Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez gelinlik, hemen hemen her gelin adayının ilk aklına gelen modeldir. Modası geçmeyen ve adeta zamansız olan straplez gelinlik modelleri, bu yıl da trendler içinde yerini koruyor. A kesim, balık ve prenses gibi tüm modelleri straplez olarak kullanabilirsin. Tamamen senin zevkinize bağlı; kabarık, tüllü, transparan veya taşlı gelinliklerden dilediğini seçebilirsin. Yazımızın devamında gelinlik markalarının son moda gelinliklerini de bulabilirsin.

Son Moda Straplez Gelinlikler

Her yılın modası straplez gelinlikler, özellikle yaz düğünlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Farklı kalıp ve eteklerde gelinliklere uygulanabilen bu yaka çeşidi, kır düğününden düğün salonlarına kadar pek çok farklı mekanda kullanılabiliyor. Dekolte tercih etmeyen gelin adayları ise bu yakalara tül kumaşlar ile ekleme yaptırabiliyor. Bu modelin öne çıkan özelliği herhangi bir askı kullanılmaması olsa da, düğününde gelinliğin üzerinden kaymasını istemeyen kadınlar transparan askılar kullanabiliyor.

Ülkemizin en sevilen gelinlik markalarından Oleg Cassini straplez gelinlik tasarımda bu yıl yarım balık ve A kesim kalıpları kullanmış. Öpücük yaka şeklinde tasarlanan modellerde sade çizgiler ve hafif dantelli kumaşlar öne çıkıyor. Ayrıca bu yıl gelinliklerde yırtmaç da bol bol kullanılıyor. Marka aynı zamanda gelinliklerin gövde kısmını biraz daha kısa bırakıyor. Böylece A kesim bir model tercih etmiş olsan da belin olduğundan daha ince görünüyor.

Pronovias straplez gelinlik modellerinde ise bu yıl saten kumaş kullanımı öne çıkıyor. Bu yılın sade güzellik akımı ile sıkça kullanılan saten kumaşlar, gelinliklerde balık ve A kesim kalıplarıyla göz kamaştırıyor. Bel kısmında kullanılan fiyonklar gelinliklere özel bir hava katıyor. Ayrıca straplez modellere eklenen takıp çıkarılabilen balon kollar da bu yıl oldukça moda.

Cesur tasarımları ile öne çıkan Berta ise straplez modelleri bu yıl düşük kollar ile kullanmış. Ten rengi tül üzerine Fransız dantelli gelinlik modelleri bu yılın öne çıkan tasarımları arasında. A kesim ve balık model gibi kalıplarda tasarlanan straplez gelinliklerin sırt bölgelerinde ipler de bulunuyor. Böylece seksi bir görünüm sergilerken, aynı zaman olası bir kilo değişiminde de etkilenmeden gelinliğini rahatça giyebilirsin.

Kabarık Prenses Straplez Gelinlik

Kendini masal prensesleri gibi hissetmeye hazır mısın? Straplez kabarık gelinlik modellerini yılın her mevsimi tercih edebilirsin. Özellikle öpücük yaka olarak kesilen tasarımlar bu modele çok yakışıyor. Kumaş kullanımında dantelli tüller ve güpürler öne çıkıyor. Bu tarz gelinliklerde göğüs kısmını sade tercih ederek işlemeleri daha çok eteklerde kullanmanı tavsiye ederiz. Böylece üst gövden daha zarif görünecektir.

Bu gelinlik modelleri ile su dalgası, dağınık topuz veya prenses topuz gelin saçı tercih edebilirsin. Ayrıca orta boy duvaklar ve prenses gelin taçları da oldukça şık görünecektir.

Daha fazla prenses gelinlik modeli için seni buraya alalım.

Straplez Balık Model Gelinlik

Tam balık veya yarım balık gelinlik modellerinde de straplez yakaları tercih edebilirsin. Asil görüntüsü ile göz kamaştıran bu modeller diz hizasına kadar dar kesim gelerek, dizin altından açılan kesimi ile öne çıkıyor. Kum saati vücut tipine sahip gelin adayları için ideal olan modellerde öpücük yakalar sıklıkla kullanılıyor. Bu yakaların bazılarında derin dekolte bulunsa da, ufak bir tül kumaş eklemesi ile bu sorunu çözebilirsin.

Salaş yandan at kuyruğu, dağınık topuz ve dalgalı gelin saçı modelleri ile bu gelinliklere çok yakışacaktır. Saç aksesuarı olarak incili tokalar veya sade taçlar kullanabilirsin. Bu modele uzun ve rahibe duvakların da çok yakışacağını ekleyelim.

Son moda balık gelinlik modellerini buradan inceleyebilirsin.

Kalp Yaka Straplez Gelinlikler

Romantik gelinlik modelleri arasında yer alan kalp yakalı tasarımlar otel düğünü gibi konsept organizasyonlara çok yakışıyor. Bu modeller sırttan iplerle desteklenerek küçük göğüslü gelin adaylarında da kullanılabiliyor. Bu tasarım için en önemli konu göğüs bölümünü tam olarak kavraması oluyor. Vücuduna tam uygun olarak hazırlanmayan kalıplar düğününde üzerinden kayarak sana zor anlar yaşatabilir.

Kalp yakalarda en çok kullanılan kumaş türü ise dantel kumaşlar oluyor. Fakat burada büyük güpürlerden ziyade ince işlemeli sade kumaşlar tercih ediliyor. Bu yakaya en yakışan kesim ise yarım balık gelinlik modelleri oluyor.

A Kesim Straplez Gelinlik

Bu yılın öne çıkan bir diğer modeli ise A kesim straplez gelinlikler oluyor. Bu modellerde geçen yıllara göre daha çok sade detaylar ve düz kumaş kullanımı öne çıkıyor. M ve kalp yaka olarak tasarlanan modeller, özellikle kalça bölgesinde fazlalıkları olan kadınlar için ideal. Göğüs kısmı tam bel hizasında kesilen kalıplar ile çok daha zarif ve ince bir görünüm yakalayabilirsin.

A kesim gelinlikleri en güzel salık gelin saçı modelleri ile tamamlayabilirsin. Bel hizasına kadar sade duvaklar ve taşlı gelin tokaları bu modelle çok şık görünecektir. Straplez gelinliklerin göğüs kısmına yapım aşamasında balen ve sünger eklenebiliyor. Eğer düz kalıplı bir model seçtiyse straplez sütyen kullanarak vücut orantını ayarlayabilirsin.

Diğer A kesim gelinlik modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsin.

Straplez Modellerde Ek Kol Modası

Straplez gelinlik modelleri, kış ayları için tercih edildiğinde takıp çıkarılabilen ek kollar ile de kullanılabiliyor. Son zamanlarda sıkça gördüğümüz bu modeller tüllü, dantelli veya balon kollu olarak tasarlanabiliyor. Gelinliğe adeta yepyeni bir hava katan bu kollarla düğününde iki ayrı görünüm sergileyebilirsin. Eğer kol bölgende fazlalık varsa bu ekler ile kolayca gizleyebilirsin.

Arkası İpli Straplez Model Gelinlik

Straplez gelinlik modellerinin sırt kısmı genellikle düz olur. Fakat sırt dekolteli veya arkası ipli modeller de var. Arkası ipli modeller, gelinliğe çok şık bir hava katıyor. Korse formunda olmaları da gelin adayları için avantaj yaratıyor.

Malum, düğün stresinin de etkisiyle düğüne birkaç hafta kala kilo alma ve vermeler oluyor. Düğün gecesi de gelinlik dar veya bol gelebiliyor. Sonrasında gece boyu gelinliği yukarı çekmeler ya da içinde sıkılmalar yaşanabiliyor. Sen de çok hızlı kilo alıp vermeye yatkın bir bünyeye sahipsen arkası ipli straplez gelinlik modelleri kurtarıcın olabilir. Düğün günü son ana kadar gelinliğini kendine göre ayarlayabilirsin.

Düğün mekanına karar verdin mi?: Şehrindeki en iyi düğün mekanlarının erken rezervasyon indirimleri burada.

Straplez Yaka Gelinlik Kime Yakışır?

Straplez Gelinlik Modelleri

Peki straplez yaka gelinlik modelleri kime yakışır? Straplez gelinlikler düz kesimlerde orta ve küçük göğüs yapısındaki, dar omuzlu gelinlere yakışır. Eğer kalıp kalp veya öpücük kesim olduysa büyük göğüslü kadınlar da bu modelleri tercih edebilir. Genel itibariyle armut, elma ve kum saati vücut yapısına sahip kadınlar bu modelleri seçebilir.

Gelinlik yaka seçimini nasıl yapacağını bilmiyorsan senin için hazırladığımız kapsamlı dosyamızı incelemeni öneriyoruz. Buradan vücut şekline en uygun gelinlik yakasını bulabilirsin.

Straplez Model Gelinlik Fiyatları

"Straplez gelinlik fiyatları ne kadardan başlıyor?" diye soruyorsan, ortalama 2.500 - 5.000 TL arasında bir fiyatlandırma ile bu gelinlik modeline sahip olabilirsin. Gelinliğinde kullanılan kumaş kalitesi ve işlemeler arttıkça fiyatlar da 7.500 TL'ye kadar çıkabilir. Sıfırdan özel tasarım bir gelinlik düşünüyorsan 7.500 - 10.000 TL'yi gözden çıkarman gerekebilir. Ne de olsa düğün gecende mükemmel görünmek bu fedakarlığı gerektirebilir. :)

Gelinlikçi arıyorsan: Şehrindeki en uygun fiyatlı gelinlikçileri burada bulabilirsin.

Peki senin favorin hangisi oldu? Yorumların bizim için çok önemli. Sen de beğendiğin modeli bize yorum olarak yollayabilirsin. Şimdiden mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

0
%