helen-gelinlik-modelleri-18
helen-gelinlik-modelleri-18

En Şık Helen Gelinlik Modelleri

Helen gelinlik modelleri, düğün gününde Yunan tanrıçaları kadar asil ve güzel görünmek isteyen gelin adaylarının ilk tercihi oluyor. Ününü Truvalı Helen'in gelinliğinden alan bu modellerde dökümlü tasarımlar, kol ve saç aksesuarları ile sade fakat şık bir görünüm öne çıkıyor. Peki helen model gelinlik nasıl oluyor? En çok kimlere yakışıyor? A kesimden tesettüre birbirinden güzel model seçeneklerini senin için inceledik.

Helen Kesim Gelinlik Nasıl Olur?

İlk olarak helen kesim gelinliklerin nasıl olduğundan bahsedelim. Bu tarz gelinliklerde genel olarak sade kumaşlar ve dökümlü kesimler öne çıkıyor. Genelde A kesim olarak tasarlanan helenistik gelinlikler, V yakalar ve salaş kollar ile oldukça şık görünüyor. Ayrıca halter yaka, düşük omuzlar ve pelerinler de bu modelin olmazsa olmazları arasında.

Helen gelinliklerde ayrıca aksesuarlar da oldukça önemli bir yer tutuyor. Gold detaylı kol aksesuarları, saç bantları, antik Yunan modasını hatırlatan gerdanlıklar ve gelinliğe uygun olarak seçilen ayakkabılar da tarzının iyi bir tamamlayıcısı olacaktır. Helenistik gelinliklerde duvak çok kullanılmıyor. Yine de duvak takmak istersen, enseden takılan orta boy duvakları değerlendirebilirsin. Takı olarak ise uzun sallantılı küpeleri tercih edebilirsin.

Peki helen model gelinlik hangi düğün mekanında giyilebilir? Tarz olarak bu modelin en uygun olduğu yerler kır düğünü mekanları ve sahilde düğün konsepti olacaktır.

Helen Model Gelinlik Tasarımları

Helen model gelinlikler farklı kesim, yaka ve kol detayları ile hazırlanabiliyor. Hatta iki parça olarak tasarlanan modeller de mevcut. Ama bu tasarımların en fazla öne çıkan özelliği katlı dikimleri ve dökümlü kumaşları oluyor. Antik Yunan heykellerinde görmeye alışık olduğumuz tek omuzlu modeller, bel hizasından açılan etekler ve omuz aksesuarları da bu modele hareket katan detaylardan.

Henüz düğün mekanını seçmediysen: Şehrindeki en iyi düğün mekanlarının erken rezervasyon indirimleri burada.

A Kesim Helen Gelinlikler

Helen model gelinlik tasarımlarında A kesimler biraz standartların dışına çıkıyor. Bildiğimiz A kesim gelinlikler, bel hizasından kuyruklara doğru genişleyen bir yapıda oluyor. Bu şeklin sağlanması için etek içine tüllerden kat yapılıyor veya kasnaklar kullanılıyor. A kesim helen gelinlik modellerinde ise ekstra tül katmanı kullanılmadığı için etekler daha salaş ve düz görünüyor. Eteklere hareket katmak için ise göğüs altı veya bel hizasından katlı dikim yapılıyor.

A kesim helen model gelinlikler isteğe göre kemerli veya bel aksesuarlı bir şekilde tasarlanabiliyor. Burada belde kullanılan gold renkli yaprak detaylı zincirler oldukça şık duracaktır. En önemli detay ise vücutta yalnızca öne çıkarılmak istenilen bölgeye hareket katılması olacaktır. Bu modeller armut veya kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar için ideal.

Daha fazla A kesim gelinlik modeli burada seni bekliyor.

Helen Kesim Tesettür Gelinlik

Helen tesettür gelinlik modellerinde ise uzun duvaklar öne çıkıyor. Kol ve yaka kısmında ince boncuk işlemeleri gelinliğe hareket katması açısından oldukça önemli. Helen kesimin yapısı gereği tesettür gelinliklerde de abartılı kabarık etekler kullanılmıyor. Dik ve hakim yaka gelinlikler, Antik Yunan dönemini andıracak şekilde yuvarlak kesimlerde hazırlanıyor. Biraz daha gösterişli olsun istersen incilerle hazırlanan omuz aksesuarlarını kullanabilirsin.

Helen gelinlik modelleri için tesettür gelin başı seçimi de önemli bir rol oynuyor. Bu model ile birlikte drapeli tasarımlar yerine ince şeritler ile katlanan türban modellerini kullanmanı tavsiye ediyoruz. Kumaş olarak da ince tül kullanmak tarzını tamamlayacaktır.

En yeni tesettür gelinlik modelleri için buraya tıkla.

Helen Vintage Gelinlik Modelleri

Vintage gelinlik modeli arıyorsan helen kesimli tasarımları tercih edebilirsin. Burada klasik helen görünümüne ek olara dantel kullanımının öne çıktığını söyleyebiliriz. Ayrıca gelinliklerde kırık beyaz, ekru ve nude renkler sıklıkla kullanılıyor. Vintage tarz olarak eski dönemleri andırdığı için bu renkler fazlasıyla tarzına uygun olacaktır. Helen vintage gelinlik modellerinde ayrıca ten rengi tül üzerine dantel işlemeler de kullanılıyor.

Bu modeli öne çıkaran bir diğer detay ise kollarda gizli. Vintage helen modellerde yarasa veya İspanyol kollar tercih ediliyor. Gelinlikte kullanılan danteller, ince tül üzerine işlenerek bu nostaljik havayı tamamlıyor. Bu tarz bir gelinlik tercih edeceksen, özellikler kır düğünlerinde sade çiçekli taçlar kullanabilirsin. Hatta sadece zeytin yapraklarından oluşan taçlar Antik Yunan havasını yakalamana yardımcı olacaktır.

Vintage modasına uygun farklı gelinlik modelleri burada.

Helen Bohem Tarz Gelinlikler

Gelelim helen kesim gelinlik tercih eden kadınlar favorisi bir diğer tasarıma. Helen kesim bohem gelinlikler başta kır nikahı ve kır düğünü olmak üzere salaş konseptlerde sıklıkla tercih ediliyor. Bu modellerde Helen tarzı en iyi yansıtan kısım bol kesim ve dökümlü kollar oluyor. Omuz hizasından açılan tül kollar, takıp çıkarılabilen düşük omuz aksesuarları ve sade dantel kullanımı ile harika tasarımlar oluşturuluyor.

Hippi gelinlik modelleri olarak da tabir edilen bu tarz, halter ve madonna yakalar ile modern bir duruş sergiliyor. Yine belden düz kesim olarak açılan etekler, kumaş seçimine göre balık gelinlik kalıplarında da hazırlanabiliyor. Balık helen gelinlik modeli tercih edeceksen uzun kuyruklu modellerle şık bir hava yakalayabilirsin.

En şık bohem gelinlik modelleri için seni böyle alalım.

Helen Gelinlik İçin Saç Modelleri

Helen model gelinlik ile uyumlu saç modelleri arasında salaş ve salık tasarımlar çok tercih ediliyor. Su dalgası veya maşa ile hareketlendirilen saçlar, doğallığını bozmadan yaprak detaylı taçlar ve saç aksesuarları ile süsleniyor. Çok sıkı topuzlar ve at kuyruğu gibi modellerin bu gelinliklere çok uygun olmadığını söylememiz gerek. Yine de salaş bir topuz düşünüyorsan önlerden birer parça dalgalı saç bırakmanı öneririz.

Helen gelinlik için uygun bir diğer saç modeli ise elbette örgülü saçlar oluyor. Antik dönemin havasını en iyi taşıyan modellerden olan örgüyü, salaş gelin başı modelinde kullanabilirsin. Gevşek örgüler, saç bandı şeklinde kullanılmış ince örgüler veya bol balık sırtı örgüsü çok şık görünecektir. Örgülerin arasına küçük çiçekler de ekleyebilirsin.

Helen model gelinlik ile tercih edebileceğin bir saç aksesuarı da yeşil yapraklı taçlar olabilir. Antik Yunan döneminde kahramanlıkları ve cesaretleri ile nam salan savaşçılara ve başarılı sporculara takılan zeytin dalı taçlar, tarzını tamamlamak için bizce oldukça ideal. Bu taçlar direkt saçının üzerine takabileceğin gibi dilersen duvağının üstüne de yerleştirebilirsin.

Gelin başı modelin hazır mı?: Şehrindeki en iyi kuaförlerden hemen teklif al.

Helen Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygun?

Gelelim kadınların merak ettiği bir diğer soruya. Helen model gelinlik kime yakışır? Helen kesim, bel veya göğüs altından açılan yapısı itibariyle özellikle kalçasını kamufle etmek isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yaka konusunda orta ve küçük göğüslü kadınlar için V yaka tavsiye edilirken, büyük göğüs yapısına sahip kadınlar madonna yakaları tercih edebilir. Kol bölgeni gizlemek istiyorsan omuzdan açılan veya yarasa kollu modelleri seçmeni öneririz.

Helen kesim gelinlik için elbette düğün mekanı oldukça önemli. Daha çok hafif ve uçuş uçuş bir tasarımla öne çıkan helen gelinlikleri kır düğünü konseptinde tercih edebilirsin. Yaz ve bahar aylarındaki düğünlerde hafif ve salaş yapısı ile seni oldukça rahat hissettirecektir. Ayakkabı olarak ise dolgu topuk veya sandalet tercih edebilirsin.

Helen Gelinlik Fiyatları

En Şık Helen Gelinlik Modelleri

Peki Helen gelinlik fiyatları ne kadardan başlıyor? Bu modelin fiyatları genelde kumaş kalitesi ve ek işlemelere göre değişiklik gösteriyor. Nikah elbisesini andıran sade ve düz bir tasarım seçersen ortalama 4.500 TL'den başlayan fiyatlarla gelinliğine sahip olabilirsin. Pelerinli, yarasa kollu ve kuyruklu modeller ise ortalama 6.000 TL'den açılıyor. Tamamen sana özel bir tasarım istiyorsan fiyatların 20.000 TL bandına kadar yükselebileceğini eklemek isteriz.

Helen gelinlik için uygun fiyatlar burada: Şehrindeki en iyi gelinlikçileri hemen incele.

Helen gelinlik dosyamızın burada sonuna geldik. Dileriz bu muhteşem modeller arasından gelinliğini seçebilmişsindir. Senin favorin hangisi oldu? Yorum yazmayı ve bizi sosyal medyada takip etmeyi unutma.

  • User default avatar

    Deniz Gülmez

    Merhaba umarım görürsünüz çünkü lütfen görün uzun romantik gelinlik bölümünüzdeki ilk fotoğraf hangi markaya ait lütfen görün

  • User default avatar

    Düğün Buketi Editörü

    Merhaba Deniz Hanım. Gelinlik modellerimize şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.dugunbuketi.com/gelinlik-modelleri-fiyatlari/ Satış için ise şu linkteki: https://www.dugunbuketi.com/dugun/gulsen-pehlivan-gelinlik-modaevi-kadikoy-istanbul/ fiyat teklifi al butonuna tıklayarak size ulaşmamızı sağlayabilir, ücretsiz hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

0
%