berta-1
berta-1

Hem Sade Hem Gösterişli: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Gelinlik arayışına giren ve sadeliğini klas çizgilerle buluşturmayı seven gelin adaylarının aklında bulunması gereken bir model kayık yaka gelinlik modelleri. Sadelikten yana olan gelin adaylarının yanı sıra gösterişten vazgeçemeyen gelin adayları için de hoş bir seçim olabilecek bu model gelinlikler bu sene de tarzını gelinliğine yansıtmak isteyen gelin adaylarının tercihi olacak gibi görünüyor. Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın kayik-yaka-pinar-bent (1) Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Özellikle son üç yıldır dolabımızda görmekten hoşlandığımız, mağazalara girdiğimizde görmezden gelemediğimiz kayık yakalı modeller, gelinlikler arasında da oldukça popüler. Yakanın çeşidine göre geniş omuzları daraltan ya da güzel omuzları daha da ön plana çıkaran bu modeli yakından tanımak ve kayık yaka gelinlik modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buyurun yazımıza.

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Tercih Edecek Gelinlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

kayik-yaka-pinar-bent (2)Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Öncelikle belirtmeliyim kayık yaka gelinlik modelleri yelpazesi o kadar geniş ki hayal gücünüze sınır koymayın. Kayık yaka denilince dantelli, kabarık, uzun kollu ya da güpürlü gelinlikler fark etmez. Sizin isteğiniz, sizin tercihiniz hangisiyse en güzeli odur. Bu noktada kayık yaka gelinlik tercih edecek gelinlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise omuzlarınızı ne kadar açıkta bırakacağınızdır. Kayık Yakalı Gelinlik Modelleri Eğer omuz bölgenizi olduğunda daha geniş göstermek istiyorsanız omuzlarınızı kol çizginizin başladığı yere kadar açabilirsiniz. Bir başka yöntem de vatkalardır. Kayık yaka gelinliğinizin omuz kısmında kullanacağınız vatkalar ve işlemeler omuzlarınızı daha geniş gösterecektir. Ama omuzlarınız zaten yeterince genişse tercih ettiğiniz kayık yaka gelinlik omuzlarınızın biraz daha içerisinden başlamalıdır. Bu sayede omuzlarınızı kamufle ederek zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Gelinliğinizin kol boyu yine sizin tercihinize kalmış. Düğününüzün olacağı dönem havalar yeterince ısındıysa kolsuz modelleri tercih edebilirsiniz. Ama havalar daha ısınmadıysa uzun kollu modeller arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Gelinliğinin uzun kollu olmasını istemeyen gelin adayları için de gelinliğini tamamlayıcı bir bolero hoş bir tercih olacaktır. Eğer üst kolunuz kalınsa yarım kollu modellere bakabilirsiniz. Güpürlü ve ya Fransız dantelli kolları olan modeller hem kollarınızı kamufle edecektir hem de size şık bir görünüm kazandıracaktır. Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Kullanacağınız aksesuarlarda seçici olmanızı tavsiye ederim. Kayık yaka gelinlik boyun bölgenizi kapatacağından gösterişli bir kolye seçiminden kaçınmalısınız. Bunu yerine omuz kısımlarında güpür ya da taş detayları olan modelleri değerlendirebilir ya da kulaklarınıza ışıltı katacak büyük küpeler tercih edebilirsiniz. Küpe takmayı sevmeyen gelin adayları ise son zamanlarda sıkça görülen saç aksesuarları ya da gelinliğine uygun bir duvak modeli seçimi ile istediği havayı yakalayabilir. Kayık Yakalı Gelinlik Modelleri Aynı şekilde belden kemerli bir kayık yaka gelinlik tercih ederek ışıltıyı belinize taşıyabilirsiniz. “Peki boynumuza hiç mi bir şey takamayacağız?” diyen gelin adaylarını duyar gibiyim. Sizlere de küçük taşlı kolyeleri ve ışıltılı choker tarzı kolyeleri önerebilirim. Ama unutmayın ki kolye seçimini dikkatli yapmalı ve kolyenin gelinliğe değmeden bittiğine emin olmalısınız.

Sırt Dekoltesi Tercih Etmek İsteyen Gelin Adayları İçin Kayık Yaka Gelinlikler

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Kayık yaka gelinlik modelleri sırt dekoltesi ile uyumlu modeller arasındadır. Eğer sırtınızı açıkta bırakan bir gelinlik modeli istiyorsanız göğüslerinizi olabildiğince kapalı tutarak kamufle etmelisiniz. Aynı şekilde sırt dekoltenizi kapatmayacak bir saç ve duvak tercih etmenizi öneririm. Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Kapri kol, gelinliğinizin üst kısmındaki sadelik sırt dekoltenizi nötrleyerek size mütevazi bir güzellik katacaktır. Etek kısmında biraz daha uçuşan modelleri tercih etmeniz gençliğin enerjisini ruhunuzda hissettirecektir. Tüllü bir etek tercih ettiyseniz etek uçlarınıza hareket kazandırabilirsiniz. Güpürlü etek uçları sayesinde sırtınızdaki gösterişi etek uçlarınıza da taşımış olacaksınız.

Yarım Kol Gelinlikler Bu Sene de Çok Moda

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Tercih etmek istediğiniz kayık yaka gelinlik gözünüze sade göründüyse fransız dantel ve taşlı modeller tam size göre. Gerdan bölgenizden kollarınıza kadar sizi saran fransız dantelli taşlı kayık yaka gelinlik modelleri duru güzelliğinize hoş bir ışıltı katacaktır. Eğer üst bölgenizdeki detayları etek bölgenize kadar uzatmak istiyorsanız gelinliğinizin iç kısmının olabildiğince sade bir kumaştan olmasına özen gösterin. Detaylarla göz yormayacak bir renk seçimi gelinliğinizi dolayısıyla da sizi ön plana çıkaracaktır. Seçimini üst bölgesinde dantel ve taştan yana kullanan gelin adaylarının kolye ve küpe yerine şık bir bileklik kullanmasını öneririm. Böylelikle hem kollarınızda da ışıltı olacaktır hem de abartıdan kaçınmış olacaksınız.

Gelinliğinizi Kendi Tarzınız ve Zevkinize Göre Şekillendirin

Kayık Yakalı Gelinlik Modelleri

Üst kısmı vücudunuza tam oturan, alt kısmı ise su gibi inen gelinlik modelleri size romantik bir hava katacaktır. Gelinliğinin modelinde değil, detaylarında gösteriş arayan gelinler için nokta atışı bir tercih olabilecek bu tarz gelinlikler hem rahat hem de şık bir görünüşe sahip olmanızı sağlayacaktır. Tül ve taşlar düz renk gelinliğinize ayrı bir hava katarken aksesuar kullanmayı sevmeyen gelin adaylarının kurtarıcısı olabilir. Gelinliğinizde bulunan şık detaylar sayesinde aksesuar kullanmanıza gerek kalmayacak. Beyaz üzerine açık ya da koyu tonlarda gümüş ve dore taşlar tercih edebilirsiniz. Hem Sade Hem Gösterişli: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Klasik renk gelinliklerden sıkıldıysanız renkli gelinlik modelleri arasında da kayık yaka gelinlikler bulmak mümkün. Renkli gelinlik tercih etmek isteyen gelin adayları için de su yeşili üzerine yine aynı tonlarda taşlarla süslemeler kullanılabilir. Aynı şekilde uçuk pembe gelinliğinizi kontrast renklerde taşlar ile göz alıcı hale getirebilirsiniz. Renkli gelinlikler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz “Renkli Gelinlik: Siyah Mı Pembe Mi Beyaz Mı?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Fransız Dantelin Göz Alıcılığına Karşı Koyamayanlar İçin

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Fransız danteller bazı kadınların vazgeçemediği işlemelerin başında gelir. Gelinliğinde de bu beğenisinden ödün vermek istemeyen gelin adayları için fransız dantelli taşlı kayık yaka gelinlik modelleri mevcut. Bel kısmında ince taş detaylı kemeriyle kayık yaka gelinlik tercih etmek isterseniz üst bedeninizi tamamen fransız dantelin asaletine bırakabilir, etek uçlarınızı da sadeliğin güzelliğiyle tamamlayabilirsiniz. Kayık yaka dantelli bu gelinlikleri tercih edecek gelinlerin kullanacağı aksesuarlar bilezikler ve saç aksesuarları olmalıdır. Çünkü üst bölgeniz yeterince kalabalık duruyorken ekstra aksesuar duruşunuzdaki şıklığı alıp götürebilir.

Köprücük Kemiklerini Ön Plana Çıkartmak İsteyen Gelinler İçin Havuz Yaka

Hem Sade Hem Gösterişli: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Gelinliğinin içinde mütevazı görünmek isteyen gelin adaylarının bir tercihi de havuz yaka gelinlik modelleri olabilir. Kayık yaka gelinlik modellerinin bir türü olan havuz yaka gelinlik modelleri köprücük kemiklerinizi ön plana çıkartırken gelinliğinize ve size duru bir güzellik katacaktır. Kol bölgesinde dantel detaylı olan modelleri tercih etmek isteyen gelin adaylarının üst bölgesini olabildiğince sade bırakmasını öneririm. Sade gelinliğinizi takacağınız aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Bu sayede mütevazı duruşunuza küçük dokunuşlarla zarafet katmış olacaksınız.

Göz Alıcı Bir Sadelik İçin Uzun Kollu Modeller

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Düğün gecesinde sade ama görkemli bir şıklığa sahip olmak isteyen gelin adayları için kayık yaka uzun kollu gelinlik modelleri hoş bir tercih olabilir. Kol bölgesinde yer alan detaylarla şıklığı yakalayan sade bir kayık yaka gelinlik sizi oldukça tarz sahibi gösterecektir. Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Gelinliğinde sadeliği tercih etmek isteyen bir kadınsanız kulaklarınıza takacağınız küpelerinizi istediğiniz kadar gösterişli seçebilirsiniz. Bu sayede dikkati yüzünüzün güzelliğine çekebilirsiniz. Seçtiğiniz kayık yaka kabarık gelinliğinizin içerisinde masallardan fırlamış bir prenses gibi görünebilirsiniz. Hem Sade Hem Gösterişli: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Bel kısmında güpürlü detaylardan hoşlanan gelin adayları aman dikkat! Belinizi ince ya da kalın göstermek güpürünüze bağlı. Eğer daha zarif ve ince görünmek istiyorsanız bel bölgesinde bulunan güpürlü detaylar kurtarıcınız olabilir. Ama bunu yaparken dikkat etmeniz gereken önemli nokta güpürün şeklidir. Karın bölgenize doğru genişleyen bir güpür tercih ederseniz daha kilolu görünebilirsiniz. Ama onun yerine bel kıvrımınızın olduğu bölgeden göbeğinize doğru daralan bir işleme tercih ederseniz belinizi ince ve şekilli göstermiş olacaksınız. Hem Sade Hem Gösterişli: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Kalçalarınıza hafifçe oturan ve ardından aşağıya doğru hafif açılarak inen modeller vücut hatlarınızı hoş bir şekilde gösterecektir. Kalçalarının büyük olduğunu düşünen ya da balık etli olan gelin adaylarının uzak durması gereken bir model olan bu model gelinlikler daha çok orantılı vücut hatlarına sahip gelin adayları tarafından tercih edilmeli. Aynı şekilde göğüslerinin büyüklüğünden şikayet eden gelin adayları da üst bölgesinin kesimi düz olan gelinliklerden kaçınmalı. Hem Sade Hem Gösterişli: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Kayık yaka gelinlik modelleri arasında dikkat çekici bir başka model de A kesim kayık yaka gelinlik modelleri olarak karşımız çıkıyor. Göğüs kısmında sadeliği yakalamak isteyen gelinler tül etekler ile gelinliğini canlandırabilir. Kalçalarının büyük olduğunu düşünen gelin adaylarının kalçalarını kamufle edebilecek olan kayık yaka kabarık gelinlik modellerinde önemli olan nokta etek kısmındaki kabarıklığın nereden başlayacağıdır. Kalçanızın üzerinden başlayan kabarık eteğiniz kalçanızı kamufle edebilir.

Bu Kadar Sadelik Yeter, Ben Gösteriş İstiyorum Diyenler

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Kayık yaka prenses model gelinlikler biraz gösterişin fena olmayacağını düşünen gelinler için biçilmiş kaftan. Omuz başından başlayarak göğüs bölgesine doğru inen ve tamamı işlemeli gelinlikler gösterişli olmasının yanı sıra çok zarif bir görünüm sergiliyor. Göğüs bölgesini açıkta bırakan bu kayık yaka gelinlik kolye takmanıza da olanak sağlıyor. Kayık Yaka Gelinlik Modelleri Hoş bir topuzla omuzlarınızı açıkta bırakıp boynunuza bir kolye takabilirsiniz. Kabarık eteği ve uzun kuyruğu ile tam bir görsel şölen olan gelinlik en özel gününde muhteşem görünmek isteyen gelinlerin aklında bulunması gereken bir model. Biraz daha sade olayım diyorsanız; En Hoş Sade Gelinlik Modelleri sayfamıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz! Övünç Ege

İlgili Makaleler

0
%