Save The Date Elbiseleri

Save The Date son yıllarda arama motorlarında en çok aranan kelime başlıkları arasında yer almaktadır. Save The Date konseptleri, Save The Date elbiseleri, Save The Date fotoğrafları Save The Date hakkında aranan alt başlıklar olmaktadır. Ülkemizde de artık oldukça popüler olan Save The Date Türkçe karşılık olarak ‘Tarihi Kaydet- Anı kaydet’ anlamına gelmektedir. Bireyler için önemli olan bir anı sevdikleri ile paylaşabilecekleri bir ana dönüştürmek olarak yorumlanabilmektedir. Ülkemizde son yıllarda kutlanmaya başlanan Save The Date için düğün fotoğrafçıları ve mekanları gibi tüm fotoğrafçılar ve mekanlar da hizmet vermektedir. Birçok moda tasarımcısı, birçok butik ve birçok web giyim sitesi Save The Date kıyafetleri ve aksesuarları satmaktadır. save-the-date-elbiseleri (1) Bireyler kendileri için önemli olan günleri sevdiklerine duyurmak için konseptler hazırlamakta, o konsepte göre giyinmekte ve o anın fotoğraflanmasını istemektedir. Save The Date elbiseleri fotoğraflar için de oldukça önemlidir. Fotoğraflanan o anlar sosyal medyadan direkt olarak paylaşılmakta ya da o an için tasarlanan bir davetiye ile yakın çevreye dağıtılmaktadır. Böylece o ana şahitlik etmek isteyen herkes tarihi öğrenmiş ve kaydetmiş olmakta, o ana başka bir plan yapmamaktadır. Sözün özü o ana ve o anın bu şekilde duyurulma biçimine de Save The Date yani ‘ Anı Kaydet’ denilmektedir. Sınırlamanın olmadığı Save The Date fotoğraf veyahut video çekimleri için arama motorlarında binlerce fikir edinebileceğiniz web sitesi bulabilirsiniz. Düşündüğünüz konseptleri geliştirebilir ya da bambaşka fikirler edinebilirsiniz. save-the-date-elbiseleri (2)

Save The Date Elbise ve Kombin Seçimleri

Save The Date hem yurtdışında hem de ülkemizde çiftlerin düğün tarihlerini sevdiklerine davetiye dağıtımı öncesi duyurdukları bir kurgu olmuştur. Save The Date için çiftler bir konsept belirlemekte, konsepte uygun Save The Date elbiseleri seçmektedir. Save The Date konseptleri nişan, düğün ya da kına konseptleri kadar kısıtlayıcı ve tek bir mekana sınırlayıcı olmamaktadır. Çiftler bu nedenle Save The Date çekimlerine sıcak bakmaktadır. Çiftler sahilde, bir bozkırda ya da bir vadide, uçaktan paraşütle atlarken, su altı dalışı yaparken Save The Date çekimleri yapabilmektedir. Elbiselerini ve aksesuarlarını da yaptıkları bu konseptlere göre seçmektedir. save-the-date

Save The Date Konsept ve Kombin Fikirleri

Save The Date konsept ya da kombin fikirlerinizi birlikte eğlenerek izlediğiniz bir filmin karakterlerinden esinlenerek tasarlayabilirsiniz. Ya da sevdiğiniz bir müzikalin bir sahnesinde karakterlerin kılığına bürünerek sahneyi siz canlandırarak kısa film tadında bir video çekimi yapabilir; her sahneyi de fotoğraflayabilirsiniz. Sizlerin hatırında yer etmiş ilk kez üzerinizde gördüğünüz ve birbirinize çok yakıştırdığınız kıyafetler ile bir konsept oluşturabilir; birlikte olmaktan keyif aldığınız mekanlarda Save The Date fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Hatta tarihte yaşamak istediğiniz bir döneme bile gidebilirsiniz, o dönemlerin atmosferini yaşayabilirsiniz, tarihten karakterler olabilirsiniz. Birlikte gezdiğiniz farklı ülkelere ve şehirlere ait yöresel kıyafetler giyebilirsiniz. save-the-date-elbiseleri (4) Save The Date genellikle çiftlerin düğün günlerini duyurmak için başvurdukları bir konsept olduğundan hangi mekanda olursa olsun sade kıyafetler seçilmektedir. Çiftler düğün fotoğraf çekimleri kadar format bir fotoğraf çekimi olmamasının rahatlığını yaşamak istemektedir. Daha çok beyaz renkler tercih ediliyor olsa da pudra, somon gibi nude renkler de tercih edebilmektedir. Hatta bazı çılgın çiftler seçtikleri konseptlerde yaratıcılıklarını kullanıp çok daha farklı renklerde elbiseler seçebilmektedir. Örnek vermek gerekirse sevdikleri film sevdikleri dizilerden ya da filmlerden beğendikleri sahnelerden esinlenerek konseptler oluşturmakta ve sevdikleri karakterlerin o sahnede giydiği kıyafetleri giyebilmektedirler. Save The Date çekimi yapmak isteyen çiftler kafalarında fikir oluşturabilmek için instagram ya da pinterest gibi uygulamalarda araştırma yapmaktadır. Çiftler internetten Save The Date kıyafetleri, Save The Date kıyafet fiyatları, Save The Date kıyafetleri nereden alınır gibi aramalar yapmaktadırlar. save-the-date-elbiseleri (5)

Save The Date Kıyafetleri Nerelerden Alınır?

Bugün için çiftler belirledikleri konseptlere göre bir kıyafet giymeyi tercih etmektedir. Su altında bir fotoğraf çekimi yapılacaksa ona su altında rahat olabilecekleri kıyafetleri tercih etmeleri doğru olacaktır. Çılgınca bir konsept yaratmak isteyen çiftlere örnek vermek gerekirse Çakmaktaş çizgi filmi konsepti yapmaları önerilebilir. Bu konsepti seçen çiftler Fred ve Wilma Çakmaktaş kıyafetleri giyebilir. Peki Save The Date çekimi yapmak isteyen çiftler nerelerden konsept kıyafet bulabilir, bu kıyafetlerin fiyat bilgisini alabilirler? Birçok gelinlik mağazası Save The Date için de kıyafetlerin satışını sunmaktadır. Gelinlik mağazasında yer alan kıyafetler daha çok beyaz ve nude tonlarda olmaktadır. Sade bir konsept düşünen çiftler bu mağazalara bakabilirler. Arama motorlarında Save The Date başlığı aratıldığında trendyol gibi birçok web sitesinde aradığınız Save The Date kıyafetini görebilirsiniz. Ya da instagram üzerinden birçok farklı butiği takibe alabilir, beğendiğiniz bir tanesini alabilirsiniz. save-the-date-elbiseleri (6)

Save The Date Elbiseleri Beyaz Olmalı Mıdır?

Save The Date elbiseleri ya da kıyafetleri genellikle beyaz renkte seçilmektedir. Çünkü Save The Date çiftlerin düğün günlerini duyurmak için başvurdukları bir eğlenceli fotoğraf çekimidir. Düğün fotoğrafları ayrı bir başlık olduğundan Save The Date fotoğraf çekimlerinde yine gelinliği andıran fakat daha sade beyaz elbiseler tercih edilmektedir. Peki beyaz giymek şart mıdır? Tabii ki hayır! Save The Date elbiseleri her konsept için farklı renk olabilir. Karlar içinde bir mekanda, su altında, deniz kenarında ya da bir ormanda, bir çiçek bahçesinde çekim yapabilirsiniz. Geniş bir bozkırda veyahut tamamen kurgusal bir evrende Save The Date fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Önemli olan sizin yakalamak istediğiniz konsepttir. save-the-date-elbiseleri (7)

Save The Date Tesettür Elbise

Tesettürlü hanımefendiler de Save The Date fotoğraf çekimlerine oldukça ilgi duymaktadır. Bu nedenle instagram gibi bir çok sosyal medya platformunda, birçok internet butiğinde tesettürlü hanımefendiler için Save The Date tesettür elbiseleri satılmaktadır. Yine belirlenen konsepte ve fotoğraf çekimlerinin yapılacağı mekana göre Save The Date elbiselerinizi seçebilirsiniz. Önemli olan içinde rahat olacağınız ve fotoğraf çekimi boyunca sizi yormayacak elbiseler seçmiş olmanızdır. Başörtülerinize ya da yakanıza takacağınız broşlar ile şıklığı yakalayacak, göz kamaştıracaksınızdır. Ayrıca eldivenler de tesettürlü hanımefendilerin tercih ettikleri önemli aksesuarlar arasında yer almaktadır. save-the-date-elbiselerii (8) Save The Date fotoğraf çekimleri yapmak istiyor olabilirsiniz. Düğün tarihinden ne kadar süre önce Save The Date fotoğraf çekimleri yapılmalıdır diye merak edebilirsiniz. Save The Date fotoğraf ve video çekimi fiyat bilgisi öğrenmek isteyebilirsiniz; Save The Date fotoğrafçıları ile konsept fikirler geliştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, düğün tarihinizi belirlemek ve dugunbuketi.com üzerinden iletişime geçtiğiniz fotoğrafçı ile anlaşmanız olacaktır. Dilerseniz sadece fotoğraf çekimi değil, video çekimi de yapabilirsiniz. Fotoğrafçı seçimi yaparken aynı zamanda video çekimi yapabilecek profesyonel birini de bulabilirsiniz. Save The Date elbiseleri ile konseptlerin uyumu mükemmel fotoğraflar yaratıyor! Fotoğrafladığınız anları sevdiklerinizle sadece sosyal medya üzerinden paylaşmak istemeyebilirsiniz. Tasarladığınız konseptinize uygun davetiyeler ya da magnetler ile her zaman sevdiklerinizin albümlerinde ya da evlerinin anı köşelerinde olabilirsiniz. dugunbuketi.com üzerinden davetiye tasarımcıları ile iletişime geçebilirsiniz ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Şehrinizdeki en profesyonel save the date fotoğrafçılarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

0
%