header
header

Kadınların En Beğendiği Evlilik Teklifi Çiçekleri

Evlenme teklifi denilince ilk akla gelenlerden biri elbette evlilik teklifi çiçeğidir. Teklifinizi nerede yaparsanız yapın seçtiğiniz buketin anlamı oldukça büyüktür. Hatta bukete ek olarak çiçeklerin sayısının bile bir anlamı vardır. Peki evlenme teklifi hangi çiçekle yapılır? Hangi çiçek hangi anlama gelir? Bu yazımızda sizin için anlamlı ve bir o kadar da güzel evlilik teklifi çiçeği modellerini inceledik.

En Güzel Evlilik Teklifi Çiçekleri

Kadınların En Beğendiği Evlilik Teklifi Çiçekleri

Sevgilinize unutulmaz bir evlilik teklifi sunmak için ihmal etmemeniz gereken pek çok detay var. Doğru mekanı bulmak, arka fon müziğini ayarlamak, yüzük seçimi ve evlilik teklifinizde söyleyeceğiniz sözler oldukça önemli. Bunlara ek olarak teklif esnasında sevgilinize vereceğiniz çiçekler de duygularınıza harika bir tercüman olacaktır. Her çiçeğin kendine göre farklı bir anlamı vardır. Hatta çiçeklerin rengi ve buketteki sayıları bile farklı şeyler ifade eder.

Gelin birlikte kadınların en sevdiği evlilik teklifi çiçeği modellerine yakından göz atalım.

Beyaz Gül

Her gül renginin taşıdığı anlamlar farklıdır. Evlilik teklifi çiçekleri arasından seçebileceğiniz beyaz gül, sevgilinize duyduğunuz sevginin ne kadar saf, temiz ve gerçek olduğunu simgeleyebilir. Aynı zamanda masumiyetin simgesi olan beyaz güller genelde sade bir demet eşliğinde sunulur. Evlilik teklifi çiçeğinizi beyaz güllerden hazırlayacaksanız demetinizde minimum 10 adet gül olması öneririz.

Kırmızı Gül

Evlenme teklifi çiçekleri arasında ilk akla gelen muhtemelen kırmızı güldür. Aşkı ve tutkuyu simgeleyen kırmızı gül, romantizm dolu bir evlilik teklif çiçeği olarak seçilebilir. Sevdiğiniz kişiye olan aşkınızı, ona olan tutkunuzu ve gelecek güzel günlerin ana temasının aşk olacağını simgelemek adına kırmızı gülü tercih edebilirsiniz.

Kırmızı güller sayılarıyla da büyük anlam taşır. 99 adet kırmızı gül, sevgilinize olan aşkınızın sonsuza dek süreceğini simgeler. 33 adet gül sevgilinizin size ilham ve ışık kaynağı olduğunu simgelerken, 41 adet gül sadakat ve bağlılığın sembolüdür.

En güzel evlilik teklifi mekanlarını burada bulabilirsiniz.

Frezya

Kır çiçeği olan frezyalar bahar aylarının vazgeçilmez renkli çiçeklerindendir. Güzel bir renk kartelasına sahip olan frezyalar umudu simgeler. Bu çiçekleri, gelecek güzel günlerin habercisi olarak evlilik teklifi ederken seçebileceğiniz çiçekler arasında düşünebilirsiniz.

Özellikle pembe frezyalar azim ve sevgiyi işaret ederek, ilişkiniz boyunca çektiğiniz zorlukları birlikte göğüslediğiniz ve mutlu günlere beraber ulaştığınızı sembolize eder.

Papatya

Papatya diğer çiçekler arasında oldukça sade ve gösterişten uzak olandır. “Evlenme teklifi hangi çiçekle yapılır?” sorusuna vereceğimiz cevaplar arasına ekleyebiliriz. Papatya saf, masum ve temiz duyguları simgeler. Sevdiğinize olan iyi niyetinizi, ona olan masum sevginizi belli etmek adına tercih edilebilir.

Yine de riskli bir seçim olabileceğini söylemekte fayda var. Bu kadar sade bir evlilik teklifi çiçeği seçimi yapmak sevdiğiniz kişinin hayalinden uzak olabilir. Siz siz olun emin olmadan bir seçim yapmayın.

Beyaz Lale

Zarif duyguların en büyük temsilcisi beyaz laledir. Beyaz lale masumiyet ve zarafetin temsilcisi olarak seçim yapmakta zorlananlar için garanti olabilir. Evlenme teklifi ederken seçim yapması en kolay olandır. Sevdiğinizin hangi çiçek türünden hoşlandığını bilemiyorsanız, bu konuda kendi zevklerinize de bir güvensizliğiniz varsa; çoğu evlilik teklifini süsleyen çiçek beyaz lale sizin tercihiniz olabilir.

En güzel evlilik teklifi sözleri için buraya tıklayın.

Orkide

Orkideler zarafetin, aşkın ve mutluluğun sembolü çiçeklerdir. Muhteşem görüntüsü ve kokusu ile çiçekler arasında oldukça gösterişli bir türdür. Orkide aynı zamanda bakımında oldukça fazla ilgi isteyen bir çiçektir. Bu özelliği ile ilişkinizin kıymetini, nadirliğini ve eşsiz oluşunu gösterir.

Mavi orkideler aşkların en büyüğü anlamını taşırken, beyaz orkideler masumiyeti, mor orkideler sadakati temsil eder.

Lavanta

Bahar aylarında mis gibi kokusu ve canlı mor rengi ile açan lavantalar ilişkide karşılıklı güven, sadakat ve bağlılığı temsil eder. Lavanta demetleri genelde uzun yeşil gövdeleri ile birlikte hazırlanır. Sadece mor kurdele ile sarılmış bir demet lavanta, sevgilinize bir ömür bağlı kalacağınızın sembolüdür.

Bonus: Sukulent

Evlilik teklifi çiçeği modelinizde sıradanlığın dışına çıkmak istiyorsanız sukulent buketlerini tercih edebilirsiniz. Sukulentler sağlıklı ve uzun bir ömürü temsil eder. Sevgilinize sukulent buketi vermek onunla birlikte sağlık bir ömür geçirmek ve birlikte yaşlanmak istediğinizi temsil eder. Özellikle bohem konseptte bir teklif için sukulenti seçebilirsiniz.

Sukulentler ayrıca demetinden çıkarılıp toprağa dikildiğinde uzun yıllar evde süs bitkisi olarak kullanılabilir.

Evlilik teklifi çiçeklerini incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Şunu eklemek isteriz ki, her çiçeğin kendine özgü bir anlamı olsa da sevgilinizi en iyi tanıyan sizlersiniz. Onun nasıl çiçeklerden hoşlandığını önceden öğrenebilir, onun zevklerine uygun bir çiçek buketi ile teklifte bulunabilirsiniz.

Teklifinizde profesyonel bir yardım almak isterseniz buraya tıklayarak evlilik teklifi organizasyonu firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz! :)

İlgili Makaleler

0
%