İzmir Tarihi Düğün Mekanları ve 2024 Fiyatları

(10 sonuç)

İzmir
Düğün Mekanları
Tarihi Düğün Mekanları
Yorgo Seferis Residence
5

Yorgo Seferis Residence

5.0
(2)
İzmir, Urla
200kapasite
100başlangıç fiyatı
Kanuni Kervansaray Historical Hotel
8

Kanuni Kervansaray Historical Hotel

İzmir, Çeşme
750kapasite
150başlangıç fiyatı
Alavya
12

Alavya

İzmir, Çeşme
200kapasite
100başlangıç fiyatı
İmrenhan Konakları
14

İmrenhan Konakları

İzmir, Çeşme
300kapasite
80başlangıç fiyatı
Les Pergamon
9

Les Pergamon

İzmir, Bergama
350kapasite
50başlangıç fiyatı
Evliyagil Otel
5

Evliyagil Otel

İzmir, Çeşme
200kapasite
100başlangıç fiyatı
Varyant Konakları
4

Varyant Konakları

İzmir, Konak
100kapasite
150başlangıç fiyatı
Eylül Köşk
5

Eylül Köşk

İzmir, Buca
100kapasite
30başlangıç fiyatı
Edward Whittall Garden
7

Edward Whittall Garden

İzmir, Bornova
750kapasite
400başlangıç fiyatı
Afet Hanım Konağı
9

Afet Hanım Konağı

5.0
(1)
İzmir, Çeşme
Kapasite ve fiyat bilgisi mevcut değil
Bride

Hemen firmanızı ekleyin, gelirinizi artırın!

Türkiye'de evlenen her 4 çiftten 1'i DüğünBuketi.com'da firmalardan fiyat teklifi alıyor. Siz de firmanızı ekleyin, çiftlere kolayca ulaşın!

Firmanızı Ekleyin

Standartların dışında bir düğün organizasyonu planlıyorsanız şehrinizdeki tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz. İzmir tarihi düğün mekanları ortalama olarak 50 TL’den başlayan fiyatları ile oldukça otantik bir organizasyon vaadediyor. Ayrıca pek çok çift dış çekim ve düğün belgeseli çekimi için soluğu İzmir'in tarihi mekanlarında alıyor.

İzmir’in En Popüler Tarihi Düğün Mekanları

Konak meydanı tarihi saat kulesi arka planında dış çekim yaptırabilir, Efes Antik Kenti sütunları arasında drone çekimi ile muhteşem pozlar yakalayabilirsiniz. İzmir'de düğün organizasyonu düzenleyebileceğiniz adresler arasında Tarihi Havagazı Fabrikası, Saime Sultan Yalısı ve Murat Köşkü gibi mekanlar yer alıyor. Her biri tarih kokan bu birbirinden güzel mekanlarda kişi başı düğün fiyatları ise ortalama olarak şöyle;

İlçe

Hafta İçi*

Hafta Sonu*

Urla

80 TL

100 TL

Bornova

80 TL

150 TL

çeşme

100 TL

150 TL

Konak

80 TL

100 TL

*Ortalama fiyatlardır. Güncel fiyatlar için teklif alınız.

Saime Sultan Yalısı

Bayraklı ilçesinde bulunan Saime Sultan Yalısı; denize nazır manzarası, sade dekoru ve menü çeşitliliği İzmir'in en sevilen tarihi düğün mekanları arasında yer alıyor. 1800’lü yıllarda inşa edilen bu mekan, mimarisi ve iç dizaynı ile tarihi mekanda fotoğraf çekimi konseptine de uygun.

Mekanın kapalı davet alanı 750 kişiye hizmet verebilirken, açık davet alanında 3.000 kişiye kadar misafir ağırlanabiliyor. Saime Sultan Yalısı düğün fiyatları ise kişi başı 300 TL - 500 TL'den başlıyor.

Tarihi Havagazı Fabrikası

Konak ilçesinde bulunan Tarihi Havagazı Fabrikası, 1800’lü yılların sonunda inşa edilmiştir. İzmir'in en güzel tarihi düğün mekanları arasında bulunan Havagazı Fabrikası, uygun fiyatları ile de dikkat çekmekte.

Mekanın kapalı davet alanı 300 kişiye kadar hizmet sunabilirken, açık davet alanı 2.000 kişiye organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyor. İzmir'in en sevilen dış çekim mekanları arasında yer alan Tarihi Havagazı Fabrikası'dan çekiminizden en az 2 hafta önce randevu almanız gerekiyor.

İzmir Havagazı Fabrikası düğün fiyatları kişi başı 100 TL'den başlıyor. Fiyatlar seçilen menülere ve davet gününe göre değişkenlik gösterebiliyor.

Murat Köşkü

Levanten Murat Köşkü olarak da bilinen tarihi yapı İzmir'in Bornova ilçesinde bulunuyor. Geçmişi 1800’lü yılların başına dayanan bu tarihi mekanda düğün organizasyonlarına ek olarak dış çekim de yapılabiliyor. Murat Köşkü yetkilileri tarafından talebinize uygun aksesuar veya dekorasyon temaları sağlanabiliyor.

2 katlı ve yüksek tavanlı bu mekan, açık ve kapalı davet alanlarında hizmet verebiliyor. Düğün hizmetinin yanında özel davetler, resepsiyonlar, partiler ve çeşitli törenler de organize edilebiliyor.

Murat Köşkü düğün fiyatları yemekli ve kokteyl davetlere göre değişebiliyor. Tarihi mekanda kişi başı düğün fiyatları hafta içi 50 - 80 TL civarında iken, hafta sonu 80 - 100 TL arasında değişebiliyor.

Erendira Hotel

Gabriel Garcia Marquez’in meşhur romanından esinlenilerek tasarlanan bu otel, 170 yılı aşkın bir tarihi bir binada hizmet veriyor. Tarihi dokusuyla göz kamaştıran Erendira Hotel, çeşme'de dış çekim yaptırmak isteyen çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ortalama olarak 50 - 100 kişilik butik davetler verilebilen Erendira Boutique Hotel, ahşap mumluklar, çiçekler ve rustik süslemeleri ile beğeni topluyor. Müzisyen temini de sağlayabilen otelde unutulmaz bir davet sizi bekliyor.

Erendira Hotel'de düğün fiyatları menü ve organizasyon çeşitliliğine bağlı olarak değişiyor. Kokteyl davetlerde 30 - 50 TL'den başlayan paket fiyatları, yemekli menülerde 50 - 80 TL civarında seyrediyor.

Edward Whittall Garden

Edward Whittall Garden, kır bahçesi ve açık davet alanları ile hizmet veriyor. Davet alanının bulunduğu köşke adını veren Edward Whittall, 1900’lü yılların başında inşaa edilen köşk İzmir tarihi düğün mekanları arasında otantik atmosferi ile öne çıkıyor.

Mekanın kır bahçesi kapasitesi, ortalama 750 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyor. Bu kır bahçesi içerisinde egzotik ve tropikal bitkileri barındırıyor. Mekanın bahçesinde dış çekim ve düğün çekimi yaptırmak için 1 ay önce yetkililer ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Edward Whittall Garden düğün fiyatları ise kişi başı 300 TL'den başlıyor. Fiyatlar menü seçimlerine göre değişebiliyor.

Yorgo Seferis Residence

Urla ilçesinde bulunan Yorgo Seferis en bilindik İzmir tarihi düğün mekanları arasında yer alıyor. Taş duvarları, tarihi atmosferi ve rustik yapısıyla bu mekan Urla'da dış çekim yaptırmak isteyen çiftlerin yakın kadrajına giriyor. Dış çekim veya düğün mekanı olarak tavsiye edebileceğimiz Yorgo Seferis Residence, otel olarak da hizmet veriyor.

Geniş kır bahçesi alanında 200 kişiye kadar davetler düzenlenebiliyor. Otelin kapalı salonunda ise 100 kişiye kadar misafirinizi ağırlayabilirsiniz. 75 kişiye kadar konaklama kapasitesi de bulunan otelin ayrıca 50 araçlık otoparkı da mevcut.

Yorgo Seferis Urla'da kişi başı kokteyl düğün fiyatları 80 TL'den başlıyor. Yemekli düğün organizasyonu fiyatları ise kişi başı 100 TL civarında. Fiyatlar davet gününe göre değişkenlik gösterebiliyor.

Afet Hanım Konağı

Tarihi bir Rum konağı olan Alaçatı Afet Hanım Konağı bünyesinde 50 kişiye kadar organizasyonlar düzenlenebiliyor. İzmir'in çeşme ilçesinde bulunan bu konakta hem açık hem de kapalı davet alanı seçeneği bulunuyor.

çeşme tarihi düğün mekanları arasında öne çıkan Afet Hanım, cazip düğün fiyatları ile de öne çıkıyor. Kokteyl düğün fiyatları 50 - 80 TL civarında iken, yemekli davet fiyatları 80 - 100 TL arasında seyrediyor.

İzmir'in Tarihi Mekanlarında Dış çekim

Tarihi mekanlarda fotoğraf çekimi çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor. İzmir, tarihi mekanlar açısından oldukça zengin bir ilimiz olduğundan düğün çekimi konusunda da birbirinden güzel seçenekler sunuyor.

Urla, Bornova, çeşme veya Konak’taki tarihi yapılarda çekim gerçekleştirebileceğiniz gibi, Efes Antik Kenti, Tarihi Konak Meydanı ve İzmir Saat Kulesi arka planları ile fotoğraflarınızı süsleyebilirsiniz.

İzmir'de dış çekim fotoğrafçısı arıyorsanız Kadir Adıgüzel Photography, Düğün Hikayesi ve Yedinci Sanat Prodüksiyon tam size göre. Ortalama olarak 1.500 TL’den çekim paketleri sunan firmalardan katalog çekimi, nişan fotoğrafçılığı, düğün hikayesi ve save the date gibi hizmetler de alabilirsiniz.

Kadir Adıgüzel Photography

Alaçatı, Urla ve Foça genelinde yaptığı tarihi mekan fotoğrafçılığı çiftlerden beğeni toplayan Kadir Adıgüzel Photography, İzmir'in Konak ilçesinde konumlanıyor. Firma dilerseniz şehir dışı ve yurt dışında da çekim hizmeti verebiliyor. Firma ile çekim yaptırmadan 1-2 hafta önce iletişime geçmeniz gerekiyor.

Kadir Adıgüzel ile dış çekim fiyatları çekim türüne ve mekana göre değişebiliyor. çekim hizmetleri arasında save the date, trashday, düğün hikayesi ve konsept çekim yer alıyor. 1500 TL'den başlayan uygun çekim fiyatları ile de yüzleri güldürüyor.

İzmir Düğün Hikayesi

İzmir Düğün Hikayesi, Alsancak semtinde konumlanıyor. Drone, jimmy jib gibi farklı ekipmanlar kullanan firma adeta film sahnelerini aratmayan çekimlere imza atıyor.

İzmir Düğün Hikayesi çekim fiyatları ortalama olarak 1.500 TL’den başlıyor. Alacağınız hizmete ve çekim yerine göre fiyatlar değişebiliyor.

Yedinci Sanat Prodüksiyon

Yedinci Sanat Prodüksiyon, İzmir'in Karşıyaka ilçesinde konumlanıyor. Düğün fotoğrafçılığı alanında yaptığı inovatif girişimler ve yaratıcı pozlama teknikleri ile çiftlerden yoğun ilgi götüyor. Şehrin dört bir yanında çekim yapabilen firma; düğün belgeseli, nişan çekimi, düğün hikayesi, save the date, trashday ve drone çekim gibi hizmetler verebiliyor.

Yedinci Sanat Prodüksiyon dış çekim başlangıç paket fiyatları 1.000 - 1.500 TL arasında değişiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de tarihi düğün mekanları ile ilgili en önemli soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

İzmir'in En Sevilen Tarihi Düğün Mekanları

Zaman açısından hiçbir şekilde popülerliğini kaybetmeyen tarihi düğün mekanları, İzmirli çiftlerin de sıkça tercihi oluyor.

  • Saime Sultan Yalısı
  • Tarihi Hava Gazi Fabrikası
  • Edward Whittall Garden
  • Levanten Murat Köşkü
  • Erendira Boutique Hotel
  • Yorgo Seferis Residence

İzmir'de Tarihi Düğün Fiyatları Ne Kadar?

İzmir'de köşkte, yalıda veya saray bahçelerinde düğün fiyatları 100 - 200 TL arasında başlıyor. Lüks ve gösterişli mekanlar, sundukları hizmetlerle de fiyat açısından avantajlı olduklarını çiftlere hissettiriyor.

Tarihi Mekanlarda Kapasite Aralığı Ne Kadar?

İzmir'deki tarihi mekanlarda düğün için ayrılan kapasiteler farklı aralıklarda seyrediyor. 50 - 100 kişilik butik düğünler için uygunluk gösteren yerler olduğu gibi 500 kişiye kadar misafir ağırlayan mekanlar da bulunuyor.

Urla, Bornova, çeşme ve Konak ilçeleri birbirinden güzel tarihi düğün mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Bu yazımızda sizler için İzmir'deki en şık tarihi davet alanlarını ve fiyatlarını inceledik. Siz de bu tarih kokan mekanlarda düğün organizasyonu düzenlemek isterseniz "ücretsiz Teklif Al" formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz!