header-1
header-1

Güpürlü ve Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri

Fransız dantelli gelinlik modelleri, uzun yıllardır şık ve asil bir görünüm hayali kuran gelin adaylarının ilk tercihi oluyor. Fransız güpür, özellikle etek ve göğüs kısmında kullanıldığında muhteşem görünüyor. Dantel tasarımları arasında en gösterişlisi diyebileceğimiz Fransız güpürlü gelinlik modellerini senin için inceledik. Yazımızın devamında en çok tercih edilen gelinlik kalıplarını ve birbirinden güzel tasarımları bulabilirsin. Hazırsan başlıyoruz.

En Şık Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri

Fransız dantel denilince ilk olarak göz önüne özenle işlenmiş parça danteller geliyor. Özel motiflerle işlenen bu dantel parçaları, kimi zaman çiçekli veya sarkıtlı modellerde hazırlanabiliyor. Göğüs çevresi, bel ve etek kısımlarında kullanılan dantellerle muhteşem bir görünüme sahip olabilirsin.

Dilersen en güzel Fransız güpürlü gelinlik modellerine yakından bakalım.

A Kesim Fransız Dantelli Gelinlik

A kesim güpürlü gelinlik seçerken dikkat etmen gereken ilk konu vücut tipin olmalı. A kesim gelinlikler; vücudunun üst bedeni, alt bedenine göre daha ince kadınların rahatlıkla tercih edebilecekleri modellerden biri. Yalnız ufak bir uyarıda bulunalım, özellikle güpür kumaşlı ve kat kat bir gelinlik seçeceksen bir beden büyük görünebileceğin aklında bulundurmalısın.

Tabi ki bu bütün güpürlü gelinlikler bir beden büyük gösterir demek değil. Gelinliğin kat kat olması ve güpürün de biraz kalın bir kumaş olmasından dolayı daha kabarık durmasından kaynaklanıyor. Bu kısımda sana verebileceğimiz tavsiye A kesim Fransız güpürlü gelinlik seçerken tercihini daha ince ve sade tasarımlardan yana kullanmak olacaktır. Bel kısmına dantel eklemesi yapmayarak daha ince görünebilirsin.

Düğün mekanına karar verdin mi?: Şehrindeki en iyi düğün mekanları burada.

Fransız Güpürlü Tesettür Gelinlik

Fransız dantelli tesettür gelinlik tasarımları, tesettür gelinlikler arasında en çok dikkat çeken ve tercih edilenlerden. Gösterişli bir gelinlik istiyorsan güpürün üstüne işlenen parlak taşlar veya boncuklar ile istediğin görünüme ulaşabilirsin. Klasikleşmiş bir güzellik sunan güpürlü tesettür gelinlikler özellikle salon ve otel düğünlerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Eğer Fransız güpürlü tesettür bir gelinlik modeli tercih ediyorsan burada sana önerimiz gelin başında daha sade kumaşlar kullanman olacak. İnce tül içine düz desensiz bir bone ile tesettür gelin başını tasarlayabilirsin. Ayrıca kullanacağın duvakta da sadece uç kısımlarda gelinliğin ile uyumlu güpürler kullanmaya dikkat etmelisin.

En şık tesettür gelinlik modellerini burada bulabilirsin.

Güpürlü Balık Model Gelinlik

Balık kesim gelinlikler dize kadar dar gelip, diz altından bollaşan formdadırlar. Eğer güpürlü balık model gelinlik tercih edeceksen dantellerin yalnızca göğüs, kol ve etek uçlarında kullanıldığına dikkat etmelisin. Balık model gelinlikler kalıbı ile daha çok bel ve kalça kısmını öne çıkaran modellerdir. Burada kumaş üzerine kullanacağın ekstra dantel üst gövdeni olduğundan daha kalın gösterebilir.

Balık model gelinliklerde Fransız dantel kullanımı en çok transparan tül kumaş üzerine omuz ve kol bölgelerinde yoğunlaşıyor. Ten rengi tül üzerine dar kollu gelinlik modellerinde Fransız güpürler tercih edebilirsin. Ayrıca sırt veya göğüs dekolteli bir gelinlik tercih ediyorsan, derin dekolteleri Fransız dantelli güpürler ile kapatabilirsin.

En sevilen balık gelinlik modellerini burada bulabilirsin.

Uzun Kollu Fransız Dantelli Gelinlik

Uzun kollu Fransız güpürlü gelinlik tasarımları ile incelememize devam ediyoruz. Özellikle kış ve sonbahar aylarında tercih edilen bu uzun kollu modeller, en çok dar kesimlerde kullanılıyor. Göğüs hizasından açılıp parmakların yarısına kadar uzanan uzun kollarda ince dantel üzerine işlemeler yer alıyor.

Fransız güpürleri ayrıca İspanyol kollu gelinlik modellerinde de kullanılıyor. Dirsek hizasından açılan İspanyol kollarda kullanılan büyük güpürlerle bohem bir hava yakalayabilirsin. Eğer bishop kollu bir gelinlik modeli tercih ediyorsan, bu kolların manşet kısımlarında gelinliğin ile uyumlu güpürler kullanabilirsin.

Güpürlü Kabarık ve Prenses Gelinlik Modelleri

Güpürlü kabarık gelinlik tasarımları ile devam edelim. Ülkemizde en çok tercih edilen gelinlik modellerinden olan prenses kesimler Fransız danteller ile birleşerek oldukça ihtişamlı bir görünüm sunuyor. Bu tarz gelinliklerde güpürler göğüs, kol ve belden sarkacak şekilde kullanılabiliyor. Ancak bu gelinliği özellikle minyon vücut yapısına sahip gelin adaylarının tercih etmelerini öneriyoruz. Güpürlü kumaşlar zaten kendilerinden kalın yapıda olduğundan, kabarık kesimlerle birleştiğinde seni olduğundan daha iri gösterebilir.

Fransız dantelli prenses gelinlik modellerinde straplez ve V yakaları da tercih edebilirsin. Öpücük yaka olarak adlandırılan kalıplar bu kumaşla oldukça şık görünecektir. Eğer prenses tesettür gelinlik modeli seçtiysen yuvarlak hakim yakalarla tarzını tamamlayabilirsin.

Birbirinden şık kabarık gelinlik modelleri burada.

Sade Fransız Dantelli Gelinlikler

Fransız dantel denilince akıllara büyük işlemeli güpürler geliyor olabilir. Ancak son yıllarda bu dantel türünden vazgeçemeyen ama sade bir görünüm isteyen kadınlar için ince dokumalı güpürler üretiliyor. Sade Fransız dantelli gelinlik modellerinde genelde düz kalıplar kullanılıyor. Nikah elbisesini de andıran bu tasarımlarla after party organizasyonunda da çok rahat olacağından emin olabilirsin.

Sade Fransız güpürleri ayrıca balık gelinliklerde de tercih ediliyor. Özellikle yarım balık gelinlik modellerinde etek uçlarına eklenen sade danteller gelinliğe güzel bir hareket katıyor.

Fransız Dantelli ve Güpürlü Gelinlik Fiyatları

Şimdi gelin adaylarının en çok merak ettikleri konuya geldik. Güpürlü gelinlikleri hepimiz çok beğeniyoruz ve Fransız dantelli gelinlik modellerin fiyatlarını da haliyle merak ediyoruz. Güpür pahalı bir kumaş olmasının yanı sıra semtlerdeki moda evlerine ve kumaşın kalitesine göre fiyatlar değişebiliyor. Yani her bütçeye uygun Fransız güpürü gelinlik bulmak mümkün.

Uygun fiyatlı sade güpürlü gelinlik ortalama 4.000 TL'den başlayarak satışa sunuluyor. İthal Fransız dantelli modeller ise fiyatlar ortalama 6.000 TL'den açılıyor. Dantellerin kullanım bolluğu ve tasarıma göre fiyatların artabildiğini de ekleyelim.

Gelinlikçi mi arıyorsun?: Şehrindeki en iyi gelinlikçiler burada.

Güpürlü gelinlikleri yakından incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Bu birbirinden güzel modeller arasında senin favorin hangisi oldu? Yazımıza yorum yazmayı ve bizi takip etmeyi unutma.

İlgili Makaleler

0
%