header
header

Son Moda Gelinlik Modelleri ve En Yeni Tasarımlar

Gelinlik seçimi belki de düğün hazırlık döneminin en zor kararlarından biri. Başta A kesim, balık, tesettür ve prenses olmak üzere birbirinden şık gelinlik modelleri gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Kendine en uygun gelinliği seçmek için düğün mekanın, vücut tipin ve düğün mevsimin gibi pek çok detayı göz önünde bulundurman gerekiyor. Bu yazımızda sana en son gelinlik modelleri hakkında bilgi verip gelinliğini seçmene yardım edeceğiz. 😊

Hazırsan bu yılın en şık modellerine göz atarak başlayalım.

Son Moda Gelinlik Modelleri

Yeni sezonda tesettür model, A kesim, prenses model ve diğer tüm gelinlik modellerinde birbirinden tarz yenilikler göreceğiz. Bu yıl tüm kesimlerde sade detayların genel olarak öne çıktığını söyleyebiliriz. Yine dantel ve tül kumaş detayları, yer yer transparan tasarımlar bu yıl gelinleri bekleyen tasarımlar arasında. 2022 gelinlik tasarımları bahar ve yaz aylarında düğün planlayan kadınlar için düşük kollu modeller ile öne çıkıyor. Duru güzellik olgusunu yansıtan modellerde son yılların gözde konsepti kır nikahına özel hazırlanan modeller de mevcut.

Moda algısının neredeyse komple değiştiği bu dönemde, düğününü after party veya nikah yemeği ile kutlamak isteyen gelinler de unutulmamış. 2022 nikah elbiseleri, tulum gelinlik modelleri ve saten kumaş kullanımı bu yıl yine öne çıkanlar arasında.

Kış aylarında düğün planlıyorsan bu yıl için bishop kolların yine revaçta olduğunu belirtmek isteriz. Bunlara ek olarak pelerinli gelinlik modelleri ve yarım dantel kollar da kış gelinleri için özel hazırlanan tasarımlar arasında. 2022 kış gelinlik modellerinde sahte kürk ve şal kullanımlar da oldukça yaygın.

Özellikle yaz düğünleri ve düğün sonrası partiler için tasarlanan iki parçalı ve mini kesim gelinlik modelleri de bu yılın koleksiyonları arasında yer alacak. Sahil düğünü düşünen gelin adayları için mini tasarımlar elbette bu yıl da sıklıkla tercih ediliyor. Bunlara ek olarak parti temasını ön plana çıkaran püsküllü ve taşlı modelleri de tercih edebilirsin. Tercihini cesur modellerden yana kullanmak isteyen gelinler için ise Burcu Kıratlı gelinlik modeli benzeri tasarımları önerebiliriz.

Düğün mekanına karar verdin mi?: İndirimli düğün salonları ve kır düğün mekanlarını incele.

Balık Gelinlik Modelleri

10 gelin adayına "En güzel gelinlik modeli hangisidir?" diye sorsak sekizinden balık model cevabını alırız. 😊 Evet, her yıl olduğu gibi 2022 gelinlik modellerinde de balık tasarımlar moda evlerinin vitrinlerini doldurmaya başladı bile. 

Bu yıl tasarımların biraz daha sade çizgilerde seyrettiğini belirtmiştik. Sırt dekoltelerinde dantel detayları, göğüs altı transparan gelinlik modelleri ve diz altından genişleyen kesimler bu yılın favorileri arasında yer alıyor. Straplez modellere ek olarak kare yaka gelinlikler de balık modellerin tamamlayıcısı oluyor. Geçen yılın en sevilen yakası olan U yakalar ise hala revaçta.

Daha fazla balık gelinlik için buraya tıklayabilirsin. 👈

A Kesim Gelinlikler

2022 gelinlik modelleri denilince A kesim tasarımlara göz atmadan olmaz. Bu yılın en moda A kesim tasarımlarında yırtmaçların öne çıktığını belirtmemizde fayda var. Kumaş kullanımları A kesimlerde tül üzerine yoğunlaşıyor. Burada genel sade tasarıma çekicilik katmak için Berta, Vera Wang ve Pronovias gibi pek çok ünlü marka tasarımlarına yırtmaç ekliyor.

A kesim gelinliklerde bir diğer detay ise saten kumaş kullanımı oluyor. Pronovias A kesim gelinlik modellerinde saten kumaşla birlikte cepli gelinlik modelleri de bu yılın fark yaratan tasarımları arasında bulunuyor. Yaka seçimi yaz gelinliklerinde daha çok V yakalardan olsa da, kalp yakalı gelinlik modelleri de tercih edilebiliyor.

👉 Daha fazla A kesim gelinlik modeli burada.

Kapalı Tesettür Gelinlik Modelleri

2022 kapalı gelinlik modelleri de sade tasarımlardan nasibini alıyor. Balo tipi tesettür gelinlik modellerinde kaburga etekler ve hakim yaka kullanılıyor. Eteklerde ağır işleme olmamakla birlikte kollarda sim detayları ve taş işlemelere yer veriliyor. Tesettür gelin başı modellerinde ise abartılı tasarımlardan ziyade sade türbanlar öne çıkıyor. Türban üzerine genelde küçük boyutlarda taçlar da bu yılın modası.

Setri Nur tesettür gelinlik modelleri de bu yılın sade güzellik anlayışını destekleyen tasarımlar sunuyor. Gelinliklerde dore, inci ve krem rengi detaylara ek olarak; gelin başı modellerinde de ense altından uzanan duvaklar tercih ediyor. Aysira Gelinlik'te ise dik omuzlu ve vatkalı kapalı gelinlik modelleri öne çıkıyor. 80'li yılların nostaljik görünümüne modern bir yorum katan gelinlikleri de mutlaka öneriyoruz. 😉

En güzel tesettür gelinlik modellerini incelemeye devam et. 👈

Renkli Gelinlik Modelleri

2022 gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen renkler arasında tabii ki başta nude tonlar direkt göze çarpıyor. Krem, pudra tonları, toz pembe ve dore gibi renkler ile standart beyaz gelinlik modellerinin dışına çıkabilirsin. Özellikle vintage konseptte hazırlanan bir düğün planın varsa bu renkler tam sana göre.

Bazı gelin adaylarımızın “Gelinlik dediğin beyaz olmalı!” dediklerini duyar gibiyiz. Kendi kuralları ile oynamayı seven ve konsept bir davet planlayan gelin adaylarındansan kendini soft renklerle kısıtlamana gerek yok! Siyah, kırmızı, mavi ve mor gibi capcanlı renklerle tasarlanan gelinlik modellerini de tercih edebilirsin.

Marjinal bir hava estirmek istersen de sana ombre gelinlik modellerini öneriyoruz. Son birkaç yıldır ev dekorasyondan saç modellerine kadar yaşamımızın her alanına giren ombre tasarımların etkisi gelinliklerde hala devam ediyor. Etek uçlarına doğru renkli geçişli modelleri tercih edebilirsin. Elbiseni bu şekilde seçmek istemezsen, bu dokunuşu duvağında da yapabilirsin. Neden olmasın? 😉

👉 Renkli gelinliklerden ilham almak için buraya.

Dantelli Gelinlik Modelleri

2022 gelinlik modellerinde dantel kullanımı oldukça yaygın. Ama burada dantel derken; kocaman Fransız danteller ve abartılı ağır tasarımlardan bahsetmiyoruz. Belirtmek isteriz ki, bu yıl hiçbir gelin adayı salon perdesine benzemeyecek. 🤭 Kol ve yaka geçişlerinde kullanılan ince danteller özellikler kış gelinliklerinde bol bol kullanılacak.

Nude kumaş üzeri tül dantel işlemeli gelinlik modellerini de bu yıl bol bol göreceğiz. Giyen üzerinde adeta bir illüzyon yaratan bu tasarımlarda sanki transparan bir gelinlik giymiş gibi görünebilirsin. Vera Wang bu tarz tasarımlar ile öne çıkarken, Pronovias dantelli gelinlik modellerine çok daha farklı bir yorum getiriyor. Bel hizasından eteğe doldu açılan dantel işlemeler gelinliğe şık ve modern bir hava katıyor.

Daha fazla dantelli gelinlik için seni buraya alalım. 👈

Tulum Gelinlik Modelleri ve Nikah Elbiseleri

Son yıllarda düğün yerine alternatif olarak yapılan nikah merasimleri gelinlik modellerine de yeni bir soluk getirdi. Modern ve sade tasarımlar bu tarz etkinlikler için ideal. 2022 nikah elbisesi modellerinde mini ve midi tasarımlar boy gösteriyor. Buna ek olarak kır nikahlarında tercih edilen bishop kollu tüllü beyaz elbiseler, iki parçalı sade gelinlikler ve beyaz pantolon ceket takımları da sıklıkla kullanılıyor.

Nikah için beyaz tulum tercih eden gelin adayları da bu yılın sade moda anlayışına göre tasarımları seçiyor. V yaka tulumlar, bol paçalar ve atlas kumaş modeller de 2022 yılının favorileri arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak mini şortlu nikah tulum modelleri, özellikle kısa duvaklar ve sade bir makyajla kombinlendiğinde hem modern hem de şık bir hava yakalıyor. 

👉 En şık nikah elbiselerini buradan incelemeye devam et.

İddialı ve Dekolteli Gelinlik Modelleri

2022 gelinlik modelleri incelememizde tercihini iddialı modellerden yana kullanmak isteyen gelin adaylarını da unutmadık. Bu modanın son yıllardaki öncüsü Burcu Kıratlı, gelinliğine seksi ve alternatif bir yorum katmak isteyen gelin adaylarına ilham veriyor. Transparan detaylarla hazırlanmış mini gelinlikler, derin V yaka modeller ve iki parçalı kesimler bu tarz için ideal.

Berta gelinlik modelleri arasında sık sık rastladığımız sırt ve bel dekoltesi de bu yılın iddialı gelin adayları arasında oldukça popüler. Kuyruk sokumuna kadar uzanan derin dekoltelerle muhteşem bir görünüm yakalayabilirsin. Ayrıca sırt dekoltesinde ten rengi kumaş üzerine kullanılan dantel detayların da oldukça şık göründüğünü belirtmek isteriz. Bacak dekoltesi istersen de yırtmaçlı modeller tam sana göre.

Sırt dekolteli gelinlikler için 👉 buraya, transparan gelinlikler için 👉 buraya tıkla.

Kabarık Kollu Gelinlik Modelleri

Viktoryen dönemin esintilerini gelinliğinde taşımak istersen kabarık kollu modelleri tercih edebilirsin. 2022 yılında kollar, gelinlikten bağımsız olarak ayrı bir aksesuar olarak kullanılıyor. Takıp çıkarılabilir kollu gelinlik modelleri ile düğününde iki farklı görünüme sahip olabilirsin. Bu tarz kolların 2022 yılında dökümlü ve kat kat tüllerle tasarlandığını eklemek isteriz.

Kabarık kollu gelinlik modellerini tercih edeceksen, yazlık tasarımları da değerlendirebilirsin. Straplez yakalarda düşük omuzlu kollar bol bol kullanılıyor. Elbette bu kolları ağır olarak düşünme, hafif tül kumaşları ile gelinliğine efil efil bir hava katacak. Bu tasarımlar sahil düğünleri için ideal.

Özel tasarım gelinlik mi istiyorsun? Buradan en iyi gelinlikçilerle iletişime geçebilirsin.

Pelerinli Gelinlik Modelleri

2022 gelinlik modellerine şık bir dokunuş da pelerinlerden geliyor. Pelerinli modeller, balık gelinlik tasarımlarında daha çok tercih ediliyor. Zira prenses gelinlik modellerinde zaten etekler yeterince dikkat çekiyor, bir de pelerin takmak kalabalık yaratacaktır. Pelerinli tasarımların bir diğer artısı ise, derin dekolteleri kolaylıkla yumuşatıyor olması.

Pelerinler boyun kısmından omuzlara doğru açılırken, bazı modellerde panço kesimler de kullanılabiliyor. Gelinliğini çok sade tercih edeceksen taşlı veya dantel işlemeleri pançoları değerlendirebilirsin. Buna ek olarak tül ceket şeklinde hazırlanan uzun pelerinler de tercih ediliyor.

Prenses Kabarık Gelinlikler

2022 gelinlik tasarımları önerileri verilir de, prenses kabarık modellerden bahsetmemek olur mu? 🙃 Özellikle salon ve otel düğünlerinin vazgeçilmezi prenses gelinlik modelleri, bu yılın sade esintisinden elbette etkileniyor. Özellikler prenses tesettür gelinlik modellerinde kaburga etekler üzerinde ince simli işlemeler dikkat çekiyor. Yine kapalı gelinliklerde tül eldivenlerin de sıkça kullanıldığını ekleyelim.

Straplez prenses gelinlik modellerinin son 10 yılın en çok tercih edilen tasarımı olduğunu biliyor muydun? Elbette herkes düğününde prenses gibi görünmek ister. 🥰 Kesim sabit kalsa da, kol ve yaka detayları her yıl yenileniyor. Bu yılın prenses tasarımlarında kare ve U yakalar dikkat çekiyor. Düşük omuzlu modelleri de tercih edebilirsin.

Prenses gelinliklere doymayanlara daha fazla model burada. 👈

Yazımızın burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. En son moda gelinlikleri incelediğimiz yazımız ile umarız sana ilham verebilmişizdir. Bu yılın öne çıkan tasarımlarından sen en çok hangisini beğendin? Yorumlarda bizimle paylaşmayı ve bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutma. 

İlgili Makaleler

0
%