Dağınık Topuz Gelin Saçı Modelleri

Dağınık topuz modelleri farklı stilleri ve çoğu gelinliğe uyum sağlayan yapısı ile özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yapılan düğünlerde tercih ediliyor. Bu saç modelinde örgülü dağınık topuz modellerinden taçlı topuz modellerine kadar birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bu yazımızda sizler için birbirinden güzel topuz modeli önerilerinde bulunduk. Düğün, nişan, kına gecesi ve nikah gibi farklı organizasyonlarda kullanabileceğiniz saç modelleri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. :)

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık topuz modelleri birbirinden farklı şekilleri ile gelin adaylarına geniş bir yelpaze sunmakta. Bu tip topuzlara yakışan aksesuarlar ile de dilerseniz saç modelinizi daha şık ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Çiçekler, bantlar, tokalar gibi aksesuarlar özellikle dağınık topuz gelin saçı için ideal. Örgüler ve maşalı dağınık topuz modelleri gibi farklı modelleri isteğinize göre bir arada da kullanabilirsiniz.

Hafif dağınık topuz modelleri daha derli toplu bir görüntü sağlamakta. Ama özellikle dökümlü ve bohem bir gelinlik seçtiyseniz ve düğününüzü kumsalda ya da kırda yapacaksanız dağınık topuz modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Saçınızın üst bölümünü hafifçe kabartıp ensenin hafif yukarısında salaş bir dağınık topuz yaptırabilirsiniz. Bu saç modeli hem hafif dağınık hem de dağınık topuz modelleri ile muhteşem bir uyum içerisinde olacaktır. Son olarak topuzunuzun altından duvağınızı taktırabilir ve parıltılı, taşlı ya da sade aksesuarlar ile saçınızı tamamlayabilirsiniz.

En güzel gelin saçı yapan kuaförler ve makyaj sanatçıları burada.

Örgülü Dağınık Topuz

Dağınık topuz gelin saçı denildiğinde özellikle örgülü modeller dikkat çekiyor. Son yıllarda hayatımıza fazlasıyla soktuğumuz örgünün salaş ve şık duruşu düğün gününüzde de sizleri yalnız bırakmayacak. Örgülü dağınık topuz modellerinin farklı çeşitleri ile dilerseniz modern dilerseniz de rüstik bir görüntü yakalamanız mümkün. Enseden örülü dağınık gelin topuzu ile kendinize romantik bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz kahkül ya da perçemlerinizi örerek saçınızı bir bant gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede de Helenistik bir görüntü sağlamış olacaksınız.

Özellikle geniş örgüler ya da dağınık örgüler kullanılan bu tarz topuz gelin saçı modellerinde saçınızın dilediğiniz yerine örgü yaptırabilirsiniz. Sarı saçtan siyah saça, kahverengiden kızıl, hatta mavi ve yeşil gibi renkli saçlara kadar her renge uygun bir model. Eğer dökümlü, dekolteli, salaş, bohem ya da retro bir gelinlik seçimi yaptıysanız özellikle önü örgülü dağınık topuz modelleri tamamlayıcınız olacaktır.

En şık bohem gelinlik modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

Gevşek Dağınık Gelin Topuzu

Dağınık topuz modelleri illa ki göründüğü kadar gevşek olmayabilir. Krepe yaptırdıktan sonra sıkıca topladığınız ve sonra salaş bir görüntü verdiğiniz modeller de oldukça dağınık ve şık görünebilir. Ama rahatlığına düşkün biri için bu iş saatler sonra büyük bir işkenceye dönüşebilir. Bunun için gevşek dağınık gelin topuzu modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer saçınız uzunsa farklı bir alternatifiniz daha mevcut. Saçınızı gevşek bir şekilde topuz yaptırdıktan sonra dilerseniz gecenin sonunda saçınızı şık görünecek bir biçimde açabilirsiniz.

Kuaförünüzden saçınızın alt kısımlarını küçük ve kolay çıkabilecek tokalar ile tutturmasını rica edebilir, gecenin dilediğiniz bir zamanında bu tokaları çıkararak saçınızı dağınık topuz yerine açık bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu noktada duvağınızı nereye takacağınıza, nasıl çıkaracağınıza ve aynı şekilde aksesuarlarınıza dikkat etmeniz gerekir. Bir gecede farklı saç modelleri kullanmak isteyen kadınlar için dağınık topuz gelin saçı modelleri oldukça kullanışlı.

Enseden Örgülü Dağınık Gelin Topuzu

Örgülü gelin saçı modelleri arasında enseden örgülü olanlar da hem romantik hem de şık bir görüntü sunmakta. Bu tarz gelin saçı modellerinde ise duvağınızı dilerseniz topuzunuzun altına dilerseniz de üstüne takabilirsiniz. Duvak kullanmak istemeyen kadınlar ise saçlarına küçük çiçekler ya da uyumlu saç aksesuarları yerleştirebilirler. Özenli ve şık görüntülerinin yanında rahat da olan enseden örgülü dağınık gelin topuzu modelleri, özellikle biraz uzun saçı olan kadınlarda kolaylıkla yapılabilmekte.

Eğer enseden topuz seviyorsanız ve düğününüzü sıcak bir havada gerçekleştirecekseniz kuaförünüzden topuzunuzu biraz daha yukarıya yapmasını rica edebilirsiniz. Bu sayede terlerseniz topuzunuz sizi rahatsız etmeyecektir. Dilerseniz ense kısmınızda topuz yatırdığınız saçlarınızın aralarına örgü ekletebilir ya da saçınızın ön kısmına örgü yaptırabilirsiniz.

Daha fazla örgülü gelin topuzu modeli burada.

Tepeden Dağınık Gelin Topuzu

Enseden dağınık topuz modelleri sizin için çok aşağıdaysa topuzunuzu daha yukarıdan yaptırabilirsiniz. Bu seçiminizi düğününüzün mevsimi etkileyebileceği gibi kendi zevkiniz ve gelinliğinizin modeli de etkileyecektir. Enseden dağınık topuzlar daha çok dekolteli ya da omuz kısımları açıkta kalan gelinlik modellerine çok yakışıyor. Tepeden dağınık gelin topuzu ise boyun kısmı kapalı gelinliklerde daha hoş görünüyor. Boğazlı, kapalı kayık yaka, bisiklet yaka gibi gelinliklerde boynunuzu hem kumaş ya da dantel hem de saçınızla kapatmamak için dağınık topuz modelinizi daha yukarda yaptırabilirsiniz.

Ayrıca daha büyük tutamlar bırakıp bu tutamlara maşa ile su dalgası da yaptırabilirsiniz. Yukarıdan yaptırdığınız dağınık topuzu boyun kısmı açık bir gelinlik ile tercih edecekseniz kolye kullanabilirsiniz. Bu saç modeli kulaklarınızı da açacağı için hoş küpeler tercih edebilirsiniz. Eğer kulaklarınızdan hoşlanmıyorsanız saçınızın yan taraflarını dökümlü bir şekilde tutarak kulaklarınızı kamufle edebilirsiniz.

Çiçekli Dağınık Topuz Gelin Saçı

Dağınık topuz gelin saçı için aklınıza hemen hemen gelebilecek her aksesuarı kullanabilirsiniz. Bunlardan en sık kullanılanı ise kuşkusuz çiçekli taçlar ya da saç aksesuarları. Özellikle gelin buketi ile uyumlu olan çiçekten taçlar ya da saç aksesuarları dağınık topuz gelin saçı ile muhteşem bir uyum içinde oluyor. Canlı çiçekler bu noktada biraz sorun çıkarabiliyor. Bunlar yerine canlı çiçeklere oldukça benzeyen yapay çiçeklerden bir buket ve saç aksesuarı yaptırabilirsiniz.

Bu tarz çiçekli dağınık topuz gelin saçı modellerinde çiçek detaylarını saçınızın yan tarafına da konumlandırabilirsiniz. Bant gibi kullanabileceğiniz bu aksesuarı tam tur dizayn ettirerek ya da alarak taç şeklinde de kullanmanız mümkün. Kış düğünlerinde ya da yaz düğünlerinde fark etmez. Yapay çiçeklerinizin rengini mevsime uygun olarak seçebilir, dağınık topuzunuzu güzelleştirebilirsiniz. Dilerseniz kuru çiçekler ve yapraklardan da faydalanabileceğiniz bu aksesuarlar ile hem farklı hem de şık görüneceğinize eminiz.

Vintage Dağınık Topuz

Vintage model gelinliklerin sıkça tercih edilmesi vintage saç modeli ve aksesuarlarının da çeşitlenmesini sağladı. Dilerseniz gelinlik modelinizin ait olduğu döneme uygun bir saç modeli yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında bu saç modelinizi uyumlu modern ya da vintage bir aksesuar ile tamamlananız mümkün. Vintage dağınık topuz hem kısa hem de uzun saçlara yakışıyor.

Özellikle yandan dağınık topuz modelleri vintage modeller arasında dikkat çekiyor. Bu tarz bir saç modeli ile gösterişli saç aksesuarlarını bir arada kullanabilirsiniz. Püsküllü, taşlı ya da figürlü taçlar ya da bantlar vintage dağınık topuz modelleri ile uyum gösteriyor.

En güzel vintage gelinlik modellerini sizin için inceledik.

Bohem Tarzda Dağınık Topuz

Bohem gelinlikler ve düğünler son yıllarda gelin adaylarının gönlünü çalmış durumda. Bu nedenle bohem topuzlar ve saç aksesuarları da sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle iri su dalgaları, örgüler, salaş bir toplama stili ile bohem bir görüntü elde edebilirsiniz. Bohem tarzda dağınık topuz tercih edecek gelin adayları natürel bir makyaj ve dökümlü, dantelli ya da püsküllü bohem gelinlikler tercih edebilirler.

Kır, koru ya da bunun gibi açık hava düğünlerine oldukça yakışan bohem dağınık topuzlar, günlük yaşamınızda ve özel günlerde de tercih edebileceğiniz şık bir saç stili. Dilerseniz saçlarınızı saç bandı aralarına sıkıştırarak salaş bir dağınık topuz yapabilirsiniz. Bunu dışında örgüler ve farklı aksesuarlar yardımıyla daha farklı bir bohem tarzda dağınık topuz yaptırma şansınız var.

Dağınık Prenses Topuzu

Prenses topuz denilince akıllara balerin topuz gibi yukarıda ve sıkı modeller geliyor. Ama prenses topuzun da dağınık görünen şekilleri yok değil. Özellikle tam tepede duran saç modellerini tercih ediyorsanız ve saçınızı sıkı sıkı toplamak istemiyorsanız dağınık prenses topuzu tercih edebilirsiniz.

Dağınık prenses topuzunuzu saç aksesuarları ile tamamlayabileceğiniz gibi örgüler ile de süsleyebilirsiniz. Bu tarz saç modelleri genellikle kabarık, prenses model gelinlikler ile oldukça güzel görünüyor. Şık bir duvak ve hoş küpeler ile de modern bir prenses gibi görünmek isterseniz dağınık prenses topuzu tam sizlik olabilir.

Dağınık topuz gelin saç modellerini incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Sizin favoriniz hangisi oldu? Yorum yazarak bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Düğününü Planla
0
%