damatlik-aksesuar
damatlik-aksesuar

Damat Aksesuarları

Düğün gününde damatlık ve gelinlik kadar seçimi önemli olan aksesuarlar, damat adaylarının özen gösterdiği noktaların başında geliyor. Seçenek olarak çeşitlilik gösteren aksesuarların kullanımı da dikkat gerektiriyor. Damatlığın renk ve modeli ile uyum içerisinde kullanılması aksesuarların daha ön plana çıkmasını sağlamakla birlikte takım elbiseyi de parlatacak etkide bulunuyor.

Sen de damatlığına şıklık katacak aksesuar arayışındaysan, birbirinden güzel önerilerle geldik. Papyondan ayakkabıya, kravat iğnesinden pantolon askılığına kadar birçok seçeneği bir araya getirdik. Dilersen bir an önce incelemeye geçelim.

1 - Damat Ayakkabısı

Damat ayakkabısı seçimi aksesuarlar arasından en önemlisi. Damatlık ile birebir uyumlu olması gereken bu parça, düğün mekanına ve mevsime de uygun olmalı. Klasik siyah veya beyaz damatlıkların altına klasik modelde bir ayakkabı tercih edebilirsin.

Spor bir kombin oluşturmayı düşünüyorsan tercihin spor ayakkabılardan ya da loafer model ayakkabılar olabilir. Damat ayakkabısında tarz ve model haricinde konfora da dikkat etmelisin. Çünkü ayakkabılar düğün sürecinde ayağında kalacak.

Klasik ayakkabıları kombinleyebileceğim en güzel damatlık modelleri burada: Siyah Damatlık Modelleri

2 - Papyon - Kravat ve Fular Modelleri

Popyon, damatlıklarda son dönemde kravatlardan daha çok tercih ediliyor. Hem daha şık görünen hem de daha kolay bir kullanım sunan papyonlar da model olarak birbirinden ayrılabiliyor. Klasik tarzdaki damatlıklarla güzel bir uyum yakalamak için aksesuar seçiminde papyona öncelik verebilirsin.

Aynı şekilde spor damatlık modelleri ile de güzel görünebilen papyonları, siyah ve beyaz damatlıklar haricinde bordo, lacivert ve buz mavisi damatlıklarda da kullanabilirsin.

Papyon yerine alternatif olarak kravat veya fular da kullanabilirsin. Yazın kır veya sahil düğünü yapmayı düşünüyorsan renkli ve şık fularları damatlığınla kombinleyebilirsin. Canlı renkler fularlarda daha dikkat çekici oluyor.

Klasikleşmiş kravat modelleri ile de zarif bir görünüm elde edebilirsin. Damatlığın rengine uygun olarak seçebileceğin bu aksesuarlar, düğünündeki şıklığını daha dinamik tutacaktır. DS Damat ve Altınyıldız markalarının kravatlarını damatlığına yakıştırabileceğini düşünüyoruz. 😉

Renk ve farklılığı seviyorsan renkli damatlık modellerine bakmanda fayda var: En Çok Tercih Edilen Renkli Damatlık Modelleri

3 - Yaka Çiçeği ve Cep Mendili

Yaka çiçeği kullanımı son dönemin en trendleri arasına girmeyi başarıyor. Canlı veya yapay çiçeklerle damatlığı ön plana çıkarmak oldukça kolay. Cep mendili ile kombinleyerek veya tek başına kullanımda da etkili bir görünüm yakalanabiliyor.

Kış ve yaz aylarına olduğu gibi düğün mekanına göre de yaka çiçeği kararına varılabiliyor. Gül, lale, cipso, papatya ve orkideden yapılan yaka çiçeklerini damatlığına uygun olacak şekilde seçebilirsin. Eğer cep mendili ile birlikte kullanmayı düşünüyorsan renk uyumunu gözden kaçırmamalısın.

Farklı tarzlardaki tüm yaka çiçeği önerileri burada: En Güzel Damat Yaka Çiçeği Modelleri

Koyu renkte bir damatlık giymeyi düşünüyorsan cep mendilini açık renk ve tonlarından seçebilirsin. Siyah, bordo, lacivert damatlık modelleri ile beyaz, turkuaz, sarı veya kırmızı renklerini kombinleyebilirsin. Buz mavisi damatlık modellerine en yakışan cep mendili rengi ise genelde yeşil ve tonları oluyor. Gri damatlık modellerinde ise mavi, pembe veya çiçek desenli cep mendilleri tercih ediliyor.

Bordo damatlık önerilerimiz için buraya 👈

Gri damatlık önerilerimiz için de buraya gelebilirsin. 👈

4 - Damat Kuşağı - Kemer ve Askısı

Damatlığın en önemli tamamlayıcılarından bir diğeri de kemer veya kuşaklar. Smokin takım elbise modellerini damatlık olarak tercih edecekseniz kemer kullanmak daha ideal olacaktır. Kır düğünleri veya düğün salonları fark etmeden hemen her mekanda giyilecek damatlıklara kemer şık bir hava kazandırıyor.

Otelde düğün gibi daha lüks mekanlarda papyon ile tercih edilen damatlıklarda ise damat kuşağı kullanmaya özen gösterebilirsin. Hem daha klas bir görünüm yakalayabilir hem de daha konforlu bir kullanımdan yana seçimini yapabilirsin.

Damat Aksesuarları

Her damat tarafından tercih edilmese de çoğunlukla yaz düğünlerinde kullanılan damatlık pantolon askıları da aksesuarlar arasında gösteriliyor. Ceket kullanımına öncelik vermek istemeyen damatların severek kullandığı askılar, konforu da beraberinde getiriyor.

5 - Kol Düğmesi

Kol düğmesi günlük hayatta olduğu gibi damatlıklara da ayrı bir hava ve şıklık katıyor. Klas ve zarif bir görünüm için tercih edebileceğin kol düğmeleri, saatlerle de göze hitap eden bir birliktelik oluşturuyor. Damat takım elbisende gömleğinin rengine uygun farklı şekil ve tarzlarda kol düğmesi bulabilir ve kullanabilirsin.

DS Damat, Süvari ve Damat Tween markalarının koleksiyonlarında yer alan kol düğmeleri özellikle damatlıklar ile uyum içerisinde kullanılabilecek modellere sahip. Sen de bu ürünleri inceleyerek kendine en uygun olanı bulabilirsin diye düşünüyoruz.

6 - Kravat İğnesi

Damatlıkta kravat kullanımını daha keyifli bir hale getirebilirsin. Kravat iğnesi küçük bir detay gibi görünse de şık bir görüntüye yol açıyor. Klips ve düğme şeklinde ikiye ayrılan iğneler kullanımı da kolay bir aksesuar. Kravata geçirilebilen klips şeklindeki iğneler ve kravat üzerine takılan düğme şeklindeki modeller damatlığa daha düzenli bir şıklık kazandırıyor.

Damatlık aksesuarları ile ilgili önerilerimizi seninle paylaştık. Hayatının en güzel günlerinden biri olan düğününde olabildiğince şık bir kombin ile eşinin yanında yer alabilirsin. Aksesuarlara dair tüm detayları öğrenmek ve aklındaki soruları yanıtlayabilmek için DüğünBuketi.com danışmanları ile görüşebilirsin. 🎉

İlgili Makaleler

0
%