Desktop cover Mobile cover

Gelin Çiçeği ve 2024 Fiyatları

Leyla Icon
Düğün Planlayıcın
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Burada!
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Senin İçin Burada!
Hayalindeki organizasyonu, konsept içeriğini ve hizmeti bizimle paylaş. Leyla sana en uygun 5 mekanı ve firmayı önersin!

Gelin Çiçeği için Genel Bilgiler

Gelinliğin en tamamlayıcı aksesuarlarından birisi de gelin çiçeği oluyor. Bu çiçekler, yapay ve canlı olarak tercih edilebiliyor. Canlı çiçekler, kurutularak uzun yıllar boyunca saklanabiliyor. Bu sayede, en özel gününüzden gülümseyerek hatırlayacağınız bir hatıra kalıyor. Gelin çiçeklerinin fiyatları modele göre belirleniyor olup, 500 - 1.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

İstanbul Gelin Çiçeği Fiyatları 2024

İstanbul Kadıköy, Beşiktaş, Şişli, Üsküdar gibi ilçelerindeki çiçekçileri ile öne çıkıyor. Bu çiçekçiler, İstanbul'un her iki yakasına da gönderimlerini sürdürüyor. Hayalinizdeki bukete kavuşmanız için yalnızca istediğiniz çiçeği söylemeniz yetiyor.

Bu konuda net fikriniz yoksa, firmaların daha önce hazırladığı buketlerin fotoğraflarına bakarak bir seçim yapabiliyorsunuz. Gelin adayları, papatyalar, nergisler, şakayıklar, orkideler gibi çiçekler arasından seçim yaparak buketlerini oluşturabiliyor. Bu çiçeklerde, beyaz, pembe, mor gibi renk seçenekler de sunuluyor. Böylece buketler, aşkı, sevgiyi, bağlılığı ve sadakati temsil edebiliyor. 

İstanbul'daki çiçekçiler, canlı gelin buketi modellerini ortalama 1.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuyor. Yapay çiçek buketlerinde ise ortalaam 500 TL'den açılan fiyatlar sunuluyor. Tercih edebileceğiniz bazı çiçekçiler şöyle;

 • Marmara Çiçek
 • Inside Flowers
 • Çemberimizde Gül Oya
 • Naciden
 • Kalben Çiçekçilik
 • Yabanverde Çiçekçilik
 • My Life Garden Flower
 • Sü Floral Design
 • Nis Çiçek
 • Hana Flower

İstanbul'daki diğer gelin çiçeği firmaları burada.

İzmir Gelin Buketi 2024 Fiyatları

İzmir, hem klasik, hem daha farklı gelin buketi modellerini bulabileceğiniz bir il oluyor. Dileyen gelin adayları, papatya ve gül gibi klasik çiçekleri tercih ederken, dileyenler kuru çiçekler ve yapay çiçeklerden oluşan buketler kullanıyor.

Kuru çiçeklerden oluşan buketler için, İzmir ilinde hizmet veren butik çiçekçiler tercih edilebiliyor. Dilerseniz, çiçeğiniz sonradan kurutularak da çerçevelenebiliyor. İzmir'de özellikle Kemeraltı, Karşıyaka Çarşı ve Mimar Kemalettin Caddesi gibi bölgelerde pek çok farkl modelde gelin çiçeği bulabilirsiniz. Canlı buket fiyatları ortalama 1.000 TL, yapay buketler ise 300 - 500 TL'den başlıyor.

İzmir'de tercih edebileceğiniz bazı çiçekçiler şöyle;

 • Zülal Gelin Buketleri
 • İpek Çiçekçilik
 • Anılcan Çiçekçilik
 • Atölye No 22
 • Arte Nature Flowers
 • Desen Çiçekevi
 • Buca Buse Çiçekçilik

İzmir'deki diğer çiçekçileri burada bulabilirsiniz.

Ankara Gelin Çiçeği Fiyatları 2024

Ankara ilinde hizmet veren firmalar, daha çok Çankaya ilçesinde yoğunlaşıyor. Gelin buketlerinin bir örnekleri daha yapılarak nedimelere de teslim edilebiliyor. Damat için de aynı çiçekten bir yaka çiçeği hazırlanabiliyor.

Ankara gelin çiçeği firmaları, gelin taçlarını da aynı çiçeklerden hazırlayarak, gelinliğe ve makyaja en uyumlu hale getiriyor. Kuru çiçekler, canlı çiçekler, yapay çiçekler ve cipsolar fark etmeksizin, Ankara genelinde her zevke uygun bir el buketi bulmak mümkün oluyor. Yeşil ve beyaz renk seçenekleri ile butik ve bohem gelin buketleri Ankara firmaları tarafından hazırlanıyor.

Ankara'da canlı gelin çiçeği fiyatları ortalama 750 - 1.000 TL'den açılırken, yapay el buketleri 400 - 500 TL civarında seyrediyor. El çiçeğinin modeline ve kullanılan çiçek türüne göre fiyatlarda artış görülebiliyor.

Gelin Tacı Modelleri

Özellikle kır düğünlerinde kullanılan çiçekli gelin tacı modelleri, gelin çiçekleriyle birebir uyumlu hazırlanabildiği gibi farklı çiçeklerden de hazırlanabiliyor. Bu taçlar, bohem gelinliklerle eşsiz bir uyum yakalıyor. Gelin tacı firmaları, iri ve küçük çiçeklerle hazırlanan farklı modeller hazırlıyor.

Gelinlik modelinize ve düğün türünüze göre farklı çiçeklerle tasarlanan taçlara sahip olabiliyorsunuz. İsterseniz, kafes gelin şapkası tercihinde bulunabiliyorsunuz. Mor, pembe, sarı çiçekleri seçerek gelinliğinize renkli bir dokunuş yapabiliyorsunuz. İsterseniz daha açık renk çiçekleri tercih ederek, vintage tarzda taçlar hazırlatabiliyorsunuz.

En güzel gelin tacı modellerini burada bulabilirsiniz.

Bu yazımızda, gelin buketi için farklı model ve çiçek seçeneklerinden bahsettik. Doğru firmayla anlaşarak size ve gelinliğinize en uygun buketi seçebiliyorsunuz. üstelik bu çiçekleri solmadan uzun süreler boyunca muhafaza edebiliyorsunuz. En şık gelin buketi modelleri ve fiyatları için “ Fiyat Teklifi Al!” butonuna tıklayarak DüğünBuketi.com destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

0
%