İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı ve 2024 Fiyatları

(113 sonuç)

İstanbul
Düğün Firmaları
Gelin Saçı ve Makyajı
Makeup By Jeylo
107

Makeup By Jeylo

5.0
(15)
İstanbul, Kağıthane
7500başlangıç fiyatı
Ali Gür Acıbadem
7

Ali Gür Acıbadem

İstanbul, Üsküdar
7500başlangıç fiyatı
Sibel Demir Make Up
5

Sibel Demir Make Up

İstanbul, Büyükçekmece
7500başlangıç fiyatı
Bülent & Özgür Kuaför
6

Bülent & Özgür Kuaför

İstanbul, Pendik
7500başlangıç fiyatı
Dinçer Balıkçıoğlu
5

Dinçer Balıkçıoğlu

İstanbul, Şişli
7500başlangıç fiyatı
Makas Levent
6

Makas Levent

İstanbul, Beşiktaş
7500başlangıç fiyatı
Mehmet Tatlı
28

Mehmet Tatlı

5.0
(1)
İstanbul, Şişli
7500başlangıç fiyatı
Özgür Kaplan
5

Özgür Kaplan

İstanbul, Ataşehir
7500başlangıç fiyatı
Makyaj Odası
7

Makyaj Odası

İstanbul, Beyoğlu
7500başlangıç fiyatı
Sayanora Kuaför Erenköy
8

Sayanora Kuaför Erenköy

İstanbul, Kadıköy
7500başlangıç fiyatı
Ayla Biçkin Türban ve Saç Tasarım
5

Ayla Biçkin Türban ve Saç Tasarım

İstanbul, Kartal
7500başlangıç fiyatı
Artizan Studio
8

Artizan Studio

İstanbul, Şişli
7500başlangıç fiyatı
Bride

Hemen firmanızı ekleyin, gelirinizi artırın!

Türkiye'de evlenen her 4 çiftten 1'i DüğünBuketi.com'da firmalardan fiyat teklifi alıyor. Siz de firmanızı ekleyin, çiftlere kolayca ulaşın!

Firmanızı Ekleyin

İstanbul gelin saçı ve makyajı konusunda profesyonel hizmet veren kuaförler bakımından oldukça zengin bir ilimiz olarak öne çıkıyor. Alanında deneyimli ve ünlüler ile çalışan makyaj sanatçılarının çoğu bu şehirde hizmet veriyor. İstanbul gelin başı ve makyajı paket fiyatları ortalama 1.500 TL'den başlıyor. Detaylı bilgi yazımızda sizi bekliyor!

İstanbul Gelin Başı ve Makyajı Fiyatları

İstanbul'da hizmet veren kuaför ve makeup artistler her bütçeye uygun fiyatları ile öne çıkıyor. Anadolu ve Avrupa Yakası’nda en çok tercih firmalar arasında Gürkan Bayrak Kuaför ve Zeynel Yancı Kuaför gibi isimler bulunuyor. Dilerseniz şehrin iki yakasındaki en iyi firmaları yakından inceleyelim.

Avrupa Yakası'nın En İyi Kuaförleri ve Fiyatları

Avrupa Yakası’nda gelin saçı ve makyajı paket fiyatları ortalama olarak 1.500 TL’den başlıyor. Her şey dahil paket fiyatları ise yaklaşık 2.500 TL civarında seyrediyor.

Bölge genelinde sıklıkla tercih edilen gelin saçı modelleri arasında dağınık topuz, su dalgası ve tesettürlü modeller yer alıyor. En çok tercih edilen makyaj türü ise porselen makyaj olarak öne çıkıyor.

Yıldırım Özdemir Kuaför

Yıldırım Özdemir Kuaför, İstanbul gelin saçı ve makyajı alanında adını duyurmuş bir salon olarak öne çıkıyor. Ekip aldığı eğitimlerle sürekli kendini geliştirerek, gelinlerin öncelikli tercihlerinden olmayı başarıyor.

Salon, gelin başında aksesuar kullanımı ve su dalgası gibi sıklıkla tercih edilen modellerde oldukça başarılı hizmetler sunuyor. Yıldırım özdemir Kuaför, İstanbul’da Bebek ve Beşiktaş’ta bulunan şubeleriyle hizmet veriyor.

Zeynel Yancı Kuaför

Zeynel Yancı Kuaför, gelin saçı modelleri arasında en tercih edilen dağınık topuz, bohem, su dalgası ve salık saç modellerini başarılı bir biçimde gerçekleştiriyor. Şişli’de hizmet veren salon, gelin adayları için prova hizmeti de sunuyor.

Erhan Delen Hair Designer

Erhan Delen Hair Designer, gelin saçı ve makyajı uygulamalarını en iyi yapan kuaförler arasında yer alıyor. Firma, Avrupa Yakası’nda bulunan başarılı kuaförlerinden biri olarak öne çıkıyor.

ünlü isimlere de hizmet veren firma; boyama, kesim gibi işlemlerin yanı sıra gelin saçı modellerinde saç aksesuarlarıyla bezenmiş topuz, dağınık gelin başı, örgü ve açık saç modellerini de başarıyla uygulayabiliyor.

Ali Gür Profilo Wedding

Ali Gür Profilo Wedding, gerçekleştirdiği başarılı saç tasarımları ile tanınıyor. Kuaför, nişan saç modelleri için de sıklıkla tercih ediliyor. Salon doğal görüntü veren kalıcı makyaj ve soft görüntülü sade makyaj çeşitlerinde oldukça başarılı uygulamalar sunuyor.

Ali Gür Profilo Wedding, mekanda hizmet seçeneğini de sunuyor. Porselen makyajda da saçta olduğu kadar iddialı olan salon, gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Anadolu Yakası Gelin Saçı & Makyajı Fiyatları

Anadolu Yakası’nda Ataşehir, Kartal ve Maltepe gibi yerlerde bulunan salonların, gelin başı ve makyajı için talep ettikleri başlangıç fiyatları yaklaşık 1.000 TL civarında seyrediyor. Her şey dahil paket fiyatları ise ortalama olarak 2.000 TL’den başlıyor.

İstanbul gelin saçı ve makyajı yapan kuaförler geniş seçenekleri ve uygun fiyatları ile göze çarpıyor. Hizmet fiyatları belirlenirken, yapılan saç modeli ve makyajda kullanılan malzemeler dikkate alınıyor. örneğin; makyaj için Mac marka ve benzer ürünlerin kullanımı ve tercih edilen saç modeli fiyatlara doğrudan etki eder.

Gürkan Bayrak Kuaför

Gürkan Bayrak Kuaför; kahküllü, dalgalı ve salaş saç modellerini başarıyla uyguluyor. Ataşehir’de bulunan kuaför; ücretsiz prova, salon ve şehir dışı hizmet seçeneklerini müşterilerine sunuyor. Salon ayrıca; kesim, boyama ve saç bakım işlemlerinde oldukça başarılı hizmetler veriyor.

MSA Kuaför Atakan Gelişli

Atakan Gelişli Kuaför, diğer adı ile MSA Kuaför Anadolu Yakası’nın en sevilen saç tasarımcıları arasında yer alıyor. Gelin başı konusunda iddialı olan salon, romantik tarza sahip salık gelin saçı modellerini başarıyla uyguluyor. ümraniye’de bulunan MSA Kuaför, topuz ve örgülü modellerinde de oldukça başarılı.

Kulis By Ömer Durak

İstanbul Kadıköy’de yer alan Kulis By ömer Durak, uygun fiyatları ve geniş model çeşitliliği ile öne çıkıyor. En kaliteli ürünler ile hizmet veren salon, aksesuarlarla süslenmiş gelin saçı modellerinde oldukça iddialı isimler arasında yer alıyor.

Duvaklı gelin saçı, örgülü modeller, dağınık topuz, prenses topuzu, porselen makyaj, doğal gelin makyajı ve yüz şekline uygun makyaj uygulamaları Kulis Kuaför'de yapılabiliyor. 

Erdem Kıramer & Hakan Arda

Anadolu Yakası'nda bulunan Erdem Kıramer & Hakan Arda, Kadıköy şubesine ek olarak İstanbul'un pek çok farklı noktasında hizmet veriyor. Kuaför, İstanbul gelin başı ve makyajı yapan kuaförler arasında adet markalaşmış bir isim olarak öne çıkıyor.

Düğün gününden önce yapılması gereken her türlü cilt ve saç bakımını sağlayan şubelerinde talebinize göre manikür pedikür hizmeti de veriliyor. çeşitli aksesuarlar ile yapılan gelin başı ve makyajı uygulamaları için deneyimli bir ekip ile çalışıyor. 

En Çok Tercih Edilen Gelin Saçı Modelleri 

Her gelin adayı düğün gününde en güzel haliyle konuklarını karşılamak ister. Bu nedenle doğru saç ve makyajı tercih etmek oldukça önemlidir. Gelin adayının sahip olduğu yüz hatları, gelinliğin modeli ve düğünün konsepti, yapılacak olan saç ve makyaja doğrudan etki eder.

İstanbullu gelinlerin en çok tercih ettiği gelin saçı modelleri arasında; dalgalı salık saçlar, duvaklı topuz modelleri ve aksesuarla süslenmiş tesettürlü gelin başı modelleri bulunuyor. Makyaj trendlerinde ise porselen makyaj ve buğulu göz makyajı öne çıkıyor. Perçemli gelin başı modelleri ve gelin saç çiçeği uygulamaları ise son dönemlerde oldukça revaçta.

Türbanlı Gelin Başı Alternatifleri

Türbanlı gelin başı alternatifleri arasında aksesuarlar ile hareketlendirilmiş modeller sıklıkla tercih ediliyor. Aksesuarlar, gelin adayının zevkine göre sade veya gösterişli olabiliyor. Saç aksesuarı tercih etmeyen gelin adayları ise taçlı ve duvaklı olan modelleri sıklıkla kullanıyor.

Türbanlı gelin başında kullanılan taçlar çiçekli ve taşlı modellerde karşımıza çıkıyor. Tesettür gelin başı modellerinde en çok kullanılan duvaklar ise uzun kuyruklu tasarımlardan seçiliyor.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Gelinliklerde en sık tercih edilen aksesuar duvaktır. Duvaklı gelin saçı modelleri, salık ya da topuz olabilir. Bu modeller arasında en popüler, olanlar topuz altı olandır. Bunun yanı sıra açık saça uygulanan duvaklı gelin saçı modelleri de son dönemlerde oldukça ilgi görüyor. Rahibe tip duvaklarda kullanılan su dalgası modeli, gelin adaylarına oldukça zarif bir görünüm sağlıyor.

Gelin Makyajı ve Gelin Saçı Önerileri

Gelin makyajında ve saçında uyumun yakalanması oldukça önemlidir. Bu yıl genellikle sade ve gösterişten uzak gelinlikler tercih edilirken, gelin makyajının ve saçının da sade olarak kullanılmasına özen gösterildi. Bunun yanı sıra dağınık bir şekilde bırakılmış ya da toplanmış gelin saçları da tercih edilen modellerin arasında bulunmaktaydı.

Bu moda daha uzun yıllar devam edeceğe benziyor. Dalgalı açık saçlar, örgüler bu yıl da oldukça popüler, gelin makyajları da bir o kadar sade. Yokmuş gibi duran ve cilt güzelliğinin öne çıktığı makyajlar gelin adayları tarafından yoğun ilgi görüyor.

Gelinliğin sahip olduğu stil, saçtan makyaja her detaya etki eder. Bu nedenle her şeyden önce gelinlik modelini belirlemelisiniz. Bu seçim, genellikle düğün hazırlık aşamasının en zor ve sıkıntılı süreçleri arasında yer alır.

Gelin adaylarının doğru ve kendine uygun gelinlik modelini seçmesi için birçok gelinlikçi ile iletişime geçmesi, farklı gelinlik çeşitlerini gözden geçirmesi gereklidir. Sitemizde yer alan gelinlik firmalarından ücretsiz teklif alarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler en çok tercih edilen gelin başı ve makyajı modellerini inceledik. İstanbul gelin saçı yapan kuaförlerin paket fiyatlarını paylaştık. Daha detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan firmalardan ücretsiz teklif alabilirsiniz. Hayalinizdeki saç ve makyaja kavuşmanız dileğiyle!

Sıkça Sorulan Sorular