya Tesisleri bünyesinde düğünlere ek olarak kına gecesi, nişan, nikah sonrası yemek ve doğum günü gibi etkinlikler de düzenlenebiliyor. Kendi catering ekibine sahip olan tesiste menü tadımı yapılabiliyor. Açık alanında 300, kapalı alanında ise 100 kişiye kadar etkinlikler düzenlenebiliyor. 75 araç kapasiteli otoparkı da bir diğer artısı.

Bursa tarihi düğün yerleri ve fiyatlarını incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Beğendiğiniz mekandan DüğünBuketi.com aracılığı ile teklif almayı unutmayın. Mekanların özel indirimleri hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için “ücretsiz Teklif Al” formumuzu doldurabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.