Filtreler

Yaka

İlçeler

Minimum Fiyat

Kapalı / Açık Alan

Kapasite

60 sonuç
İstanbul
Düğün Mekanları
Tarihi Düğün Mekanları
Beyaz Köşk Emirgan

Beyaz Köşk Emirgan

5.0 (4)
İstanbul, Üsküdar
2000 Maks. Kişi • 150 ₺ Başlangıç Fiyatı
Malta Köşkü

Malta Köşkü

5.0 (3)
İstanbul, Beşiktaş
400 Maks. Kişi • 150 ₺ Başlangıç Fiyatı
Elio Sedef

Elio Sedef

5.0 (13)
İstanbul, Adalar
500 Maks. Kişi • 300 ₺ Başlangıç Fiyatı
Sait Halim Paşa Yalısı

Sait Halim Paşa Yalısı

İstanbul, Sarıyer
1000 Maks. Kişi • 300 ₺ Başlangıç Fiyatı
Milli Saraylar Daire Başkanlığı

Milli Saraylar Daire Başkanlığı

İstanbul, Beşiktaş
750 Maks. Kişi • 80 ₺ Başlangıç Fiyatı
Çubuklu Hayal Kahvesi

Çubuklu Hayal Kahvesi

5.0 (2)
İstanbul, Beykoz
1000 Maks. Kişi • 200 ₺ Başlangıç Fiyatı
Reji by Kalyon Hotel

Reji by Kalyon Hotel

5.0 (5)
İstanbul, Fatih
750 Maks. Kişi • 450 ₺ Başlangıç Fiyatı
Eski Büyükdere İskelesi

Eski Büyükdere İskelesi

4.9 (15)
İstanbul, Sarıyer
500 Maks. Kişi • 300 ₺ Başlangıç Fiyatı
Grand Pera Cercle D'Orient

Grand Pera Cercle D'Orient

İstanbul, Beyoğlu
500 Maks. Kişi • 200 ₺ Başlangıç Fiyatı
Haliç Kongre Merkezi

Haliç Kongre Merkezi

5.0 (2)
İstanbul, Beyoğlu
3000 Maks. Kişi
Maslak Kasrı

Maslak Kasrı

5.0 (2)
İstanbul, Sarıyer
500 Maks. Kişi • 100 ₺ Başlangıç Fiyatı
Babı Hayat

Babı Hayat

İstanbul, Fatih
300 Maks. Kişi • 100 ₺ Başlangıç Fiyatı
Feshane Kongre ve Kültür Merkezi

Feshane Kongre ve Kültür Merkezi

İstanbul, Eyüp
2000 Maks. Kişi • 50 ₺ Başlangıç Fiyatı
Yıldız Sarayı Şale

Yıldız Sarayı Şale

5.0 (1)
İstanbul, Beşiktaş
1000 Maks. Kişi • 200 ₺ Başlangıç Fiyatı
Safiye Sultan Cafe

Safiye Sultan Cafe

İstanbul, Beyoğlu
200 Maks. Kişi • 100 ₺ Başlangıç Fiyatı

İstanbul tarihi düğün mekanları, nostaljik bir atmosferde organizasyon düzenlemek isteyen çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Şehrin her iki yakasında da hizmet veren tarihi yalılar, köşkler ve saraylarda unutulmaz davetlere imza atabilirsiniz. Kişi başı ortalama 400 - 800 TL'den başlayan mekan fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İstanbul Tarihi Mekanlarda Düğün Organizasyonu

Gösterişli bir organizasyon planlıyorsanız İstanbul’daki tarihi otellerde ve mekanlarda, size özel konseptler eşliğinde dünya evine girebilirsiniz. En güzel gününüzde sizi yalnız bırakmayan profesyonel ekipleriyle dikkat çeken tarihi düğün mekanlarında kişi başı 400 TL'den başlayan cazip fiyatları değerlendirebilirsiniz.

Anadolu ve Avrupa Yakası'nda konumlanan birbirinden şık mekanları sizin için yakından inceledik.

İstanbul Avrupa Yakası Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul tarihi düğün mekanları, düğün organizasyonlarınızı gerçekleştirmek için size özel fiyat teklifleri sunuyor. Otel olarak faaliyet gösteren ve konaklama imkanlarıyla da rağbet gören mekanlar, 400 - 1.500 TL arası bir başlangıç fiyatı ile kapılarını açıyor. 

Fuat Paşa Yalısı

Sarıyer ilçesinde konumlanan Fuat Paşa Yalısı, yılların verdiği deneyim ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Benzersiz mimarisi ile öne çıkan yalı, kalitesi ve ayrıcalıkları ile çiftlerden beğeni topluyor.

Özel süsleme ve ekipman temini konusunda da destek olan mekan dışarıdan organizasyon firması ile çalışabilmenize de müsaade ediyor. Detaylı bilgi almak için teklif formumuzu doldurabilirsiniz.

Gar Gazinosu

Kolonsuz ve yüksek tavanlı yapısı ile öne çıkan Tarihi Gar Gazinosu, düğün organizasyonlarının uğrak adresleri arasında yer alıyor. Fatih ilçesinde bulunan, eski ile yeniyi başarılı bir şekilde harmanlayan gazino, İstanbul tarihi düğün mekanları arasında önemli bir yere sahip.

Siz de nostaljik bir konsept planlıyorsanız tercihinizi bu şık mekandan yana kullanabilirsiniz.

Sultan Sarnıç

Tarihi milattan önce 4. yüzyıla dayanan Sultan Sarnıç, önemli bir tarihi yapı olmasının yanı sıra evlenecek olan çiftlerin düğün hayallerini süsleyen bir mekan olma özelliği de taşıyor. İstanbul Fatih bölgesinde konumlanan mekan, benzersiz atmosferi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

400 kişilik kapasiteye sahip olan mekan, tarihi sütunlar arasında özel bir gece vadediyor. 

Hoca Paşa Gösteri ve Etkinlik Merkezi

540 yıldan uzun bir süredir varlığını koruyan ihtişamlı bir tarihi yapının içerisinde bulunan Hodjapasha Kültür Merkezi, düğün ve daha birçok organizasyona ev sahipliği yapıyor. 360 derece ses, ışık ve sahne hizmetiyle desteklediği görkemli bir ortamda düğün organizasyonunuzu planlıyor.

Yerli ve yabancı birçok ünlünün de davet ve düğün için tercih ettiği bu mekan, unutulmaz gecelerin teminatını sunuyor. 

Feriye Palace

İstanbul Beşiktaş ilçesinin seçkin tarihi mekanlarından biri olan Feriye Palace, muhteşem boğaz manzarası ve özel düğün paketleri ile beğeni topluyor. Mekan bünyesinde 2000 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Özel konsept hazırlama, yemek servisi, ekipman temini ve müzisyen hizmeti de mekanın ayrıcalıkları arasında yer alıyor. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki butonumuzdan teklif formumuzu doldurabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası Yalıda Düğün Fiyatları

İstanbul Anadolu Yakası’nda dillere destan bir düğün töreni gerçekleştirmek istiyorsanız, bu bölgedeki tarihi mekanları inceleyebilirsiniz. Yalıda düğün fiyatları Anadolu Yakası'nda 500 - 2.000 TL aralığından başlıyor. Fiyatlar aldığınız hizmetlere ve davet gününe göre değişkenlik gösterebiliyor. 

Gül Sultan Yalısı Düğün Fiyatları

Boğaz manzarasına karşı ihtişamlı bir düğün organizasyonu düzenlemek için Gül Sultan Yalısı'nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 3 ayrı davet alanı bulunan mekanda aynı anda birden fazla davet düzenlenebiliyor.

Akşam saatlerinde mekanın dış aydınlatmaları, ortamın çok daha büyüleyici bir hale gelmesini sağlıyor. 120 yılı aşkın bir tarihi olan mekan, restaurant bölümünde de şık davetlerin adresi haline geliyor.

300 kişilik hizmet kapasitesiyle tüm misafirlerinden tam puan alıyor.

Cemile Sultan Korusu

Tarihi bir kır düğünü mekanı olarak şehrin genelinde popülerlik kazanmış olan Cemile Sultan Korusu çiftleri deniz, boğaz ve şehir manzarası ile karşılıyor. üsküdar ilçesindeki konumuyla da uğrak bir mekan haline gelmiş olan koru, beyaz ve toz pembe renklerinin ağırlıkta olduğu bir dekorasyon hazırlıyor.

1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyor.

Çubuklu Hayal Kahvesi

Yıllar boyu unutulmayacak bir düğün organizasyonu istiyorsanız, alternatifleriniz arasına Çubuklu Hayal Kahvesi’ni de ekleyebilirsiniz. 

1.000 kişilik davet alanı ile hizmet veren Hayal Kahvesi, muhteşem deniz manzarası ile büyük ilgi görüyor. Profesyonel bir organizasyon ekibi ile çalışan mekanda düğün davetlerine ek olarak kına gecesi, nişan, mezuniyet partisi ve kurumsal davetler düzenlenebiliyor. Siz de bu mekan hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz aşağıdaki butonumuza tıklayabilirsiniz.

Kız Kulesi

Tarihinde en güzel ve unutulmaz aşkları barındıran, aşkın adeta simgesi haline gelmiş olan Kız Kulesi İstanbul'un üsküdar ilçesinde konumlanıyor.

Size özel konsept hazırlığı yapan ve benzersiz hizmetler sunan mekanda 220 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Yemekli ve kokteyl menü alternatifleri sunan Kız Kulesi, konsept dekorasyonu ile de göz kamaştırıyor.

İstanbul Dış çekim için Tarihi Mekan Tavsiyeleri

İstanbul Suriçi ve yarımada bölgelerinde köşk, yalı, tarihi otel gibi mekanlarında dış çekim yaptırabilirsiniz.

Reji By Kanyon Hotel, Sultan Sarnıç, Fransız Bahçeleri, Beylerbeyi Sarayı ve Kalender Paşa Sarayı, gelin damat çekimlerinin yanı sıra save the date çekimleri için de ideal tarihi mekan olma özelliği taşıyor. İstanbul dış çekim düğün fotoğrafçıları, mekan tercihi konusunda kararsız kalan çiftler için danışmanlık hizmeti de sunuyor.

Hünkar Suyu Kasrı Fotoğraf çekimi

Hünkar Suyu Kasrı, İstanbullu çiftlerin en çok tercih ettiği dış çekim mekanları arasında yer alıyor. 1896 yılından beri tüm ihtişamıyla ayakta kalan yapı, hem manzarası hem de mimarisi ile göz dolduruyor.

İstanbul'daki düğün fotoğrafçılarının çoğu burada dış çekim yapabiliyor. Siz de düğün fotoğraf çekiminizi bu şık atmosferde yaptırmak isterseniz, şehrinizin en iyi düğün fotoğrafçıları ile DüğünBuketi.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

DüğünBuketi üzerinden İstanbul tarihi düğün mekanları ve salonları tüm detayları ile inceleyebilir, teklif formu doldurarak bütçenize en uygun paketleri öğrenebilirsiniz. Düğün konseptinize karar veremediyseniz ücretsiz organizasyon danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Tarihe geçecek, unutulmaz bir organizasyon dileriz!

Sıkça Sorulan Sorular

  • İstanbul tarihi mekanlarda düğün fiyatları ne kadar?

    Boğaz manzaralı yalılarda düğün fiyatları kişi başı minimum 750 - 2.000 TL'den başlıyor. İstanbul'daki saray, kasır ve tarihi yalılarda düğün fiyatları biraz yüksek aralıklarda seyredebiliyor. Pek çok mekan ödemeleri döviz kuru üzerinden alıyor.

  • İstanbul'da düğün yapılabilen tarihi yerler nereler?

    İstanbul'da Hidiv Kasrı, Çırağan Sarayı, Adile Sultan Kasrı, Sait Halim Paşa Yalısı, Fuat Paşa Yalısı, Eski Büyükdere İskelesi ve Reji by Kalyon Hotel en sevilen tarihi düğün yerleri arasında bulunuyor.

  • Tarihi düğün mekanlarının kapasiteleri ne kadar?

    Tarihi mekanlardan minimum 50 kişiden alan büyüklüğüne göre 2000 kişiye kadar davetler düzenleyebilirsiniz.

Loader
0
%