header
header

Çocuk İçin Gelinlik Modelleri

Çocuklarımızın tarz kıyafetler giymelerini bazen aileler olarak bizler çocuklarımızdan daha fazla isteriz. Miniklerin gelin ablalarıyla kurduğu masumane özdeşleşme ve tabii gelinliğin şaşaalı görüntüsü ile birleşince vitrinlerdeki çocuk gelinlik modelleri onları hayranlıkla kendilerine çeker.

Onların da özel günlerde bu isteklerini karşılayacak sayısız model bulunuyor. Tabii kız çocuk için gelinlik modelleri denince akla ailenin küçüklere özel günlerde giydirdikleri abiye kıyafetler geliyor. Biz de özel günlerinizde size ve küçüklere aradığınız güzelliği sunabilmek için çocuk gelinlikleri ve fiyatları rehberi hazırladık. Dilerseniz bu birbirinden güzel modellere yakından bakalım.

En Güzel Çocuk Gelinlikleri

Anne babaların son sözü söylemeye hakkı olsa da gelinliği giyecek olanlar çocuklar ve onların isteklerini göz ardı etmemeliyiz. Bütçemize ve çocuğumuza uygun gelinlik modellerini fiyatları birlikte doğru seçmek onlara özgüven ve mutluluk verecektir.

Miniklerimiz her ne kadar en az gelinler kadar güzel ve gösterişli olmak isteseler de onların çocuk olduğunu ve şarkıdan şarkıya kalkıp oynamayı bırakın asla yerlerinde durmayacakları ihtimalini akıldan çıkarmamak gerek. Bu yüzden onların rahatlığını düşünmek, gelinlik modelleri ve fiyatları kıyaslamak için üzerinde durulması gereken basamaklardan.

Çocuk Gelinlik Modellerinde Nasıl Tasarımlar Var?

Çocuk gelinlik modelleri artık her yaştan çocuğa minyatür gelinlikler misali tasarlanabiliyor. Bu yüzden çocuğunuzun boyu kilosu ya da “hiperaktifliği” en az yaşı kadar göz önünde bulundurulası özellikleridir. Elbette çoğu zaman bu özellikler birbirleri ile uyumlu olsa da çocuk gelinlik modeli 8 yaş için bile birçok farklı tarzlarda karşımıza çıkıyor. Özellikle v yaka ve kalın askılı kız çocuk için gelinlik modelleri onları oyun oynarken en az engelleyecek üst bölge şekillerinden oluyor.

Bir de eskilerin çok daha fazla tercih ettiği bir tarz olmakla beraber, çocukların rahat ve temiz kalabilmeleri için bilekten biraz daha yüksekte bir etek boyu tercih edebilir ve dantelli ya da renkli çoraplarla bu göze çarpabilen boşluğu şık bir şekilde doldurabilirsiniz.

Bir de işin meteorolojik boyutu var ki anne ve babalar bunu da göz önünde bulundurmak durumundadır. Küçüklerin rahatlığı için gelinlik modelleri içinden terletmeyen ya da az terleten pamuklu kumaşları tercih edebilirsiniz. Yine bunun için şifon modellerin sentetik olmayan kumaşlarına bakılabilir. Bununla beraber gelinlik modelleri özellikle ipek şifon modellerde daha fazla bütçe hesabı gerektirebileceğini söylemekte yarar var.

Renkli Kız Çocuk Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri değişik konseptlere uygun olarak düğünler dışında nişan, sünnet, doğum günleri, balolar vb. için de üretilir. Hangi konsept için olursa olsun başlıca hedef çocuk için gelinlik modelleri arasında onlara prenseslik hissiyatlarını karşılayacak kıyafetler üretmektir.

Kız çocukları görselliğe çok önem verirler ve seçtikleri gelinlik modelleri kendi zevklerine uygun olmasını isterler. Bu yüzden renkler de onların dünyasında çok büyük yer kaplar. Önemli günler için seçtikleri kıyafetler de kendileri gibi canlı ve rengârenk bir skaladadır. Pembe ve beyaz en çok tercih edilen renklerdir.

Ama pudra rengi, turuncu, mavi ve kırık beyaz, kahverengi de çocuk gelinlikler için çok sık kullanılan en güzel renklerden. Çocuklar renk seçiminde sadece kendi isteklerini göz önünde bulundururlar ama anne ve babalara çocuklarının ten renklerini de hesaba katmalarını tavsiye ederiz.

Çocuk Gelinlik Modelleri Hangi Yaşlar İçin Var?

Çocuk gelinlik modelleri 8 yaş, 9 yaş, 10 yaş ve daha küçük yaşlar için renkli abiyeler ve gelinlikler yaşlarıyla çok uyumlu oluyor. Renkli elbiselerle uyumlu kuşakların bu yıl da çok revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Saten kuşakların arkadan bağlanması, uzun kuyruklarını sarkıtmak ya da şifon kuşaklarla fiyonk yapılması miniklerin gelinliklerini süslemek için şık ve sevimli bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Kabarık çocuk gelinlikler klasik olmalarıyla elbette kendi içlerindeki çeşitliliği kaybetmiyor. Yine bu model için askılı, kalın askılı, v yaka kesimli gelinlikler farklı zevklerde ve rahatlıklarda seçenekler üretiyor. Tarlatanlı kabarık modellerin tüllerle süslenmiş hatta kuş tüyleri eklenmiş, yine pembe ve turuncu gibi canlı renklerle tasarlanmış çeşitleri çocuk modasının vazgeçilmezlerinden.

Kabarık ve tüllü modellerin üst bölgelerinde çocuk gelinlik modeli 8 yaş ve 9 yaş gibi küçüklerde straplez tarzı yaka ile ince tülden kalın askılarla desteklenmesi yoluna gidebilir. Zayıf bedenli çocuklar için beğendikleri kabarık modellerin bu yollarla zarifliklerini de belli etmelerini sağlayabiliriz.

Kısa kollu modeller biraz daha soğuk zamanlarda ya da üst bölgenin pul işlemeler ve boncuklar ile süslenmesi istendiğinde kabarık modellerin en güzel kombinlerinden oluyor. Kabarık çocuk gelinlik modelleri birçok alışveriş sitesinde ve mağazada cebe uygun ürünleriyle sizleri bekliyor.

Kız Çocuklar İçin Abiye Modelleri

Demiştik ya kız gelinlik modelleri deyince akla abiye kıyafetler gelir, abiyeler arasında da özellikle uzun boylu kızlarımız için garson abiye modellere şans verilmeli. Hem zarif kesimi hem de etek uçlarının serbestçe salınışı uzun boy için ideal abiye biçimlerinden. Bu modelin salaş yanını açık saçlarla veya belden sarkan aynı renk ince kuşaklarla daha güzel belli edeceğini söyleyebiliriz.

Çocuk için gelinlik söz konusu olduğunda tabii ki kuyruklu modelleri es geçmiyoruz. Minikler bir o yana bir bu yana bu modelle nasıl koşturacaklarını pek düşünmeseler de gelin ablalarından gördükleri bu harika tasarımlar onların gözünde bir peri olmanın başlıca yolu gibi adeta.

Kuyruklu çocuk gelinlik modeli 8 yaş ve altı küçüklere büyümüş de küçülmüş havasıyla daha şık durduğu söylenebilse de ergenlik öncesi çağların tümünde oldukça hoş duran bir model.

Çocuk Gelinlikleri İçin Aksesuar

İşin en eğlenceli kısmına yani aksesuarlara geçelim ve biraz da modeller ve aksesuarların nasıl uyum içinde kullanılabileceğine bakalım. Bazı çocuklar düğünlerde duvak takmak konusunda ısrarcı olsalar da onlar için çok daha farklı ve yaratıcı seçenekler mevcut. Farklı tasarımlarda taçlar; renkli, çiçekli, desenli, üç boyutlu tokalar tercih edebileceğiniz seçenekler arasında bulunuyor. Duvak özel günlerin ilerleyen saatlerinde çocukları uğraştırabilir ya da çıkarmak zorunda kalabilirsiniz, o yüzden bu zengin çeşitlere yöneltmek sizin için de daha kolay olacaktır.

Prenses model taçlar tabii ki kızlarımızın çocuk gelinlikler için vazgeçilmezlerinden oluyor. Özellikle de toplu saçlarda en güzel duran seçeneklerden. Beyaz renk çocuk gelinlik modeli tercihinde de sevilen bir model. Kristal prenses taçlar da daha koyu renklerde şıklığını gösterecektir. Aynı zamanda yine toplu saçlarda çok kullanışlı bir seçenek.

Eğer kızınız saçlarının açık olmasını istiyorsa çiçekli yuvarlak taçları da düşünebilirsiniz. Hele ki yolculuk eğer bir kır düğünü ya da balosuna doğruysa papatya taçlar doğayla olan uyumlu olacaktır. Bu taçlar ile prensesler kadar göz kamaştırıcı olacaklardır. Bunların yanında gelinlik modelleri ile uyumlu tokalar da enfes tasarımlar sunuyor. 

Tatlılığını Tamamlamak İçin

Hasır bir sepet çocuk gelinlik modellerine en çok yakışan aksesuarlardan oluyor. Hafifliği ile sizleri ve çocuğunuzu rahat ettirebilir. Tabii ki çocuk modasında daha başka sizin ve çocuğunuzun eğlenceli karakterine uygun aksesuarlar bulunuyor.

Mesela açık pembe renkli gelinlik modelleri ile tavşan kulağı şeklindeki taçları özellikle küçük çocuklar fazlasıyla sevebiliyor. Yine benzer bir model olarak Mickey Mouse’lu taçlar da seçilebilir. Düğünlerde ya da özel günlerde çok görülen ve tercih edilen sevimli modellerden.

Hayal gücü zengin miniklerin neyi isteyeceklerini kestirmek çok güç olabiliyor. Çocuklar genelde şu şirin aksesuarlardan hoşlanıyor:

 • Çiçekli bandanalar,
 • Dantelli dantelsiz şemsiyeler,
 • Arkası tüllerle uzatılmış taçlar,
 • Saten veya dantelli eldivenler seçeceğiniz çocuk gelinlik modelleri ışığında eşsiz kombinlerde birleşme potansiyeline sahip.

Bonus: Kız Çocuk İçin Gelinlik Fiyatları

Çocuğunuz için gelinlik modellerinin fiyatları genelde 200 TL'den başlayarak artış gösterebiliyor. Elbiselerdeki işlemeler ve kumaş kullanımı arttıkça fiyatlarda da artış görülebiliyor. Kız bebek için gelinlik modellerinin fiyatları daha uygun aralıklarda seyrederken, 8 - 12 yaş arasında çocuk gelinlikleri ve garson model olarak tabir edilen tasarımlarda fiyatlarda artış görülebiliyor.

En güzel kız bebek ve çocuk gelinliklerini incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Dilerseniz hayalinizdeki modeli bizimle bulabilmişsiniz. En şirin bebek ve erkek çocuk damatlık modelleri için buraya tıklayabilirsiniz.

 • User default avatar

  Mesut

  İletişim numarası verirmisiniz

 • User default avatar

  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar, Hafta içi 10:00-17:00 çalışma saatleri arasında 0232 339 27 13 numaramızdan bizi arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak mesajınızı bize iletebilirsiniz. https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

İlgili Makaleler

0
%