kaftan-bindalli-arasindaki-fark-2
kaftan-bindalli-arasindaki-fark-2

Bindallı ve Kaftan Modelleri

Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan kaftan ve bindallılar modern dokunuşlarla günümüzde de tercih edilmeye devam ediyor. En sevilen renklerin bir araya getirildiği, işlemeli, güpürlü modeller herkesin dikkatini çekiyor. Aksesuarlarıyla beraber göz alıcı görünen bu modeller arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız yazımızın sonunda karar vermiş olacaksınız. Kaftan ve bindallı önerileri, fiyatları ve daha fazlası sizi içeriğimizde bekliyor.

Bindallı ve Kaftan Arasındaki Fark Nedir?

Bindallı ve kaftan kına gecelerinde gelin adaylarının tercih ettiği şık seçenekler arasında yer alıyor. Peki ya kaftan ve bindallı arasındaki fark nedir, seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Kaftan daha ağır kumaşlardan yapılır. İşleme ve motifler daha yoğun kullanılır. Kadife modelleri ve ağır kumaşlarıyla özellikle kış aylarında tercih edilmelidir. Bindallı daha ince bir kumaşa sahiptir. Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih etmelisiniz. İşlemeler tamamen sizin zevkinize göre şekillenecektir. Kaftan ve bindallı arasındaki tek fark kumaş yapılarıdır.

Bindallı ve Kaftan Fiyatları Ne Kadardır?

Bindallı ve kaftanlar satın alma, kiralama seçenekleri ile beğeninize sunulur. Kına gecesi boyunca giyebileceğiniz gibi yalnızda kına yakma esnasında da tercih edebilirsiniz. Bu sebeple kısa bir an kullanılacağı için genellikle kiralama seçenekleri değerlendiriliyor. Kaftan ve bindallı kiralama seçenekleri 750 TL’den başlıyor. Satın almak isterseniz fiyatlar 1.500 – 6.000 TL bandında değişiyor. Tercih ettiğiniz modeller, desenler ve işleme seçeneklerine göre fiyatlarda değişiklik olabiliyor.

En şık gelinlik, abiye ve bindallı modellerini buradan satın alabilirsiniz.

En Güzel Bindallı ve Kaftanlar

Bindallı ve kaftanlarda her sezon Osmanlı ve Hint modelleri ön plana çıkıyor. Hint bindallılarının aksesuar seçenekleri ve gösterişli işlemeleri çoğu gelin tarafından çok seviliyor. İki parçalı, dekolte detaylı ve şalvar seçenekleri bulunuyor. Osmanlı kaftanları ise motifleri ve şıklığıyla dikkat çekiyor. Modern dokunuşlarla herkesin beğenisini kazanan bu modeller arasından siz de dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. En sevilen kaftan ve bindallı modellerini sizin için yazımızın devamında bir araya getirdik.

Osmanlı Kaftan ve Bindallı Modelleri

Geleneksel kına gecelerinde Osmanlı kaftanları gelin adaylarının ilk tercihi oluyor. Kalın kadife Osmanlı kaftanlarının yerini ince ve şık Osmanlı bindallıları da alıyor. Atlas ve kadife kumaş seçimleri fiyatlarda da değişikliğe sebep olabiliyor.

Modern dokunuşlarla işlemeler eklenen bu çeşitlerde en sevilen renkler kırmızı, yeşil ve mavi tonları oluyor. Kaftanlara eşlik eden kına taçları ve kırmızı örtülerle tüm gece dikkat çekmenizi sağlıyor. Geleneksel bir kına gecesi ise kemer, çarık diğer aksesuarlarınızdan oluyor.

Hint Bindallı Modelleri

Hint bindallı modelleri renkli ve desenli detayları seven gelin adaylarımızın seçimi oluyor. Ağır işlemeler ve birden fazla takı seçeneği ile gösterişli bir model. İddialı olmayı seven gelin adaylarımız iki parçalı Hint bindallılarını tercih edebilir. Bilezikler, küpeler, kolye ve saç aksesuarlarıyla ışıl ışıl bir seçim olacağına eminiz.

Bindallınız çok gösterişli olduğu için daha hafif bir makyaj tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı toplu kullanarak daha konforlu bir gece geçirmeyi tercih edebileceğiniz gibi açık da tercih edebilirsiniz. Saçlarınız için belirgin saç aksesuarları ya da taç tercih edebilirsiniz.

Kına gecesi mekanınıza karar vermediyseniz buraya göz atabilirsiniz.

Renkli Kaftan ve Bindallı Modelleri 

Kaftan ve bindallı modellerine her renk, deseni bulmak mümkün. En yaygın olan kırmızı, bordo, lacivert, yeşil renklerine son zamanlarda krem, pembe gibi açık tonlarda eşlik ediyor. Birkaç rengin bir arada bulunduğu bir model de seçebilirsiniz. Farklı renk ve desenlerin uyumu ile uçuş uçuş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Küçük işlemelere yapay çiçek detayları eklenmesini isteyebilirsiniz. A kesim modeller sıklıkla tercih edilirken tarlatan kullanarak daha kabarık olmasını sağlayabilirsiniz.

Şalvarlı Kaftan Modelleri

Şalvarlı kaftan ve bindallı modelleri gece boyunca konforundan ödün vermek istemeyen gelin adaylarımıza tek önerimiz. Hem şık hem de rahat olmak istiyorsanız bu model tam size göre. Farklı renk ve desenlerdeki modellere ek olarak şalvarınızda işlemelere yer verebilirsiniz. Genellikle kaftan ve bindallının omuz ve kol detaylarında sık işlemelere yer veriliyor ve sade şalvarlar tercih ediliyor. Siz de kendi zevk ve tercihlerinize göre seçim yapabilirsiniz. Özel dikim ve hazır modelleri değerlendirebilirsiniz.

Kına gecesi etkinliklerine gelin hamamı eklemek isteyenler buraya göz atabilir.

Tesettür Kaftan ve Bindallı Modelleri

Kaftan ve bindallı modelleri tesettür seçenekleri için de aynı şıklıkta sunuluyor. Renk ve desen seçenekleri ile dilediğiniz gibi bir model tasarlayabiliyorsunuz. Uzun kaftanın işlemeleri, motif detaylarınıza zevkinize göre şekilleniyor. Kol detaylarında danteller, pul ve peyet detaylarına yer verebiliyorsunuz. Bindallı renginize uygun eşarp inci iğnelerle tamamlanıyor. Bol şalvar üzerine kaftan seçenekleri, uzun işlemeli etekler çoğunlukla zümrüt yeşili ve bordo seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Bindallı seçiminizi yaptıysanız kına gecesi konseptleri ve önerileri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bindallı ve kaftan seçeneklerini sizin için bir araya getirdik. Uygun fiyatları ve modern dokunuşlarıyla sizin için seçtiğimiz çeşitlerden dilediğinizi değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz DüğünBuketi.com danışmanlarından destek alarak sezona özel indirimleri değerlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

0
%