Ankara Tarihi Düğün Mekanları ve 2024 Fiyatları

(2 sonuç)

Ankara
Düğün Mekanları
Tarihi Düğün Mekanları
Cermodern Sanatlar Merkezi
7

Cermodern Sanatlar Merkezi

Ankara, Çankaya
2,500kapasite
100başlangıç fiyatı
Divan Çukurhan
5

Divan Çukurhan

5.0
(3)
Ankara, Altındağ
Kapasite ve fiyat bilgisi mevcut değil
Bride

Hemen firmanızı ekleyin, gelirinizi artırın!

Türkiye'de evlenen her 4 çiftten 1'i DüğünBuketi.com'da firmalardan fiyat teklifi alıyor. Siz de firmanızı ekleyin, çiftlere kolayca ulaşın!

Firmanızı Ekleyin

Ankara tarihi düğün mekanları, benzersiz atmosferleri ve tarihe tanıklık etmiş mimarileri ile birbirinden güzel davetlere ev sahipliği yapıyor. Düğün davetlerine ek olarak kına gecesi, sünnet düğünü ve nişan organizasyonları da bu mekanlarda düzenlenebiliyor. Kişi başı ortalama 500 TL'den başlayan fiyatları ile öne çıkan mekanları sizin için yakından inceledik.

Ankara Tarihi Düğün Mekanları 2024 Fiyatları

Kına, nişan, düğün gibi tüm özel günlerinizde hizmet alabileceğiniz Ankara tarihi düğün mekanları hemen hemen her bölgede karşınıza çıkıyor. Özellikle Altındağ ilçesi mekan arayışında olanların ilk yöneldiği bölge oluyor. Ata Konağı, Divan Çukurhan, Ankara Palas ve Zenger Paşa Konağı bölgenin popüler düğün mekanları arasında yer alıyor. Tarihi atmosferde düğün yapacakları 500 TL’den başlayan fiyatlar, seçilen menü ve davetli sayısına göre kişi başı 750 - 1.000 TL bandına çıkabiliyor.

Tarihi mekanda düğün yapmak isteyen Ankaralılar için önerilerimiz şöyle;

1. Ata Konağı Ankara

Klasik düğünlerin dışında farklı bir atmosferde düğün yapmak isteyenler için Ata Konağı ideal oluyor. Altındağ ilçesinde yer alan konak 170 yıllık geçmişiyle kendine hayran bırakıyor. Kolonsuz, yüksek tavanlı kapalı alanında 400 kişiye kadar ağırlanabiliyor. Mekanın organizasyon sorumluları düğününüzün planlanmasında destek veriyor. 

Olmazsa olmaz müzik yayını için DJ ve orkestra temin ediliyor. Siz misafirleriniz ile eğlenirken konağın anlaşmalı fotoğrafçısı geceyi kayıt altına alıyor. Etkinliklerinizde ikram edilecek menüler sizin tadımınız sonrasında belirleniyor. 

2. Ören Köşk Ankara

Ören Köşk, Keçiören ilçesinde 2005 yılından beri hizmet veren modern bir salon olsa da tarihi Estergon Kültür Merkezi’nde yer alıyor. 200 kişilik terası ve 300 kişi kapasiteli restoranı ile özel günlerinize ev sahipliği yapıyor.

Mekana giriş Selçuklu Dönemi'nden kalma taç kapısından yapılıyor. Dekorasyonda İznik, Osmanlı ve Kütahya çinileri ile Rumi desenler dikkat çekiyor. Mekanın müzisyenleri gece boyunca eğlenceli zaman geçirmenizi sağlıyor. Usta aşçılarla birlikte yapacağınız menü tadımı sonrası davet menülerine karar veriliyor ve şık sunumlarla ikram ediliyor. Dilerseniz mekan dışı fotoğrafçı ve organizasyon firması ile çalışabilirsiniz.

3. Divan Çukurhan Düğün & Davet

Altındağ’da misafirlerini bekleyen Divan Çukurhan bünyesindeki Safranhan Brasserie, geleneksellikle modernliği harmanlayarak davetlerinize fark katıyor. Mekanda zengin menüler eşliğinde yapacağınız organizasyonlar için açık veya kapalı alanı tercih edebiliyorsunuz.

Açık alan kapasitesi 400 kişi, kapalı alan kapasitesi ise 200 kişiye kadar uygun oluyor. Eski bir han olmasının yanı sıra günümüze oldukça modern şekilde uyarlanan mekanın profesyonel kadrosu, yetenekli servis elemanları ve ışık ses, sahne hizmetleri her şeyin kusursuz olmasını sağlıyor. Etkinlik sorumlusuyla planladığınız düğün için isterseniz dışarıdan organizasyon firmasıyla ortak çalışılıyor.

4. Zenger Paşa Konağı

Otantik bir mekanda düğün yapma fikri size de cazip geliyorsa Zenger Paşa Konağı, sizlere tarihi atmosfer sunuyor. Açıldığı günden bu yana çok sayıda çiftin ilgi odağı olarak kalitesini ispatlıyor.

100 kişilik butik organizasyonlar için hazırlanan restoran Ankara Kalesi bünyesinde ahşap, şirin ve samimi bir mekan olarak karşınıza çıkıyor. Tarihi panoramik manzarada lezzetli yemekler tadabileceğiniz konak, sağladığı imkanları ile de tercih edilirliğini artırıyor. 

5. CerModern Sanatlar Merkezi

Cermodern Sanatlar Merkezi, çiftlerin isteklerini karşılayan hizmetleriyle yaygın olarak tercih ediliyor. Tarihin izlerini taşıyan mekan şıklığıyla göz kamaştırıyor. 2.500 kişilik açık davet alanı kalabalık organizasyonların vazgeçilmez adresi oluyor. Beyaz rengin hakim olduğu masalar çiçekler, şamdanlar ve inci detaylarla süsleniyor.

Geniş pist alanında ise cam blok zemin dikkat çekiyor. Daha ufak çaplı organizasyonlar için mekanın 360 kişilik kapalı alanı da bulunuyor. Mekanın organizasyon sorumlusu tüm detayları sizin için düşünürken, yemek menüleri servis elemanlarıyla konuklarınıza sunuluyor.

6. Ankara Palas Düğün & Davet

Tüm özel günlerinize ev sahipliği yapan Ankara Palas, Altındağ’da eşsiz mimarisi ile Ankara tarihi düğün mekanları arasında öne çıkıyor. 1000 kişi kapasiteli üç ayrı balo salonu ve yine 1.000 kişilik açık davet alanıyla kır bahçesi bulunuyor.

Göz kamaştıran dekorasyonuyla Cumhuriyet Dönemi ruhunu yansıtıyor. Tüm alanlarda gelin ve damat adaylarının istekleri ön planda tutularak mekan giydirme yapılıyor. Gelin yolu ve gelin tagı süslemeleri çiçeklerle sağlanıyor.

Sizin ve konuklarınızın damak zevklerine en yakışan menüler tercihiniz doğrultusunda hazırlanıyor. Fotoğrafçı ve orkestranın içinde olduğu organizasyon ekibi ile muhteşem bir davet sizi bekliyor.

Ankara'da Tarihi Kına Konağı Önerileri

Geçmişten günümüze taşınan en güzel gelenek kına gecesi organizasyonu oluyor. Hem duygusallığın en üst seviyede yaşandığı hem de eğlenceli olan etkinlik gelinler için ayrı bir önem taşıyor. Ankara’da yer alan tarihi konaklar gelenekleri yaşatmakta doğru tercih oluyor.

Ferhunde Hanım Konağı ve Ankara Konağı listenin en başında yer alıyor. Listeyi takip eden kına yerleri ise Uluçınar Konağı, Ihlamur Kasrı ve Kalıpçızade Ankara Konağı olarak öne çıkıyor. 

Birbirinden farklı özelliklerde Ankara tarihi düğün mekanları, gelin hamamları ve kına konakları her bölgede hizmetinizde oluyor. Hayatınızın en önemli günlerine ev sahipliği yapan düğün yerleri sizin için özenle hazırlanıyor. Çok fazla alternatifiniz olduğundan karar vermekte zorlanıyorsanız DüğünBuketi.com danışman ekibi ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Danışmanlarımızın önerdiği mekanlar arasından beğendikleriniz için fiyat teklifi alarak değerlendirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular