dugun-hikayesi-8
dugun-hikayesi-8

Düğün Hikayesi Nedir?

Düğün hikayesi son zamanlarda yeni evlenecek çiftler tarafından oldukça sık tercih edilen yeni bir akımdır.

Nasıl çekilir diyorsanız, profesyonel ekipler tarafından düğün günü boyunca kuaförden düğün sonuna kadar gelin ve damadın odak noktası olduğu düğün hikayesi çekimi, daha sonra belirli kurgu aşamalarından geçerek video halinde sizlere teslim ediliyor. Yıllar sonra çok güzel bir anı olarak tekrar tekrar izleyebileceğiniz düğün hikayesi içerisinde birçok seçenek yer almaktadır. Tüm düğün gününün çekimi haricinde düğün hikaye çekimi içerisinde bir de konsept çekim seçeneği mevcuttur. Bu seçenek dahilinde gelin ve damat belirleyecekleri bir ambiyansta arka planda müzik olacak şekilde video klip çekiminde yer alacaktır. Oldukça sık tercih edilen bu klip seçeneğini ileride güzel birer anı olarak hatırlayabileceksiniz. dugun-hikayesi (12)

Konsept Düğün Hikayesi İle Kendi Filminizi Yaratın!

Düğün hikayesi başrollerinde sizlerin olacağı bir film desek yalan söylemiş olmayız.

En mutlu gününüzde konsept ve hikayesini sizin belirleyeceğiniz bir video çekiminde yer almak tabii ki şahane bir anı olarak kalacaktır. Konsept çekim içeriğinde profesyonel düğün hikaye çekimi yapan kişiler ile nasıl bir ambiyans ve hikayede video çekimi yapmak istediğinize karar veriyorsunuz. Bu dilerseniz deniz kenarı, dilerseniz gölde kayıkla gezinti, dilerseniz de ormanda yürüyüş konulu olabilir. Seçilecek mekan ve konu tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Çekim mekanına karar verdikten sonra profesyonel ekipler sizleri hazırlıyor ve size sadece eşinizle eğlenmek kalıyor. Düğün hikayeleri en çok doğal bir görünümde oldukları için tercih edilmektedir. Bu sebep ile siz sadece sevdiğiniz kişi ile o anın tadını çıkaracaksınız ve profesyonel ekipler en mutlu anlarınızın en güzel görüntülerini yakalayacak! dugun-hikayesi (14) Düğün hikayesi çekilen videoya sonradan eklenen müzikleri ile de son derece romantik ve duygusal bir yapım olmaktadır. Dilediğiniz konseptte çekilen düğün hikayesi yapılan kurgu ve montajlar sonrasında dilediğiniz bir müziğin arka plana konması ile son bulmaktadır. Bu müzik eşiniz ile ortak şarkınız olabilir, müzik tercihi tamamen size bırakılmıştır. Tüm bu aşamalardan sonra son derece profesyonel çekilmiş görüntülerinizden oluşan bir düğün hikayesi çekimi sizlere teslim edilecektir. Düğün hikayesi sevdiğiniz kişi ile olan bağlılığınızın ve sevginizin filme alınmış halidir. Ve düğün hikaye video çekimi bunu size tekrar tekrar izleme fırsatı sunmaktadır. Uzun yıllar boyunca bu güzel anları eskimeden hep hatırlamak isterseniz düğün hikayesi tam size göre bir tercih olacaktır. dugun-hikayesi (15)

Konsept Düğün Hikayesi Çekimi Hazırlıkları

Düğün hikayesi için bir firma ile anlaştıktan sonra ilk olarak mekan ve ambiyansta karar kılıyorsunuz.

Tabii çekim esnasında kullanılacak renk ve eşyalara da siz karar vereceksiniz. Daha sonra firma ile bir günde anlaşıp çekim gününde çekim mekanında oluyorsunuz. Birçok firmanın bünyesinde saç-makyaj artistleri yer aldığı için hazırlık kısmını onlar halletmektedir. Fakat bu anlaşma sağlayacağınız firmanın koşullarına bağlı bir durumdur. Çekim mekanı ve sizlerin hazırlığı bittikten sonra sizden sadece doğal olmanız ve kimse yokmuşçasına davranmanız beklenmektedir. Sevdiğiniz insan ile baş başaymışçasına çekilen bu görüntüler son derece doğal görünmektedir. İleriye harika birer anı olarak kalacak düğün hikaye çekimi ile aşkınızı hep taze tutabileceksiniz. dugun-hikayesi (13)

Tam Gün Düğün Hikayesi

Düğün hikayesinin bir diğer seçeneği de tam gün boyunca fotoğraf ve video çekiminizin yapılmasıdır.

Bu seçenekte çekim kuaförden başlamaktadır. Sırası ile kuaför, fotoğraf çekimi, nikah ve düğünün her anı çekilmektedir. Her firmada paket halinde bulunan tam gün düğün hikayesi bazı firmalar tarafından yalnızca düğün girişine kadar çekilmektedir. Eğer düğünün sonuna kadar çekim dilerseniz bunu anlaşacağınız firma ile görüşmelisiniz. Eğer düğün sonrası after partyde yapmayı planlıyorsanız bunun çekimi de birçok firmada mevcuttur. Tam gün düğün hikaye içerisinde hem video hem de fotoğraflama imkanı vardır. Düğün hikayesi fotoğrafçısı tarafından çekilen fotoğraflar ile ileride düğün gününüzü tekrar tekrar yaşamış gibi hissedeceksiniz. dugun-hikayesi (16)

En Güzel Anları Ölümsüzleştirin

Düğün hikayesi video şeklinde hazırlandığı gibi düğün hikaye fotoğrafçısı tarafından da fotoğraflanmaktadır.

Aynı anda hem videonuzun hem de fotoğraflarınızın çekileceği düğün hikaye çekimi haricinde eğer dilerseniz yalnızca fotoğraflardan oluşan bir düğün hikayesine de sahip olabilirsiniz. Yaklaşık 1000 fotoğraftan oluşan fotoğraflı düğün hikayesinde masallardan fırlamışçasına birçok fotoğrafı arka plana seçeceğiniz bir müzik eşliğinde izleyebilir ve anıları hep taze tutabilirsiniz. Bir nevi aşkınızın albümünün yapılacağı düğün hikayesi ileride çocuklarınıza bırakacağınız en değerli miras olacaktır. dugun-hikayesi (17)

Düğün Hikayesi Konsept Seçenekleri

Düğün hikayesi eğer belirli bir konsept etrafında şekillenecek ise mevcut düğün hikayelerinden yardım alabilirsiniz.

Özellikle Youtube gibi popüler video paylaşım sitelerinde düğün hikayeleri konusunda fikir alabileceğiniz birçok klip yer almaktadır. Bu klipleri izleyerek dilediğinizi gerçekleştirebilir ya da ilham alarak kendi konseptinizi yaratabilirsiniz. Aynı zamanda düğün hikayeleri müzikleri konusunda da Youtube’dan oldukça fazla yardım alabilir ve kendi mini filminizi birer şahesere dönüştürebilirsiniz. Tabii bu konuda düğün hikayesi çekimi yapacak firmanın yardımı oldukça fazla olacaktır ama kendinizde bir şeyler araştırıp fikir almayı dilerseniz bu yolları izleyebilirsiniz. dugun-hikayesi (18) Düğün hikayesi konuları sınır tanımamaktadır. Düğün hikayesi zaten kişinin sevdiği insan ile aşkını ölümsüzleştiren bir kısa filmdir ve asla bir sınırlaması yoktur. İsterseniz en sevdiğiniz filmin en favori sahnesini canlandırabilir, isterseniz de hep hayalini kurup beraber yapmak istediğiniz bir aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Düğün hikaye konseptlerinde gölde kayıkla gezebilir, kumsalda sevdiğinizle el ele yürüyüp sarılabilir, dans edebilir ya da ormanda bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bunlar düğün hikayesinin oldukça kısa bir özetidir. Yapılacakların sınırsız olduğu düğün hikaye çekimi sırasında kar veya yağmur altında koşturduğunuz ya da romantik bir şekilde bakıştığınız her türlü konsept mümkündür. Size sadece kayıt altına alınacak anlarınızın senaryosunu yazmak kalıyor. dugun-hikayesi (19)

En Güzel Düğün Hikayesi Çekilecek Yerler

Düğün hikayesi en güzel nerede çekilir diyorsanız birçok şehir sıralanabilir.

Yeni evlenecek çiftler düğün hikaye çekimi için en çok İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir şehirlerini tercih etmektedir. Her birinde oldukça doğal ve mükemmel mekanların bulunduğu bu şehirlerde aynı zamanda düğün hikaye çekiminde oldukça uzmanlaşmış firmalarda yer almaktadır. Ankara ve Bursa’nın tarihi dokusu, Antalya ve İzmir’in yemyeşil tatil bölgeleri, İstanbul’un zaten başlı başına efsane manzaraları eşliğinde kendi filminizin başrolü olabilir ve bu anları her zaman zevkle izleyebilirsiniz. dugun-hikayesi (20)

Son Trend Düğün Belgeseli

Düğün hikayesi nedir, ne değildir başlı başına anlattık fakat son zamanların yeni trend olmuş bir uygulaması var ki sona sakladık!

Düğün belgeseli adı verilen bu yeni seçenek hem düğün hikayesi hem de evlilik ve evlilik karar öncesi sevgililik zamanına kadar geniş kapsamlı bir belgesel oluyor. Bu belgesel müstakbel eşiniz ve sizin sevgili olduğunuz zamandan başlayıp düğün gecenizde bitiyor. Oldukça sıra dışı ve ilişkinizin her bir detayını içerisinde barındıran bu belgesel ile yaşadıklarınızın kıymetini anlayıp birbirinize tekrar aşık olacaksınız. dugun-hikayesi (1) Düğün hikayesine yeni bir soluk getiren düğün belgeseli ilişkinizin başlangıcından itibaren başlamaktadır. Bu belgeselin çekimi için profesyonel ekipler sizde sevgililik zamanınızdan kalma fotoğraflar istemektedir. Bu fotoğraflar en eğlendiğiniz, kutlamalar yaptığınız, romantik dakikalar yaşadığınız ve hatta evlenme teklifi aldığınız anlardan oluşabilir. Kronolojik olarak sıralanan bu fotoğraflar sonrasında düğün gününüzün tam gün çekimi yer almaktadır. Yani kuaför hazırlıklarından başlayarak düğünün son anına kadar kayıt altına alınan anlar sevdiğiniz ile olduğunuz fotoğraflarınızın sonuna konulur. Böylece aşkınızın tarihini kayıt altına almış olursunuz ve bir ömür bu anları unutmadan saklayabilirsiniz. dugun-hikayesi (7) Düğün hikayesinin bir diğer seçeneği olan düğün hikayesi belgeseli sevdiğiniz kişi ile aşkınızın kronolojik tarihçesi diyebiliriz. Yaşamış olduğunuz tüm değerli anların tek bir videoda toparlanıp kurgulanması ve arka fonuna da en sevdiğiniz müziklerin eklenmesi kendinize en güzel düğün hediyeniz olacaktır. İleride gülümseyerek seyredeceğiniz bu mükemmel video aşkınızı uzun yıllar boyunca kendi nesillerinize bırakacağınız bir miras olmaktadır. En mutlu gününüzü ölümsüzleştirmenin en güzel yolu olan düğün hikayesi ile hem çekim esnasında unutulmaz anlar biriktirebilir hem de bunları uzun zaman boyunca izleyebilirsiniz. dugun-hikayesi (8)

Düğün Hikayesi Çekimi Firmaları

Düğün hikayesi çekimi için birçok profesyonel firma bulunmaktadır.

Bu firmalar her bir hizmeti belirli paketler halinde müşterilerine sunmaktadır ve fiyatları bu paketlerin içeriğine ve tabii sizin almak istediğiniz hizmetlere göre oluşturmaktadır. Öncelikle her bir firmanın hizmet anlayışının farklı olduğunu ve bu doğrultuda da fiyatları bakımından da farklılıklar gösterebildiğini unutmamalısınız. Düğün hikaye çekimi gerçekleştirmek istiyorsanız Düğün Buketi üzerinde kayıtlı olan tüm profesyonel düğün hikaye fotoğrafçılarına ulaşabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Yeni evlenecek çiftleri bu tarz uğraştırıcı işlerden bir nebze olsun rahatlatmak için Düğün Buketi sayesinde evinizin konforunda düğün hikaye çekimi yaptıracağınız firma hakkında bilgiler alabilir ve daha önce yaptığı işlere göz gezdirebilirsiniz. dugun-hikayesi (9) Düğün hikayesi bir çiftin aşklarının elle tutulur bir kanıtı olmaktadır. Aşk bilindiği gibi görünemez ve dokunulamaz, yalnızca iki kişi arasında hissedilir. Bu his o kadar büyür ki kişiler artık birbirinden ayrılamaz hale gelir ve kendi yarattıkları dünyalarını birleştirme kararı alırlar. Düğün hikaye çekimi de aslında iki kişinin beraber başlayacakları yeni hayatlarının bir ön fragmanıdır diyebiliriz. Artık her şeyleri bir olacaktır ve bu yeni hayata nasıl hazırlandılar, neler yaptılar her şey kayıt altına alınacaktır. Düğün hikaye çekimi sayesinde anılar ilk gün ki gibi hep taze kalır ve kişiler birbirlerini ne kadar sevdiklerini hep hatırlar. Hep izleyip hayran kaldığınız o filmlerden bir tane de siz çekeceksiniz, hem de baş rolünde sevdiğiniz insan ve siz olacaksınız. Düğün fotoğrafçıları ve dış çekim hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız sizi böyle alalım.

Profesyoneller İle Çalışın

dugun-hikayesi (11)Düğün hikayesi çekimiyepyeni bir yaşama beraber adım atacak bu insanların kendilerine eşlerinden sonra en güzel hediyeleri olacaktır

. Aşkı, sevgiyi, tutkuyu, mutluluğu, heyecanı ve en önemlisi anıları daha dün yaşanmış gibi taze tutmak için paha biçilemez bir yol. Düğün hikayesi çekimi eşinizi neden sevdiğinizi, nelere beraber güldüğünüzü ve nelere beraber göğüs gerdiğinizi size her zaman hatırlatacaktır. Yıllar sonra izlediğinizde beraber ne çok zaman geçirdiğinizi gördüğünüzde birbirinize bir daha aşık olmanızı sağlayacak hikaye çekimi, birbirine aşık her çiftin sahip olması gereken bir şeydir. Bu sizin aşkınızın filmi ve tek oyuncular sizsiniz! En mutlu gününüzde tüm şıklığınız ve zarafetinizle yanınızda sevdiğiniz kişi ile beraber unutulmaz bir gün yaşayın ve bu anlar en doğal haliyle kameralara yansısın. Tekrar tekrar yaşamak isteyeceğiniz bu günü arka planda en sevdiğiniz şarkı eşliğinde izleyerek uzun yıllar aşkınızı taze tutun! Kendi filminizin başrolü olma fırsatı düğün hikayesinde sizleri bekliyor. Düğün hikayesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için sizleri şöyle alalım... Peki siz düğün gününüzde düğün hikayesi çekimi yaptırdınız mı? Sizce düğün hikayesi konseptleri neler olabilir? Düğün hikayesi çekilebilecek en güzel yerler nerelerdir? Yorumlarınız gelin ve damat adaylarına ilham vermesi açısından çok önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Düğün hikayesi çekimlerinizi tamamlayacak birbirinden güzel gelin arabaları ve gelin arabası süsleme firmalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

0
%