Desktop cover Mobile cover

Sosyal Tesisler

İstanbul Sosyal Tesisler

Cankurtaran Öğretmenevi

Cankurtaran Öğretmenevi

5.0 (7)
İstanbul, Fatih
320 Maks. Kişi • 250 ₺ Başlangıç Fiyatı
Merter Polis Evi

Merter Polis Evi

4.5 (4)
İstanbul, Zeytinburnu
Gürpınar Sosyal Tesisleri

Gürpınar Sosyal Tesisleri

5.0 (4)
İstanbul, Beylikdüzü
Röne Park

Röne Park

İstanbul,
300 Maks. Kişi • 50 ₺ Başlangıç Fiyatı
Celaliye Sosyal Tesisleri

Celaliye Sosyal Tesisleri

İstanbul, Büyükçekmece
500 Maks. Kişi • 50 ₺ Başlangıç Fiyatı

Ankara Sosyal Tesisler

Türk Japon Vakfı

Türk Japon Vakfı

Ankara, Çankaya
400 Maks. Kişi • 50 ₺ Başlangıç Fiyatı
Adem Doruk Tesisleri

Adem Doruk Tesisleri

5.0 (1)
Ankara, Yenimahalle
Anıttepe Jandarma Sosyal Tesisler

Anıttepe Jandarma Sosyal Tesisler

Ankara, Çankaya
400 Maks. Kişi • 50 ₺ Başlangıç Fiyatı
Gazi Orduevi

Gazi Orduevi

Ankara, Çankaya
400 Maks. Kişi • 50 ₺ Başlangıç Fiyatı
Etiler Orduevi

Etiler Orduevi

Ankara, Yenimahalle
300 Maks. Kişi • 80 ₺ Başlangıç Fiyatı

Diğer Şehirleri Keşfet

Bursa

Kayseri

Kocaeli

Leyla Icon
Düğün Planlayıcın
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Burada!
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Senin İçin Burada!
Hayalindeki organizasyonu, konsept içeriğini ve hizmeti bizimle paylaş. Leyla sana en uygun 5 mekanı ve firmayı önersin!

Sosyal Tesisler için Genel Bilgiler

Sosyal tesisler, pek çok organizasyon türü için hizmet veriyor. Düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü ve kurumsal etkinliklere ev sahipliği yapılıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara illerinin genelinde konumlanan tesisler, düğün mekanları olarak da isimlerini duyuruyor. Hizmet kaliteleri, profesyonellikleri ve 75 - 100 TL'den başlayan davet fiyatları ile düğün salonlarını aratmıyor.

Hayatlarını birleştirmeye karar veren çiftler düğün hazırlığında pek çok detayla uğraşmaya başlıyor. Detayların hepsi çeşitli masraflara yol açtığından daha az bütçeyle düğün yapılacak bir mekan arayışına girilebiliyor.

Siz de bu düşüncedeyseniz sosyal tesisler fiyatları ile avantaj sağlıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere her şehirde dernek, lokal veya öğretmen evi gibi seçenekler mevcut. Tesislerin çoğunda hem açık hem de kapalı alan bulunduğundan düğün organizasyonu için yaz - kış kesintisiz hizmet alabilirsiniz.

İstanbul'da Sosyal Tesislerde Düğün Fiyatları

İstanbul'da düğün mekanlarının diğer şehirlere göre daha yüksek fiyatlı olduğunu düşünürsek sosyal tesisler sizlere uygun fiyatlı düğün yapma imkanı sağlıyor. Ortalama fiyatları 75 TL'den 200 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Fiyatların değişkenlik göstermesinin sebepleri arasında; seçtiğiniz mekanın olanakları, talep edeceğiniz hizmetler ve yemekli - yemeksiz düğün tercihiniz oluyor. Ayrıca mekanın konumu ve deniz manzaralı olup olmaması da İstanbul'da tesis düğünü fiyatları üzerinde etki gösteriyor.

Avrupa Yakası'ndaki Sosyal Tesisler

Avrupa Yakası'nda düğün yapacak çiftlerin Sarıyer, Beşiktaş, Beylikdüzü ve Fatih ilçelerini öncelikli olarak incelemeye almaları gerekiyor. Bu ilçelerde orduevi, öğretmenevi, belediye ve üniversitelerin sosyal tesisleri sizleri memnun edecek pek çok alternatifle karşınıza çıkıyor.

Avrupa Yakası'nda düğün yapılabilen sosyal tesisler;

 • Sarıyer Orduevi
 • Boğaztepe Düğün Tesisleri
 • İ.Ü Baltalimanı Sosyal Tesisleri
 • Karayolları Ortaköy Sosyal Tesisleri
 • Balmumcu Orduevi
 • Boğaziçi Mezunlar Derneği
 • Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi
 • Gürpınar Sosyal Tesisleri
 • Beylikdüzü Yakuplu Sosyal Tesisleri.

Bakırköy'de hizmet veren Florya Sosyal Tesisleri, kategori içinde deniz manzarasına karşı kır düğünü yapabileceğiniz lüks bir mekan. üstelik 2.000 kişilik geniş açık alanında havuz başı konseptini de gerçekleştirme imkanınız bulunuyor.

Bölgede öne çıkan diğer mekanlar ise Bahçelievler Abidin Pak öğretmenevi ve Başakşehir ilçesindeki Sular Vadisi Salon Venedik oluyor. Hem atmosferleri hem de sağladığı imkanlarla öne çıkan mekanlar, uygun fiyatları ile sizleri bekliyor.

Sarıyer Belediyesi Sosyal Tesisleri

Sarıyer, Avrupa Yakası'nda sosyal tesislerin en yoğun olduğu bölge olarak biliniyor. Sarıyer Orduevi de burada verdiği hizmetlerle önemli bir yere sahip. Deniz kıyısında bulunan mekan, boğaza karşı 400 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor.

Deniz manzarasını organizasyonlarına dahil etmek isteyenler için kaliteli bir başka mekan da Boğaztepe Düğün Tesisi oluyor. Kolay ulaşılabilir konumuyla avantaj sağlayan tesisin 250 kişilik kapalı, 500 kişilik de açık alanı bulunuyor.

İstanbul üniversitesi'nin özel günleriniz için hizmetinize açtığı İ.ü Baltalimanı Sosyal Tesisleri de heyecanla sizleri bekliyor. çiftlerin özel ilgisini kazanan tesis, sağladığı imkan ve hizmet yelpazesini 100 - 200 TL arasında değişen düğün fiyatları ile 400 kişiye kadar sunabiliyor. Ayrıca uygun fiyatlı konaklama şansını da sizlere veriyor.

Beşiktaş'taki En İyi Sosyal Tesisler

Beşiktaş ilçesi sosyal tesis kategorisinde birbirinden farklı seçenekler bulunuyor. Sosyal tesis, orduevi, üniversite derneği ve polis evi olmak üzere herkesin beklentisine uygun bir yer karşısına çıkıyor.

Bölgenin en ünlü düğün yeri Karayolları Ortaköy Sosyal Tesisleri olarak biliniyor. Denize sıfır, köprünün hemen altında yer alan tesis, şahane boğaz manzarası, şık dekorasyonu ve lezzetli yemekleriyle ilgi görüyor.

Hemen her bölgede olduğu gibi Beşiktaş'ta da Balmumcu Orduevi hizmet veriyor. Hayallerinizi gerçeğe dönüştüren organizasyon ekibiyle, en güzel organizasyonlara imzasını atıyor. Açık alanda havuz başı konsepti de sunulan mekanda maksimum 500 kişi ağırlanabiliyor.

Beşiktaş ilçesinde bir de Boğaziçi üniversitesi'nin Mezunları için kurmuş olduğu Mezunlar Derneği yer alıyor. Bümed, oldukça modern ve ağaçlarla çevrili atmosferinde 500 kişiye kadar davet verebiliyor.

Beylikdüzü'nde Sosyal Tesisler

1.000 kişilik açık alanı ve 300 kişi kapasiteli kapalı salonuyla hizmet veren Beylikdüzü Atatürk öğretmenevi, unutulmaz organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Kapalı alanın tamamen camekanla kaplı olması sizleri kır manzarasından mahrum bırakmıyor. üstelik şehir dışından gelen konuklarınız için 75 kişilik konaklama imkanı da bulunuyor.

Gürpınar Sosyal Tesisleri, 300 kişilik kapalı ve 500 kişilik açık davet alanı seçenekleri sunarken hiçbir konuda sizleri sınırlandırmıyor. Mekanın tüm imkanlarından yararlanabileceğiniz gibi dilediğiniz catering ve organizasyon firması ile çalışma şansınız bulunuyor. Uygun fiyatlarla havuz başı düğün konseptini de burada gerçekleştirebilirsiniz.

Beylikdüzü Belediyesi'ne bağlı hizmetlerini sürdüren Beylikdüzü Yakuplu Sosyal Tesisleri, tüm özel günlerinize profesyonelce destek veriyor. Kusursuz hizmetleriyle memnuniyet odaklı çalışan mekanda ister 500 kişilik salon düğünü isterseniz de 1.000 kişilik kır düğünü yapabilirsiniz. Organizasyon konusunda mekan dışı firma desteği alabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası Sosyal Tesisleri ve Fiyatları

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda düğün yapacaklar için de en az Avrupa Yakası kadar güzel ve kaliteli tesisler yer alıyor. Ataşehir'de Zübeyde Hanım öğretmenevi ve Kadıköy ilçesinde Fenerbahçe Orduevi organizasyon için ideal mekanlar olarak karşınıza çıkıyor. Üsküdar ve Beykoz ilçeleri başta olmak üzere, birçok ilçede sayısız mekan yer alıyor.

Mekanların sunduğu hizmetler, konseptler ve farklı menü çeşitleri, gelin ve damatların ilgisini çekiyor. Tesislerde düğün fiyatları ise kişi başı 60 - 200 TL'den başlıyor. Anadolu Yakası'nda düğün yapılabilen bazı sosyal tesisler şunlar;

 • Sabancı Öğretmenevi
 • Beykoz Sosyal Tesisleri
 • Beykoz Koru Sosyal Tesisleri
 • Boğaziçi Yaşam Merkezi
 • Beylerbeyi Polis Evi
 • Şemsipaşa Askeri Gazinosu
 • Pavli Adası Sosyal Tesisleri
 • Ada Tesisleri.

İstanbul Beykoz'un Uygun Fiyatlı Sosyal Tesisleri

Beykoz ilçesinde bulunan sosyal tesisler, birbirleriyle adeta şıklık yarışına giriyor. Sabancı öğretmenevi bu alanda öne çıkan yerlerden biri oluyor. Kapılarını ilk kez 1988 yılında açan mekan, günümüzde çiftlerin en özel anlarına ev sahipliği yapıyor.

Denize sıfır ve tarihi, modern detaylarla sürdüren öğretmenevinde 600 kişiye kadar kalabalık organizasyonlar düzenlenebiliyor. Bakanlık rezervasyonuyla misafirleriniz dilerse misafirhanede konaklayabiliyor.

500 kişilik doğa ve deniz manzaralarını bir arada sunan Beykoz Koru Sosyal Tesisleri de muhteşem atmosferiyle büyülüyor. Diğer bir seçenek ise 1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz sade bir şıklık yaratan Beykoz Sosyal Tesisleri oluyor.

Üsküdar'da Düğün İçin Sosyal Tesisler

Üsküdar'ın düğün yapılacak en güzel yerleri arasında ilk sıraya Boğaziçi Yaşam Merkezi yerleşiyor. Modern detaylarla süslenen, şık ve konforlu 750 kişilik sosyal tesis, organizasyonlarınız için kaliteli hizmet veriyor. Her detayı sizin için düşünen organizasyon sorumlusu ve tesis ekibi sayesinde kusursuz davet verme imkanını yakalıyorsunuz.

Hemen arkasından muhteşem boğaz manzaralı Beylerbeyi Polis Evi geliyor. Hem konaklama hem de organizasyon fırsatını sunan tesis, terası, kafeteryası ve restoranıyla 400 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor.

Restoranda düğün konseptini hayata geçirebileceğiniz Şemsipaşa Askeri Gazinosu da farklı bir seçenek oluyor. Tüm özel günlerinizde hizmet alabileceğiniz gazinoda, yemek veya kokteyl menüleri alkollü - alkolsüz şekilde hazırlatma talebinde bulunabilirsiniz.

Pendik Sosyal Tesisler

Mavinin her tonunu görebileceğiniz Pavli Adası Sosyal Tesisleri, davetlerinize bambaşka bir hava katıyor. çok uygun fiyatlarla kaliteli hizmet alabileceğiniz tesisin, 300 kişilik kapasitesi bulunuyor. Konsepte özel dekorasyon ve menü seçenekleriyle hayalinizde ki organizasyonu gerçekleştirmenizi sağlıyor. üstelik gürültüyü önleyici ses sistemi sayesinde kusursuz bir gece vadediyor.

Ada Tesisleri de Pendik'in en popüler düğün mekanları arasında yerini alıyor. İster 750 kişilik havuz başında isterseniz de 300 kişilik geniş balkonlu kapalı salonda davet veriliyor. Organizasyonlarınıza masmavi deniz manzarasını dahil ediyor. Organizasyon sorumlusu eşliğinde tüm ihtiyaçlarınız mekan bünyesinde karşılanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri

Ankara, her konuda geniş imkanlara sahip bir şehir olduğu gibi organizasyon yapılacak davet alanı için de çok fazla seçenek sunuyor. Sosyal tesisler, halka açılabilen öğretmenevleri ve lokal gibi seçenekleri değerlendirme şansınız bulunuyor.

Buralarda yalnızca düğün değil, nişan ve kına gibi butik organizasyonlarınız için de hizmet veriliyor. Yenimahalle, çankaya, Gölbaşı ve Etimesgut ilçeleri, tesisleri bulabileceğiniz bölgeler oluyor. Yemeksiz düğün yapma olanağı da sunan tesisleri oldukça uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

Ankara'da düğün yapılabilen sosyal tesislerden bazıları şunlar;

 • Adem Doruk Tesisleri
 • Devlet Tiyatroları Lokali
 • Başkent Öğretmenevi
 • Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi
 • DSİ Sosyal Tesisleri.

Yenimahalle Sosyal Tesisleri ve Düğün Fiyatları

Ankara'da sosyal tesis arayanlar için en fazla seçenek Yenimahalle ilçesinde bulunuyor. İlçede öne çıkan ilk düğün mekanı Adem Doruk Tesisleri oluyor. Uzun yıllardır hizmetinizde olan tesis, doğayla iç içe lezzetli yemekler eşliğinde 1.000 kişiye kadar davet verebiliyor.

Sosyal tesisler içerisinde sayıca fazla olan öğretmen evleri arasında Başkent öğretmenevi de sizleri bekliyor. Hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana kazandığı tecrübelerini en iyi şekilde sunan mekan, 750 kişilik kapasitesi, uzman ekibi ve sağladığı imkanlarla herkesin beğenisi kazanıyor.

Bölgede yer alan Devlet Tiyatroları Lokali, kusursuz organizasyonlar için oldukça uygun imkanlar sunuyor. Hayalinizdeki organizasyonu kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz lokalin 400 kişi kapasiteli açık ve kapalı alanları bulunuyor. Şehir merkezinde yemyeşil bir ortam sunduğundan tercih edilirliğini artırıyor.

Çankaya'daki Sosyal Tesisler

Çankaya ilçesi, evlenecek çiftlerin tüm ihtiyaçlarında olduğu gibi düğün mekanları açısından da oldukça geniş alternatifler sunuyor. Bölgede birbirinden güzel ve kaliteli hizmetler veren iki sosyal tesis öne çıkıyor.

Bunlardan ilki Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri oluyor. İlçede en büyük ikinci tesis olarak faaliyet gösteren mekan, çeşitli organizasyonlarda 1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyor. Yalnızca kapalı davet alanlarına sahip olsa da sağladığı ferah ortamla beğeni kazanıyor.

İkinci seçenek ise DSİ Sosyal Tesisleri olarak karşınıza çıkıyor. Evlenecek çiftlere sağladığı olanaklarla ideal bir düğün mekanı olan tesis, kaliteli işler çıkarıyor. 400 kişilik açık, 200 kişilik de kapalı alanlarıyla her mevsim hizmet vermeye devam eden tesisin profesyonel organizasyon ekibi her detayı sizin için planlıyor.

Etimesgut'ta Öne Çıkan Sosyal Tesisler

Hem kır bahçesi hem de havuz başı konseptini sizlere sunan 3. Hava İkmal Sosyal Tesisleri, ilk akla gelen mekanlardan oluyor. 1.000 kişilik açık alanı ve 300 kişi kapasiteli kapalı alanıyla her mevsim hizmet vermeye devam ediyor. Açık alanda hem doğayla iç içe olup hem de havuz başı konseptini değerlendirme fırsatınız bulunuyor.

Yalnızca 400 kişilik açık alanda organizasyon düzenleyen Güvercinlik Eğitim ve Spor Tesisleri yazın sıcak günlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Dışarıdan fotoğrafçı ve organizasyon firması ile çalışmanıza olanak tanırken, catering hizmetini usta aşçı ve mutfak ekibiyle karşılıyor.

İzmir'deki En İyi Sosyal Tesisler

İzmir'de düğün mekanı arayan çiftlerin tercihleri sosyal tesisten yanaysa ilk olarak Konak ilçesine yönelmeleri gerekiyor. Karşıyaka, Gaziemir, Foça ve Urla ilçelerinde de organizasyonlar için güzel ve kaliteli seçenekler bulunuyor.

Ve Hotels Karşıyaka (Vilayetler Evi) konaklama imkanınızın olduğu son derece modern ve lüks bir alternatif olarak geçiyor. Foça Sosyal Tesisleri Aydans Düğün Salonu da kır bahçesi ve plaj alanı ile değerlendirilmeye değer.

İzmir'de düğün için sosyal tesisler şöyle;

 • Ve Hotels Karşıyaka (Vilayetler Evi)
 • İzmir Hakim Evi
 • Foça Sosyal Tesisleri Aydans Düğün Salonu
 • İzmir Orduevi
 • Polis Evi Düğün Salonu.

Konak Belediyesi Sosyal Tesisleri

Konak Belediyesi sizlere polis evi ve orduevi seçenekleri sunuyor. İzmir Orduevi 750 kişilik kapasitesi, panoramik şehir ve deniz manzarasıyla çiftlerin ilk tercihlerinden oluyor. Lezzetli yemekler eşliğinde yapılacak düğünler için kapalı ya da açık alanı tercih edilebiliyor. Menüleri tadım ve değişiklikler sonucunda aşçılar ile birlikte netleştirme şansınız da bulunuyor.

Polis Evi Düğün Salonu da üstün kalite standartlarında hizmetleriyle özel günlerinize daha da anlam katıyor. Burada konaklama imkanını da organizasyonlarınıza dahil edebiliyorsunuz. Polis evi kamu ve teşkilat mensupları dışında hizmet talep edeceklerden özel izin istiyor. 300 kişilik restoranının kapılarını organizasyonlara açan tesiste kır düğünü yapmak da 350 kişilik büyük bahçesi sayesinde mümkün oluyor.

Karşıyaka'da Sosyal Tesisler

Ve Hotels Karşıyaka (Vilayetler Evi), konaklama imkanınızın da olduğu oldukça modern ve lüks bir alternatif olarak geçiyor. 450 kişilik kır bahçesi, 320 kişilik kapalı alanıyla davetlerinize ev sahipliği yapıyor. Misafirleriniz kapıda karşılama hostesleri ile karşılanıyor. Program akışı ise organizasyon sorumlusunun kontrolünde oluyor.

Lezzetli yemekler eşliğinde butik bir organizasyon düşünüyorsanız İzmir Hakim Evi ideal oluyor. Kapalı alanında 100 kişiye kadar misafir ağırlayabilen mekan sizlere deniz manzarası sunuyor. Yemekli düzenlenen davetlerin fiyatları da oldukça uygun aralıklarda seyrediyor.

Sosyal Tesislerde Yapılabilecek Diğer Organizasyonlar

Sosyal tesisler kaliteli hizmetlerini uygun fiyatları ile sunduğundan çiftlerin ilgisini kazanıyor. Tesisler çoğunlukla düğünler için tercih ediliyor. Nişan, kına gecesi, doğum günü ve iş toplantıları gibi bireysel ve kurumsal etkinlikler için de hizmet veriliyor.

Mekanların catering, organizasyon sorumlusu imkanları olsa da yalnızca mekan kiralaması yaparak dışarıdan istediğiniz firmalarla çalışabiliyorsunuz. Tüm özel günlerinizde kusursuz davetler için organizasyon firmaları yanınızda yer alıyor. Tüm şehirlerde mekan süslemesinden menü seçimine, fotoğraf çekiminden müzik yayınına kadar her detay ile ilgilenen organizasyon firması bulunuyor.

Düğün yapmak için tercihini sosyal tesislerden yana kullanacaklar için İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinde alternatif mekanlar bir arada bulunuyor. Kocaeli ve Bursa illerinde de oldukça modern tesis seçenekleri çiftlerin yardımına yetişiyor.

Üstelik Fethiye ve Antalya bölgesinde de yer alan sosyal tesisler, aynı zamanda plaj düğünü imkanlarıyla da öne çıkıyor. Siz nasıl bir düğün konsepti istediğinize karar verdikten sonra DüğünBuketi.com üzerinden en iyi sosyal tesisleri incelemeye başlayabilirsiniz. Beğendiğiniz yerler için danışmanlarla iletişime geçerek bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sosyal tesislerde düğün fiyatları ne kadar?

  Sosyal tesislerde düğün fiyatları kişi başı ortalama 75 TL'den başlayarak 200 - 300 TL bandına çıkabiliyor. Sosyal tesisler genelde belediyelere bağlı olduğu için fiyatlar normal düğün mekanlarına göre daha uygun aralıklarda seyrediyor.

 • Polisevinde herkes düğün yapabilir mi?

  Polisevi ve orduevi bünyesinde düğün organizasyonu düzenleyebilmek için, emniyet ve ordu personellerinin birinci derece yakını olmanız gerekiyor. 

 • Öğretmen evi düğün fiyatları ne kadar?

  Öğretmen evlerinde düğün fiyatları kişi başı ortalama 80 - 100 TL'den başlıyor. 100 kişiye kadar düğünler ortalama 15.000 - 20.000 TL'den açılıyor.

 • Sosyal tesiste herkes düğün yapabilir mi?

  Bazı sosyal tesisler herkesin kullanımına açık oluyor. Fakat ordu evi ve polis evi gibi yerlerde düğün yapabilmek için personellerin birinci derece akrabası olmanız gerekiyor.

0
%