Nişan Makası Süsleme

Evlilik hazırlığındaki çiftleri bekleyen uzun hazırlık listelerini önerilerimizle kolaylaştırmaya geldik. :) Detayları geri plana atmak yerine bazı anları ufak dokunuşlarla güzelleştirebilirsiniz. Nişan ve söz merasimlerinde nişan tepsisi, nişan makası oldukça önemli. Şık bir süsleme, birbiri ile uyum içinde olan detaylarla dikkat çekici hale getirmek mümkün. Hazır modellerin yanı sıra vakti olan adayların evde yapması için ise birçok tüyo var. Nişan makası süslemesi, modelleri, fiyatları hakkında ilham olacak önerilerimiz yazımızda sizi bekliyor.

Nişan Makası ve Tepsisi Nasıl Seçilir?

Nişan tepsisi ve makas daima uyum içinde sunuluyor. Hazır alınırken de evde yaparken de yüzük kutuları, tepsi ve makasın aynı detayları içermesine dikkat ediliyor. Nişan tepsisi ve makas seçiminizden önce nişan temanızı belirlemeniz gerekiyor. Renk ve desenlere karar verince tepsi ve makasta da bu detaylara yer verebilirsiniz. Nişan masanızda belirgin olan çiçek, renk ve aksesuar detaylarına tepside de yer verebilirsiniz. Bu şekilde uyumlu bir konsept sunmuş olacaksınız.

Nişan masanızı süslemeden önce bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Nişan Makası Fiyatları Ne Kadar?

Nişan makasını tek başına alıp süsleyebileceğiniz gibi tepsi ile set halinde de temin edebilirsiniz. Nişan tepsisi, nişan makası, yüzük yükselticinin içinde olduğu söz paketleri ortalama 100 TL’den başlıyor. Ek olarak damat fincanı da takımlara dahil edilebiliyor. Birbiriyle uyum içindeki bu malzemeleri uygun fiyata temin edebiliyorsunuz. Söz tepsisi setleri 300 – 500 TL bandında kadar çıkabiliyor. Her detayı kendi hazırlamak isteyenler makası 20 TL’ye alarak süsleyebilir. Nişan için malzemeleri online alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

En Şık Nişan Makası Modelleri

Nişan konseptinizi belirlediğiniz zaman tüm detaylar sırasıyla şekilleniyor. Konseptinizde yer vereceğiniz yapay ve canlı çiçekler, kuru bitkiler ile tepsi ve makasınızı da süsleyebilirsiniz. Oldukça kolay olacak bu süsleme ile şık bir takım elde etmiş olacaksınız. En popüler nişan makası modelleri ve süsleme önerilerimiz aşağıda sizi bekliyor.

Vintage Nişan Makası

Nostaljik bir hava veren vintage ürünleri hayatımızın her alanında sıkça görüyoruz. Vintage eşyalar, elbiseler, çantalar derken nişan konseptlerinde de ne sevilenler arasın girmeyi başarıyor. Nişan makasınızı vintage ürünler saten bir mağazadan temin edebilirsiniz. Kendine özgü desenleri ile oldukça dikkat çekecektir. Elinizdeki makasa ufak dokunuşlarla retro havası da verebilirsiniz. Eskitme boyama seçenekleri ile bu mümkün olacaktır. Gümüş detaylar vintaga nişan tepsinizle tamamlanacaktır.

Gümüş Nişan Makası

Gümüş nişan makasları en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Her renk ve desene uyum sağlayan bu makaslar tema seçiminde özgür olmanızı sağlayacak. Desenleri olan gümül makaslar ya da sade bir model tercih edebilirsiniz. Tül ve dantellerle süslemeler yapabilirsiniz. Son zamanlarda kuru çiçeklerle süslenen gümüş makaslara siz de denk gelmişsinizdir. Kuru lavantalar ve yapraklarla kendi nişan makasınızı tasarlayabilirsiniz.

Gold Nişan Makası

Gold ve rose gold seçenekleri aksesuarlarda olduğu gibi nişan masalarında da yerini alıyor. Süslemede kullanacağınız aksesuarla uyumlu olacak nişan makasınızı minik dokunuşlarla renklendirebilirsiniz. Taş işlemeler ve ince detaylara yer vermek oldukça şık duracaktır. Işıltılı görüntü sevenler için gold makas detayları doğru bir tercih. Minik püsküller ve tüllerle söz makası tepsi de dikkat çekecektir. Eklediğiniz dantel, tül ve diğer detaylara yüzük yükselticide de yer verebilirsiniz. Tepsinin kenarlarını tüylerle kaplamak konseptinizde farklılık yaratabilir.

Süslü Nişan Makası

Nişan tepsisi süsleme denilince akıllara gelen kuş, gelin damat ve çiçek figürleri oluyor. Bu minik aksesuarlara yer vererek sevimli bir tepsi elde edebilirsiniz. Makasta yer vereceğiniz renkli ipler, hasır ipler ve danteller oldukça süslü bir seçim olacaktır. Tepsinin etrafına yerleştireceğiniz çiçek detaylarından makasın orta kısmına da yerleştirebilirsiniz. Minik çiçekleri nişan makaslarına biz çok yakıştırıyoruz. Kurdele detayları ile de makasın etrafını sarabilirsiniz. Renklendirme seçeneklerini kullanarak makasınızı dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Evde Nişan Makası Nasıl Yapılır?

Birçok nişan makası ama kendi yaratıcılığımı kullanarak yapmak istiyorum diyorsanız sizinle hemen bir liste paylaşacağız. Adım adım nişan makası yapmanın püf noktalarını sizin için listeledik. 3 adımda nişan makası süsleme işte şu şekilde;

  • Nişan konseptinize uygun renk ve desenlere karar vererek malzeme listesi çıkarmalısınız. Kullanacağınız makas, silikon, silikon tabancası, tercih ettiğiniz dantel, hasır ip ve kurdeleleri temin ederek ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Nişan makasınızın etrafını aldığınız kurdele ile bağlayarak kaplayabilirsiniz. Yalnızca dantel ya da boncuk kullanmak isterseniz yapıştırıcı ya da silikon yardımı ile ikinci aşamayı tamamlamış olacaksınız.
  • Son aşamada sizi yansıtan deniz yıldızı, deniz kabuğu, kuru bitki ve çiçekleri silikon ile yapıştırabilirsiniz.

Evde nişan organizasyonu yapmak isteyen çiftlerimiz bu yazımızı okumalı.

Nişan ve söz töreniniz için kolay makas yapımı için size adımlarıyla önerilerde bulunduk. İlham olacak yüzük kesme makasları ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz. Düğün hazırlıklarında destek almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Mutluluklar dileriz. :)

İlgili Makaleler

0
%