balayi-kiyafet-2
balayi-kiyafet-2

Balayı Kıyafetleri ve En Güzel Balayı Kombinleri

Balayı kıyafetleri ile tesettür balayı kıyafetleri ya da kışın balayında giyilecek kıyafetler gibi başlıklar hakkında bilgi arayışı içinde olabilirsiniz.

Tüm bu başlıklar hakkında bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.  Balayı düğünden sonra çiftlerin bedensel ve mental olarak kendilerini rahatlatabilmek için yaptıkları bir kaçamaktır diyebiliriz. Çiftler düğünden önce yaşamış oldukları stresi, düğün anında yaşadıkları yorgunluğu ve tabi ki düğün sonrasında yaşadıkları yorgunlukları unutmak isteyecektir. Bu nedenle de balayına çıkmak isteyecektir. Balayına düğünden hemen sonra çıkan çitler olduğu gibi daha ileri bir tarihte çıkan çiftler de olmaktadır. Ne zaman balayına çıkılacağı önemli bir unsurdur çünkü, bavul hazırlama süreci ve seçilecek kıyafetler bu tarihe göre önceden hazırlanmalıdır.

Balayı Kombinlerinizi Nasıl Yapmalısınız?

balayi-kiyafet (1)

Balayı tarihiniz belli ise bavulunuzu hazırlamaya en geç 1 hafta önceden başlamanızı öneririz. Balayına çıkacağınız mevsime ve balayına gideceğiniz ülke ya da ülke içi bir şehire göre kombin yapmanız, elbise seçmeniz doğru olacaktır. Kaç günlük bir balayına çıkacaksanız gündüz ve gece olacak şekilde günde 2 kombin yapmanızı öneririz. Kombin kıyafetler bavulunuzda fazla yer tutabilir diye düşünecek olursanız balayında giyilecek elbiseler satın alabilirsiniz. Balayı için kıyafetlerinizi, balayında giyilecek elbiselerinizi instagram butiklerinden, alışveriş sitelerinden ya da mağaza gezerek alabilirsiniz. Balayında rahat kıyafetler içinde olmak kadar şık kıyafetler içinde olmak da çok önemlidir, bu detayı atlamamanızı öneririz. Ayrıca Balayında sürprizler kaçınılmazdır; bu nedenle özel bir akşam yemeği için, ya da balayında katılabileceğiniz bir konser için de kıyafetler götürmenizi tavsiye ederiz.

Kışın Balayında Ne Giyilir?

balayi-kiyafet (3)Balayı denilince herkesin aklında deniz, kum ve güneş temalı fotoğraflar canlanmaktadır.

Fakat bazı çiftler kışın düğün yaptıkları için balayına da kışın çıkmak istemektedirler. Gerek ülke içinde gerek ülke dışında kışın kamp alanlarında balayı geçirmek isteyen çiftlerin sayısı az değildir. Kayak yapmaktan hoşlanan çiftler kayak merkezi tatil yörelerini seçmektedir. Kışın saunada, kaynak sularda gevşeyip rahatlamak istemektedir. Bu nedenle kışın sizi sıcak tutacak ve terletmeyecek yünde kıyafetler bavulunuza koyabilirsiniz. Kamp yapacaksanız özellikle soğuğu geçirmeyecek kıyafetler giymeniz sizler için önem arz edecektir.  Kayak merkezlerinde akşamları ateş başında eğlencelere, mangal partilerine katılabilirsiniz. Yine sizleri sıcak tutacak şık parçalar ile kombinler yapabilirsiniz. Sauna ya da termal sularda gevşemek niyeti de taşımak, masaj yaptırmak istiyorsanız bavulunuza mayonuzu koymayı unutmayın deriz.

Tesettür Balayı Kıyafetleri

balayi-kiyafet (4)Son yıllarda ülkemizde tesettür giyime verilen önemin artması ile hanımlar tesettür giyimde de moda başlatmış oldu

.  Bu nedenle tesettürlü hanımlar balayında da şıklıklarından ödün vermek istememektedir. Eğer balayınız yaz aylarında olacaksa sizi serin tutacak ve terletmeyecek kıyafetler ve başörtüleri tercih etmenizi öneririz. Denize girecekler için de tesettür mayo yani haşemolarınızı yanınıza almanızı önerebiliriz. Açık renkler giymeniz, açık renkli başörtüler takmanız ve gözlük kullanmanız sizleri güneşin etkisinden koruyacaktır. Balayı akşamlarınız için uzun ve üzerinize oturmuş, tek renk elbiseler tercih edebilirsiniz. Nude tonlarında bir makyaj ve güzel bir broş ile kıyafetinizi ve kendinizi oldukça sade ama çok şık gösterebilirsiniz.  Kış aylarında bir balayı planlıyorsanız sizleri soğuktan koruyacak tesettür elbiseleri alabilirsiniz. Şık eldivenler ve şık kabanlar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Tesettür balayı kıyafetleri için birçok butikten, tesettür kıyafet satışı yapan siteden ve markadan alışveriş yapabilirsiniz. Hala gelinliğinizi seçmediyseniz, Tesettür Gelinlik Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Maldivler ya da Phuket Adaları’nda Balayında Giyilecek Kıyafetler

balayi-kiyafet (5)

Ülkemizde de başka ülkelerde de çiftler hatta ünlü isimler dahi Maldivler ve Phuket Adaları’nı balayı için tercih etmektedir. Sizlerde balayı tatiliniz için şafağın mavisi ve denizin mavisinin en güzel kesiştiği bu yerlere gitmek istiyorsanız sizlere balayı kıyafetleri önerilerimiz olacaktır. Güneşin kendini en güzel hissettirdiği bu yerlerde, sıcaktan kaçabileceğiniz alanları bulmak sizler için zor olacaktır. Bu nedenle Maldivler ve Phuket Adaları’nda balayı düşünüyorsanız yanınıza beyaz gibi açık renklerde balayı kıyafetleri almalısınız. Bavulunuzda mutlaka keten ve pamuklu elbiseler bulundurmalısınız. Keten ve pamuklu elbiseler sizleri serin tutacağı gibi, terletmeyecektir de. Beyaz elbiselerinizi hazır çantalar ve rahat ama şık terliklerle kombinleyebilirsiniz. Hasır şapkalar ve güneş gözlüklerinizle Maldivler ve Phuket Adaları’nın en şık çiftleri olabilirsiniz.

Kültürel Atmosfer İçinde Balayı : Kapadokya - Peri Bacaları

balayi-kiyafet (6)Son yıllarda ülkemizde Kapadokya-Peri Bacalarına ilgi artmaktadır.

Bu sebeple balayı yapacak çiftler bu atmosferi görmek ve balayında aynı zamanda kültürel bir gezi de yapmak amacı ile Kapadokya’ya gelmektedir. Kapadokya balayı fotoğraflarınıza yazın ayrı bir arka plan, kışın ise apayrı bir arka plan olacaktır. Kapadokya’ya yazın balayına gidecekseniz eğer gündüzleri sizi serin tutacak keten ve pamuklu kıyafetler ve elbiseler, akşamları ise sizi daha sıcak tutacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Gündüz sıcaktan etkilenmemeniz için hazır şapkalar takmalı, gözlükler takmalısınız; gece ise üzerinize ince hırkalar ya da şallar alabilirsiniz. Eğer Kapadokya’ya kışın gidecekseniz sizi sıcak tutacak montlar, giymeli aksesuar olarak yine gözlükler kullanabilirsiniz. Kalın tabanlı içi yünlü botlar, eldivenler ve bereler ile şık balayı kıyafetleri kombinleri yakalarken kendinizi soğuktan da korumuş olursunuz.

Kuzey Işıkları Altında Balayı

balayi-kiyafet (7)Kuzey ışıkları altında balayı kutlayacaklar soğuktan kendilerini koruyacakları balayı kıyafetleri ve balayı elbiseleri almalılar.Son yıllarda Norveç özellikle Kuzey Işıklarının görkemini bir kere görmek isteyenler için balayında tercih edilen ülkeler arasında yer almaktad

ır. Kuzey Işıkları altında balayı düşüncesi ne kadar romantikse bavulunuzu sizi sıcak tutacak balayı kıyafetleri ile doldurmanız gerektiği de bir gerçek. Norveç’e gidiyorsanız eldivenlerinizi, berelerinizi ve atkılarınızı çeşit çeşit ve rengarenk alabilirsiniz. Ayaklarınızı sıcak tutacak botlar ve çizmeler bavulunuzda mutlaka yer etmelidir. Peki bu romantik atmosferde nasıl şık olabilirim diye soracak olursanız, yük dokuma elbiselerin altına giydiğiniz uzun çizmeler ile gayet şık olabilirsiniz. Boynunuza dolayacağınız bir şal ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Balayında da Şık Olmak, Göz Kamaştırmak Elinizde

balayi-kiyafet (8)Balayına nereye gideceğinize karar verdikten sonra balayı için kıyafet seçimi sizleri biraz olsun rahatlatacaktır.

İsterseniz kışın, isterseniz yazın balayına gidecek olun, tarih ve gün kesinleştikten sonra bavulunuzu yavaş yavaş hazırlamaya başlayabilirsiniz. Kalacağınız gün sayısına göre, yapacağınız aktivitelere göre ve olabilecek sürprizlere göre kıyafetler seçmelisiniz. Her kombin için farklı bir ayakkabı, farklı bir aksesuar alarak bavulunuzu tıklım tıklım yapmanız geride muhakkak bir şeyleri bırakmanıza neden olacaktır. Bu nedenle aynı parçaları farklı aksesuarlarla, aynı ayakkabıları farklı kombinlerle giyebileceğiniz, renk ve kumaş olarak birbirini tamamlayan giysiler almanız akıllıca olacaktır. Örneğin bir elbisenizin altına bir gün topuklu ayakkabı giyerek, ikinci gün spor ayakkabı giyerek aynı kıyafeti aslında nasıl da başka kıyafet gibi gösterebileceğinizi keşfedebilirsiniz. Geçireceğiniz bu muhteşem balayının öncesinde zorlu ve zahmet isteyen bir süreç sizleri bekliyor... Düğün, gelinlik, aileler, tutulacak mekan ve benzeri birçok durum ile titizlikle uğraşmanız gerekecek. Dilerseniz Sebepleri ve Çözümleri İle Düğün Stresi sayfamıza göz atabilirsiniz. Bu zorlu süreci en kolay ve rahat bir şekilde atlatmak ve balayına kat be kat huzurlu gitmek için yardımcı olacağını düşündük! :) Aksesuar, çanta, kemer, şal ya da fular ve gözlük kombinlerinizi tamamlayan önemli detaylardır; balayı kıyafetleri ne kadar salaş olursa olsun bir şal bir gözlük ve bileğinize takacağınız ince bir bilezik ile çok şık olabilirsiniz.  Balayınız için bir mekan arayışı içindeyseniz sitemizde bulunan Balayı Otelleri'ni inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

0
%