İzmir Nikah Salonu ve Evlendirme Dairesi ve 2024 Fiyatları

(35 sonuç)

İzmir
Düğün Mekanları
Nikah Salonu ve Evlendirme Dairesi
Karşıyaka Evlendirme Dairesi
3

Karşıyaka Evlendirme Dairesi

İzmir, Karşıyaka
300kapasite
710başlangıç fiyatı
Torbalı Evlendirme Dairesi
3

Torbalı Evlendirme Dairesi

İzmir, Torbalı
150kapasite
125başlangıç fiyatı
Şirinyer Evlendirme Dairesi
3

Şirinyer Evlendirme Dairesi

İzmir, Buca
300kapasite
80başlangıç fiyatı
Güzelyalı Evlendirme Memurluğu
5

Güzelyalı Evlendirme Memurluğu

İzmir, Konak
300kapasite
150başlangıç fiyatı
Güzelbahçe Evlendirme Dairesi
3

Güzelbahçe Evlendirme Dairesi

İzmir, Güzelbahçe
700kapasite
140başlangıç fiyatı
Karaburun Evlendirme Dairesi
3

Karaburun Evlendirme Dairesi

İzmir
150kapasite
150başlangıç fiyatı
Kınık Evlendirme Dairesi
3

Kınık Evlendirme Dairesi

İzmir
80kapasite
220başlangıç fiyatı
Menemen Evlendirme Dairesi
3

Menemen Evlendirme Dairesi

İzmir, Menemen
400kapasite
430başlangıç fiyatı
Seferihisar Evlendirme Dairesi
3

Seferihisar Evlendirme Dairesi

İzmir, Seferihisar
300kapasite
200başlangıç fiyatı
Buca Belediyesi Evlendirme Dairesi
4

Buca Belediyesi Evlendirme Dairesi

İzmir, Buca
200kapasite
130başlangıç fiyatı
Bayraklı Merkez Evlendirme Dairesi
3

Bayraklı Merkez Evlendirme Dairesi

İzmir, Bayraklı
75kapasite
160başlangıç fiyatı
Gaziemir Belediyesi Evlendirme Dairesi
3

Gaziemir Belediyesi Evlendirme Dairesi

İzmir, Gaziemir
400kapasite
401başlangıç fiyatı
Bride

Hemen firmanızı ekleyin, gelirinizi artırın!

Türkiye'de evlenen her 4 çiftten 1'i DüğünBuketi.com'da firmalardan fiyat teklifi alıyor. Siz de firmanızı ekleyin, çiftlere kolayca ulaşın!

Firmanızı Ekleyin

İzmir'de nikah salonu ve evlendirme dairesi arayan çiftler için birbirinden güzel seçenekler bulunuyor. Belediyeye bağlı olarak hizmet veren evlendirme dairelerine ek olarak özel nikah salonlarını da tercih edebilirsiniz. İzmir nikah salonu kiralama fiyatları ortalama 150 TL'den başlıyor. Yazımızın devamında bölgenin en iyi nikah salonlarını inceleyebilir, nikah öncesi bilmeniz gereken tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İzmir'de Nikah Salonu Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

İzmir'de her bütçeye uygun nikah salonu seçeneği bulunuyor. Fuar Evlendirme Dairesi, Buca Evlendirme Dairesi, Zübeyde Hanım Evlendirme Dairesi, Bayraklı Evlendirme Dairesi ve Bornova Evlendirme Dairesi, uygun fiyatları ile çiftlerin en çok tercih ettiği salonlar arasında yer alıyor. İzmir nikah salonu fiyatları ortalama olarak 150 - 200 TL’den başlıyor.

Belediyeye bağlı salonlarda ortalama fiyatlar ise şöyle;

Evlendirme Dairesi

Kiralama Fiyatları*

Konak Fuar Evlendirme Memurluğu

340 TL

Bayraklı Merkez Evlendirme Memurluğu

300 TL

Karşıyaka Zübeyde Hanım Nikah Evi

580 TL

Bornova çamdibi Evlendirme Dairesi

290 TL

Güzelbahçe Evlendirme Memurluğu

180 TL

Buca Yeni Kültür Sarayı Evlendirme Memurluğu

130 TL

*Ortalama fiyatlardır. Güncel fiyatlar için teklif alınız.

En Popüler İzmir Nikah Salonları

İzmir'in en popüler nikah salonları Konak, Buca, Bornova ve Bayraklı ilçelerinde bulunuyor. Ortalama 140 TL’den başlayan kiralama fiyatları sunan salonlarda kokteyl düzeninde davetler düzenlenebiliyor. Hatta bazı nikah dairelerinde yemekli davetler de verilebiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet veren nikah salonları arasında Türkan Şoray Nikah Salonu, Ve Hotels Karşıyaka ve Eşrefpaşa Nikah Salonu, her bütçeye uygun paket seçenekleri ile öne çıkıyor. Güzelyalı Evlendirme Dairesi ve Zübeyde Hanım Nikah Salonu da yine İzmirli çiftlerin en çok tercih ettiği salonlar arasında yer alıyor.

Bornova Evlendirme Dairesi

Bornova Kültür Merkezi Nikah Salonu olarak bilinen Bornova Evlendirme Dairesi, Ergene Mahallesi'nde hizmet veriyor. Kolay ulaşılabilir bir konumda yer alan salon 3 katlı olarak hizmet veriyor. 2 farklı konferans salonu, yemek salonu, mutfak, oyun salonu, fuaye alanı ve çocuk parkı gibi olanakları bulunuyor.

Bornova Nikah Salonu bünyesinde 400 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Mekanın yemek salonu ve fuaye alanında kokteyl ve yemekli nikah törenleri yapılabiliyor. Bornova Evlendirme Dairesi fiyatları ise oda nikahı için cüzdan bedeli, salon nikahı için salon kiralama bedelinden oluşuyor. 150 - 300 TL'den başlayan fiyatlarla salon kiralanabiliyor.

Bayraklı Evlendirme Dairesi

Bayraklı Belediyesi sınırları içerisinde gerçekleşecek nikahınız için üç farklı salon seçeneği sunuluyor. Bayraklı Merkez Evlendirme, Postacılar Evlendirme Memurluğu ve Osmangazi Evlendirme Memurluğu ile nikah işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bayraklı Belediyesi nikah salonu ücretleri ise oldukça uygun. 30 dakika üzerinden hesaplanan nikah salonu kiralama işlemleri hafta içi günleri mesai saatleri içinde 160 TL, mesai saatleri dışında 180 TL'den başlıyor. Hafta sonunda Bayraklı Evlendirme Dairesi'nde nikah ücreti 200 TL'den başlıyor. Aile cüzdanı ücreti de kiralama ücreti içinde sunuluyor.

Zübeyde Hanım Evlendirme Dairesi

Karşıyaka Sahili’nde bulunan Zübeyde Hanım Nikah Evi, her yıl binlerce çiftin mutluluğuna ev sahipliği yapıyor. Bu salonda nikah organizasyonu düzenleyen çiftler için fotoğrafçı hizmeti de sunuluyor.

Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı olan Zübeyde Hanım Nikah Salonu fiyatları hafta içi ve hafta sonu farklılık gösterebiliyor. Nikah salonu kiralama fiyatları; evlilik cüzdan bedeli, salon kirası ve fotoğraf çekimi dahil olmak üzere hafta sonu 1.105 TL, hafta içi 963 TL'den başlıyor.

Fuar Evlendirme Dairesi

Konak Belediyesi’nin 4 farklı evlendirme memurluğundan birisi olan Fuar Evlendirme Dairesi, Kültürpark içinde yer alıyor. Fuar Evlendirme Memurluğu haricindeki Konak evlendirme daireleri; Eşrefpaşa Evlendirme Memurluğu, Güzelyalı Evlendirme Memurluğu, Gültepe Evlendirme Memurluğu çatıları altında hizmet veriyor.

Fuar Evlendirme Dairesi salon kiralama ücreti hafta içi mesai saatlerinde 200 TL, mesai saati dışında ise 250 TL'den başlıyor. Hafta sonu düzenlenecek nikah töreni fiyatları 300 TL iken bayram ve resmi tatillerde düzenlenecek nikahlarda 400 TL'den başlayan fiyatlar sunuluyor. Salon nikahı ücreti ise 110 TL gibi uygun fiyat aralığında seyrediyor.

Buca Evlendirme Dairesi

Yeni Kültür Sarayı Evlendirme Memurluğu olarak da bilinen Buca Evlendirme Dairesi, Kültür Sanat Merkezi binasının içinde yer alıyor. Tarihi dokusuyla beğeni toplayan Hacı Davut Fargoh Malikanesi’nin restore edilmesi ile kullanıma açılan evlendirme dairesi çiftlerden yoğun ilgi görüyor.

Buca Evlendirme Dairesi bünyesinde hafta içi mesai saatlerinde gerçekleşecek nikahlarda sadece evlilik cüzdanı bedelini ödemeniz yeterli oluyor. Hafta içi mesai saatleri dışında salon kiralama fiyatları ise 130 TL'den başlıyor. Hafta sonu ve resmi tatillerde yapılacak nikah işlemleri fiyatı ise 200 TL olarak belirleniyor.

İzmir özel Nikah Salonları

En az belediye nikah salonları kadar güvenilir ve yüksek kaliteli hizmet veren özel nikah salonları uygun fiyatları ile de dikkat çekiyor. İzmir'de butik bir nikah organizasyonu planlıyorsanız tercihinizi özel salonlardan yana kullanabilirsiniz.

Vilayetler Evi’nin İzmir şubesi yarı özel nikah salonları arasında yer alıyor. DüğünBuketi çiftlerine özel indirim fırsatları da sunan Vilayetler Evi erken rezervasyonlara özel indirim fırsatları da sunuyor.

Ve Hotels Karşıyaka

Karşıyaka Bostanlı Mahallesi’nde bulunan VE Hotels Karşıyaka, İzmir'in en çok tercih edilen nikah salonları arasında yer alıyor.. Mekanın kapalı davet alanında 500 kişilik, kır bahçesinde ise 750 kişiye kadar nikah törenleri düzenleyebiliyor.

Vilayetler Evi nikah fiyatları hafta içi kişi başı 50 TL'den başlıyor. Hafta sonu ise 80 TL'den başlayan fiyatları bulunuyor.

İzmir'de Nikah İşlemleri İçin Gerekli Bilgiler

Nikah için gerekli olan evraklar, nikahın yapılacağı belediyeye göre değişkenlik gösterebiliyor. örneğin, Karşıyaka Belediyesi evlendirme memurluğu için sağlık raporu, nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet vesikalık fotoğraf gerekiyor. Sağlık raporunun aile hekimliği tarafından onaylanmış olması şart koşuluyor.

Konak Belediyesi evlendirme memurluğu için gerekli belgeler, 6 adet vesikalık fotoğraf, evliliğe engel bir hastalığın olmadığını gösteren sağlık raporu, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi olarak belirleniyor.

İzmir Nikah İşlemleri ücreti

Buca Belediyesi evlendirme dairesi fiyatları hafta içi 130 TL iken, hafta sonu 200 TL'den başlıyor. Bayraklı Evlendirme Dairesi fiyatları ise hafta içi mesai saatlerinde 160 TL, hafta sonu ve mesai saatleri dışında 180 - 200 TL arasında seyrediyor.

Bornova Evlendirme Dairesi fiyatları ve salon kiralama ücretleri ortalama olarak 150 - 300 TL civarında sunuluyor. Karabağlar Evlendirme Dairesi fiyatları ortalama 140 TL’den başlıyor.

Karşıyaka Evlendirme Dairesi fiyatları ise hafta sonu nikahlarında 1.105 TL iken hafta içi nikahlarında 963 TL aralığında bulunuyor. Konak Evlendirme Dairesi fiyatları ise 140 TL - 400 TL civarında seyrediyor.

Nikah Memuru Kiralama Fiyatları

İzmir nikah memuru kiralama fiyatları ilçelere göre farklılık gösteriyor. Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Bornova, Bayraklı ve Buca ilçelerinde nikah memuru kiralama fiyatları 350 - 400 TL arasında değişiyor.

Karşıyaka Evlendirme Dairesi dışında kıyılan nikahlar için 376 TL nikah memuru bedeli alınıyor. Buca Belediyesi Evlendirme Dairesi haricindeki yerlerde nikah kıymak isterseniz 360 TL civarında ödeme yapmanız gerekiyor. Bayraklı Belediyesi bünyesinde nikah memuru kiralama fiyatları hafta içi 200 TL iken, hafta sonu 220 TL'den başlıyor.

Nikah İşlemleri İçin Hangi Belgeler İsteniyor?

İzmir evlendirme daireleri bünyesinde nikah için vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve sağlık raporu gibi belgeler isteniyor. Fakat bazı belediyeler ilave olarak evlilik ehliyet belgesi, nüfus kayıt örneği veya evlilik beyanname belgelerini de isteyebiliyor.

Buca Belediyesi Evlendirme Memurluğu nikah belgeleri arasında 6 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve aile hekimliğinden onaylı bir sağlık raporu yer alıyor. Bayraklı Belediyesi evlilik işlemleri için 5 adet vesikalık fotoğraf, 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi ve orijinali ile onaylı sağlık raporu gerekiyor.

İzmir'de Nikah Şekeri Satan Yerler

İzmir’in merkezi olarak bilinen Konak ilçesinde ve Kemeraltı çarşısı'nda pek çok nikah şekeri firması bulunuyor. Nikah şekeri fiyatları ortalama 1 TL'den başlıyor, seçiminize göre tanesi 15 TL'ye kadar çıkabiliyor. Badem şekerli modellerin tanesi 1,5 TL civarındayken, magnetli nikah hediyelikleri tanesini 3 TL'den satın alabilirsiniz.

Uygun fiyatları ile Petek Şekerleme, çemrek, Kemal Kutucu ve Hüner Hediyelik gibi firmalar İzmirli çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu firmalarda sadece nikah şekeri değil, mevlüt şekeri, sünnet şekeri, bebek şekeri, lokum ve akide şekeri gibi şekerleme çeşitleri de mevcut.

Nikah Elbisesi & Kıyafeti Seçim önerileri

Nikah öncesi gelinlerin en çok araştırdığı konulardan biri de nikah elbisesi oluyor. çoğu gelin adayı, nikah merasimleri için sade elbise modellerini tercih ediyor. A kesim ve tüllü elbiseler de yine gelin adaylarının ilgisini çekiyor.

İzmirli gelin adayları en güzel nikah elbisesi modellerini Kemeraltı ve Mimar Kemalettin Moda Merkezi'nde bulabiliyor. Şehrin önde gelen firmaları olan Renk Abiye, Maxvera ve Madam Burcu mağazalarında nikah elbisesi fiyatları sadece 1.000 TL'den başlıyor.

İzmir'de Nikah Sonrası Nerede Eğlence Yapılır?

Nikah sonrası eğlence için meyhane, cafe, bistro, restoran veya kır bahçesi tarzında mekanları tercih edebilirsiniz.

İzmir nikah sonrası yemek fiyatları kişi başı 40 - 150 TL civarında seyrediyor. Nikah sonrası eğlence fiyatları menü içeriklerine, içecek seçimlerine ve davetli sayılarına göre değişebiliyor. Manej Urla ve Gönül Bahçesi, nikah sonrası eğlence için çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir nikah salonu ve evlendirme daireleri ile ilgili çiftlerin tüm sorularına burada cevap verdik.

İzmir'de Nikah Salonu Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Devlet daireleri olmaları sayesinde daha uygun fiyatlı olan nikah salonu ve evlendire daireleri, çiftlerin rağbet gösterdiği yerler oluyor. Kiralama şeklinde belirlenen fiyatları 300 - 400 TL arasında seyrediyor.

İzmir'in En çok Tercih Edilen Nikah Salonu ve Evlendirme Daireleri

Bornova Nikah Dairesi, Fuar Nikah Dairesi ve Eşrefpaşa Nikah Dairesi şehirde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Karşıyaka Nikah Salonu da öne çıkan yerlerden biri oluyor.

İzmir evlendirme daireleri ve nikah salonları hakkında merak edilen tüm detayları sizin için derledik. Şehrinizin en iyi salonlarına DüğünBuketi.com üzerinden tek tıkla ulaşabilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz. Organizasyon Danışmanlık Servisi'miz ile iletişime geçerek hayalinizdeki nikah davetini planlayabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz!