prenses-gelinlik-modelleri-23
prenses-gelinlik-modelleri-23

Prenses Kesim Gelinlik Modelleri

Yıllar geçse, moda kuralları değişse de gelinler için düğün gecesinin vazgeçilmezi her zaman için görkemli görünen kabarık prenses gelinlik modelleri oluyor. Düğün gününde prensesler gibi görünmek istiyorsan sen de bu tasarımları tercih edebilirsin. Kabarık prenses gelinlik modelleri içinde Fransız dantellilerden straplez veya ince askılılara, taşlı modellerden zarif ve kapalı seçenekler sağlayan dantel kollu gelinliklere kadar aklına gelebilecek her tasarım var. Senin için bu şık modelleri yakından inceledik.

Hazırsan bu yılın en güzel tasarımlarına birlikte göz atalım. 😊

Prenses Gelinlik Modeli Nasıl Olur?

Prenses kesim, üst gövdeye dar kalıpta gelip bel hizasından açılan gelinliklere denir. Bu modellerde gelinliği gövde kısmı vücuda korse ile oturtturularak bel oyuntusu ortaya çıkarılır. Belden itibaren açılan etekler, katlı kumaş ve kasnaklar ile desteklenerek kabarık bir görünüm yakalanır. Özellikle minyon tipli, kum saati ve armut vücut yapısına sahip kadınlar için bu kesim idealdir. Etek kısmı fazlasıyla geniş olduğundan gelinliğin altına dilediğin tarzda iç çamaşırı ve jartiyer tercih edebilirsin.

Prenses Model Gelinlik Tasarımları

Prenses gelinlik modellerinde son yıllarda kaburga etek fırtınası esiyor. Balo tipi bir gelinlik modeli arıyorsan kaburga gelinliklerin oldukça lüks ve şık bir tercih olacağını belirtelim. Bu tarz gelinliklerde genelde düşük kollar tercih ediliyor. Etek yapısı itibariyle yeterince ağır olan bu gelinliği tercih ederken straplez yaka tercih etmeni önermiyoruz. Zira gelinliğin gece boyu ağırlıktan kayarak sana zor anlar yaşatabilir.

Dilersen tüm prenses kesim gelinlikler ve yaka modellerine birlikte bakalım.

Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinlik modelleri, prenses kesimlerden ziyade balo kesim olarak adlandırılan tarzlarda dikiliyor. Burada gelinliğe ekstra kabarıklık vermesi için tül kumaşlar katlı olarak kullanılıyor. Kat kat dikilen tüller, gelinliğe fırfırlıya benzer bir hava katmakla birlikte eteklerin uçuş uçuş görünmesini de sağlıyor. Tüllü kabarık gelinlik modellerinde göğüs kısmı mümkün olduğunca sade tasarlanıyor. Etek kısmı yeterince hareketli olduğu için bütünlük bu şekilde sağlanıyor.

Kabarık gelinlik modelleri elbette illa tüllü olmak zorunda değil. 🙃 Bel hizasından katlanarak dikilen atlas kumaşlarla da kabarık görünüm elde edilebiliyor. Ağır bir gelinlik tasarımı olan bu modeller içten kasnak ile desteklenerek giyiliyor. Yakalarda ise V yakalar tercih ediliyor.

Düğün mekanına karar veremediysen: Şehrindeki en iyi ve uygun fiyatlı düğün mekanları burada.

Fransız Dantelli Prenses Gelinlikler

Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri ile devam ediyoruz. Bu tasarımlarda dantel detayları ya etek uçlarında, ya da kol ve göğüs kısmında kullanılıyor. Prenses gelinlikler yeterince gösterişli olduğu için etek katlarında dantel kullanımı pek yaygın değil. Uzun kollu prenses gelinlik tercih edeceksen göğüsten başlayarak işlenen Fransız dantelli tasarımları tercih edebilirsin.

Fransız dantel detaylı gelinliğinde duvağının mümkün olduğunca sade seçmeni öneriyoruz. Bel hizasında sade tül duvaklar bu gelinlik modeli için tamamlayıcı olacaktır.

Daha fazla dantelli gelinlik modeli burada.

Prenses Model Tesettür Gelinlik

Tesettür prenses gelinlik modellerinde de bu yıl atlas ve saten kumaşlar kullanılıyor. Setri Nur ve Aysira Gelinlik gibi markalarda balo tipi kapalı gelinlikler etek aralarında dantel detayları ve kış düğünleri için pelerinleri ile dikkat çekiyor. Kapalı prenses gelinliklerde kollar dar kesim şeklinde tercih ediliyor. Kabarık gelinliği dengelemek için ise eşarp üzeri düz ince duvaklar tercih ediliyor.

Kapalı prenses gelinlik modellerinde bir diğer detay kollardaki işlemeler oluyor. Genelde geometrik işlemelere rastladığımız kollarda küçük parlak taşlar ve boncuklar kullanılıyor.

En yeni tesettür gelinlik modellerini buradan inceleyebilirsin.

Sade Prenses Gelinlik Tasarımları

Prenses kesimden vazgeçemiyor ama sade bir gelinlik giymek istiyorsan bu tasarımlar tam sana göre. Klasik prenses kesime göre biraz daha az kabarık etekleri ile öne çıkan bu modellerde genel bütünlük için herhangi bir işleme veya dantel kullanılmıyor. V, madonna ve kare yakalarla hazırlanan sade prenses gelinlik modellerine uzun duvaklar ile yapılan dokunuşlar bizce çok şık görünüyor.

Ayrıca kabarık sade gelinlik modelleri nikah merasimlerinde de kullanılabiliyor. Düğününü nikah ve sonrasında kutlama ile yapacaksan bu sade ve hafif modelleri mutlaka değerlendirmeni öneririz.

Sade gelinlik modellerini buradan incelemeye devam edebilirsin.

Balo Tipi Prenses Gelinlik Yaka Modelleri

Prenses kabarık gelinlik modellerinde yaka seçimlerini kullandığın kumaş türüne ve düğün mevsimine göre yapmanı öneriyoruz. Prenses kesimlerde en çok kullanılan yakalar straplez, V, düşük kollu ve madonna yaka modelleri oluyor. Dilersen bu yakalara yakından bakalım. 🙂

Straplez Yaka Prenses Gelinlik

Seni gerçek bir prenses gibi gösterecek en şık yaka modeli straplez diyebiliriz. Elbette yaz düğünlerinde öne çıkan bu yakalar son yıllarda farklı çeşitlerde tasarlanabiliyor. Göğüs kısmından özel pedlerde destelenen straplez gelinlikler daha çok orta ve büyük boy göğüslü kadınlara tavsiye ediliyor. Zira prenses kesim etek bölümünden ağır olacağı için, göğüs kısmında sıkı tutunması gerekiyor.

V Yaka Kabarık Gelinlik

V yaka prenses kesim gelinlikler ince kollu ve geniş omuzlu kadınlara oldukça yakışıyor. Dekolte kısmında V yakalarda göğüs ortası veya üst karına kadar ulaşan tasarımlar da bulunuyor. Bu yaka modelinde rahat edemeyeceğini düşünen gelin adayları için ise transparan tüller ile yaka arasına ek yapılabiliyor. Dantel ve düşük kollar bu yaka modeline çok yakışıyor.

Madonna Yaka Prenses Gelinlik

Prenses kabarık kesimlerde sıkça kullanılan yakalardan biri de madonna yaka oluyor. Düz veya kalp şeklinde kesime sahip olan bu yakalarda genelde düşük kollar kullanılıyor. Kolları desteklemek için ince askılar da bu modelin öne çıkan özellikleri arasında. Düşük madonna yaka gelinlikleri genelde dar omuzlu kadınlar tercih ediyor. Bu sayede elbise ile vücut arasında harika bir uyum sağlanıyor.

Prenses Model Gelinlik Fiyatları

Prenses Kesim Gelinlik Modelleri

Gelelim gelin adaylarının en çok merak ettiği bölüme. Prenses gelinlik fiyatları ne kadardan başlıyor? Öncelikle fiyat çıkarılırken gelinliğin markası, kullanılan kumaşın kalitesi ve tasarım gibi farklı detaylar göz önünde tutuluyor. Sade ve ucuz kumaş ile hazırlanan kabarık gelinliklerin fiyatları ortalama 4.000 - 6.000 TL'den başlıyor. Kullanılan kumaş kalitesi arttıkça fiyatlar 8.000 TL ve üzerine çıkıyor.

Ek olarak gelinlik üzerindeki işlemeler ve kullanılan Fransız danteller fiyatları arttırabiliyor. Özel tasarım prenses gelinlik fiyatları ise ortalama 7.500 - 20.000 TL bandında seyrediyor.

Gelinlikçi mi arıyorsun?: Şehrindeki en iyi moda evlerini hemen incele.

Prenses Model Gelinlik Kime Yakışır?

Prenses Kesim Gelinlik Modelleri

Peki prenses gelinlikler hangi vücut tipine daha uygun? Burada öncelikle armut vücut şekline sahip olan kadınlar için bu kesimin hayat kurtarıcı olduğunu söyleyebiliriz. Armut vücut tipinde kalça kısmı, göğüse oranla biraz daha geniş oluyor. Prenses kesimler de kalçalarını kamufle etmek isteyen gelin adaylarının ilk tercihi oluyor.

Kum saati vücut yapısına sahipsen ve prenses gelinlik giymek istiyorsan, bel oyuntunu daha çok belli etmek adına karın kısmı V kesim modelleri tercih edebilirsin. Straplez yaka ince kollu gelinlere daha çok yakışırken, küçük ve orta boy göğüslü gelin adayları V yaka modelleri daha çok tercih ediyor. Eğer vücut yapına oranla göğüslerin büyükse, burada dengeyi takıp çıkarılabilen balon kollarla sağlayabilirsin.

Prenses Gelinlik Hangi Mekanlarda Giyilir?

Prenses gelinlikler en çok balo salonu, kapalı düğün mekanları ve otellerde düzenlenen organizasyonlara yakışıyor. Ağır bir gelinlik modeli olduğu için kır düğünü gibi daha rustik davetlerde tavsiye edilmiyor. Ayrıca kumsal düğünü daveti düzenliyorsanız yine prenses gelinlik tercih etmemeni önerebiliriz.

Kabarık ve prenses tasarım gelinlikleri incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Düğününde prenseslere taş çıkarmak isteyen kadınlar tercihi olan bu tasarımlar arasında seni favorin hangisi oldu? 😉 Yazımıza yorum yapmayı ve bizi sosyal medyada takip etmeyi unutma!

İlgili Makaleler

0
%