tafta-abiye-ve-nisanlik-modelleri-10
tafta-abiye-ve-nisanlik-modelleri-10

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Yaz aylarıyla birlikte başlayan nişan ve düğün sezonlarında kadınların en büyük telaşı olan nişanlık ve abiye modelleri de ön plana çıkmaya başladı. Hangi tarz, hangi renk abiye telaşına girmeden önce yapmanız gereken ise giyeceğiniz abiyenin kumaşına karar vermelisiniz. En güzel gününüzde, gün boyu üzerinizde taşıyacağınız kıyafetin içinde dikkat çekmek, özel gününüzün yıldızı olmak için kıyafetinizin modeli kadar kumaş tercihinizde çok önemli bir yer tutuyor. Bu noktada abiyelerde en çok tercih edilen ise Tafta abiye ve nişanlık modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri Günlük hayat içerisinde çok fazla tercih edilmemesine rağmen, özel günlerin yıldızı olan Tafta kumaşı, etek kısmında yarattığı kabarıklık, sert yapısı ve yanar döner renkleriyle çok fazla tercih edilebiliyor. Tafta abiye ve nişanlık modelleri nde tafta kumaş olarak hem ipek hem de sentetik türleri vardır. Hassas bir cilde sahip olanlar için ipek tafta kumaşlar her zaman ilk tercih olmalıdır. Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri Tafta abiye ve Nişanlık modellerinde bir diğer avantaj ise renk seçimidir. Parlak renklerden pastel renklere kadar fazla renk seçeneğiyle istediğiniz modelde kendinize en çok yakışan rengi bulmakta zorlanmayacaksınız. Bu yazımızda da Tafta abiye ve nişanlık modellerinin kullanımı, vücut yapısına göre nasıl seçenekler yapılması gerektiği konusunda sizlere kılavuz olacak bir yazıyla karşınızdayız.

1- Zarif Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta kumaşın kabarık ve yanar dönerli yapısı zihninizde abartıyı yansıtabilir. Ancak tafta kumaşından yapılan düz uzun bir abiyeyle hem şıklığa hem de zerafete bir adım uzakta olduğunuzu unutmayın. Bu uzun tafta abiyede olduğu gibi lacivert rengin parlak yapısıyla abiyede herhangi bir aksesuara ihtiyacınız yok. Ayrıca kıyafetin bel altından başlayan geniş pileler sayesinde kıyafetinizde yarı prenses modele ulaşabilirsiniz. Bu tafta abiyede dikkat edilmesi gereken ise vücut tipiniz. Bel kısmı tamamen vücudu saran kıyafet özellikle göbek bölgesinde fazlalıkları olan kadınlar için çok uygun bir tercih olmayacaktır.

2- Geceyi Kırmızıya Boyayın

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Özel gün ve gecelerde kadınların ilk tercih ettiği renk kırmızı. Kısa, uzun, kabarık model fark etmeksizin her kıyafette ön plana çıkarmayı başaran kırmızı renginin kendini en iyi gösterdiği kumaş türü ise kuşkusuz tafta. Bu kumaşın yanar dönerli parlak yapısı sayesinde özellikle gece etkinliklerinde tafta abiye ve nişanlık modelleri sizin de gece boyunca parlamanızı sağlayacak. Bel kısmından oturtmalı kırmızı bisiklet yaka, sıfır kol tasarımına sahip bu uzun tafta abiyede de şıklığa ulaşmanız sadece bir tık uzağınızda. Bu kıyafetin bir önemli detayı da her vücut yapısına uygun olması. Özellikle bel çukurunda başlayan pileler basen kısmında yer alan fazlalıkları kapatmanızda size yardımcı olacak.

3- Küçük Detaylarla Büyük Farklar Yaratın

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta kumaşlar sadece etek kısmında yarattığı kabarık görüntüyle değil, kıyafette omuz ve yaka kısımlarında da farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. U modelde de görüldüğü gibi. Basit lacivert kısa tafta abiyenin tek omuzlu tasarımında göze çarpan ilk detay diğer omuz kısmında bulunan kabarık yarım ay tasarımı. Sadelik ve abartının altın oranının gözlemlendiği bu kıyafette bel kısmında tutturulan toka, göğüs kısmında yer alan pile detayı ve omuzdan koltuk altına kadar uzanan kabarık detayla gecenin yıldızı olabilirisiniz.

4- Yarı Prenses Modellerle Dikkatleri Üstünüze Çekin

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta kumaşın kendini en iyi gösterdiği modeller kısa tafta abiye ve nişanlık modelleri. Daha öncede vurguladığımız tafta kumaşın kabarık yapısının abartıdan uzak en iyi gösterildiği yer kısa tafta abiye modelleri. Buradaki lacivert, çiçek detaylarıyla süslenmiş, düşük omuzlu kısa tafta abiyede de bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bu modelde özellikle bel oyuntusundan inen kabarık detay özel günlerinizde sizi bir prenses gibi hissettirecek.

5- Dantel ve Tafta Kumaşıyla Hem Asil Hem Dikkat Çekici Olun

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta kumaşının yapısıyla birlikte en çok dikkat edilmesi gereken nokta abiyede kullanılacak olan aksesuardır. Kıyafetinizde kullanılan detaylar en özel gününüzde sizi ilgi dağı yapabilecekken aynı zamanda gözden düşürmeye de neden olabilir. Bu çizgide başarılı bir örnek olarak altı tafta uzun abiye ve üstü dantel ve transparan detaylarla süslenen bu tafta abiye ve nişanlık modeli tercihlerinizin arasında yer alabilir. Bu kıyafette dikkat edilmesi gereken ise basen kısmı geniş olan kadınların tercihten uzak durması gereke bir model olması. Vücudu saran bu modelde basen kısmında aşağıya kadar uzanan kiloş deniz kızı model özel gününüzde bir kuğu gibi görünmenize yardımcı olacak.

6- Taş Parlaklığından Vazgeçmeyenler İçin

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta kumaşı hem yapısı hem renk seçenekleriyle bulunduğunuz ortamda dikkat çekmeniz için yeterli. Ancak kumaş rengi ve abiye tarzında sadeliği tercih edip taş parlaklığından vazgeçmek istemeyen kadınlar içinde bu kumaş fazlasıyla uygun bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Taş kullanımının en iyi kullanıldığı bu tafta abiye modelinde de pudra rengi kumaştan yapılan bu kısa abiyenin göğüs kısmının tamamı taş detayıyla süslenmiş. Kalp modeli mini tafta abiyenin etek kısmında kullanılan pileler ise kıyafetin vücudunuzu sararken, kusurlarınızı ise kapatan bir görünüm sağlıyor. Kıyafetin tüm dikkatinin çekildiği göğüs kısmının yanında sırt dekoltesi ise gayet uygun bir ölçüde kullanılarak, kumaşın yapısı ve taş detayının parlaklığını dengeleyerek gözü yormayan bir tasarıma kavuşmuş. Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

7- Sadelik Öte Dursun Abartıyı Bana Verin Diyenlere

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta abiye ve nişanlık modelleri nde çok sık kullanılmasa da tercih edilen biri kabarık, prenses modellerdir. Bu modelde de siyah tafta kumaşın transparan ve dantel kumaşlarla da süslenmesiyle dikkat çekici bir model yaratılmış. Kalın askılı, düz göğüs modelinde dantel küpürü bulunan abiyenin etek kısmı ise özel gününüzde sizin dikkat çekmeniz için yeterli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle fırfır ve transparan kaba kumaşla verilen modelle birlikte tafta kumaşın getirdiği kabarıklık artarak prenses modelinin hakkı verilmiş.

8- Farklı Tasarımlara Kapı Açın

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta kumaştan bahsettiğimizde kumaşın sert yapısından bahsetmiştik. Özellikle abiyelerin üst kısımlarında farklı tasarımlar için tafta kumaş ilk tercih edilecek kumaş türlerinden biri. Burada görülen şeker pembesi tafta abiyede de etek kısmında tercih sadelikten yana kullanılırken, üst kısımda asimetrik kesimlere yer verilmiş. Bel kısmında oluşturulan çanak modeli ve omuz kısmında yükselen detayla birlikte tek omuz bırakılan abiye özel davetler ve etkinliklerde farklı bir hava taşımak isteyen kadınlar için tercih listesine alınabilir.

Tafta Kumaşın Maliyeti Nedir?

Tafta Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tafta kumaşı ipek ve yapay olarak ikiye ayrılır. Cildi hassas olan kişiler için ipek tafta kumaşından yapılan abiye ve nişanlık modelleri tavsiye edilir. Özel günlerde özellikle tafta abiye ve nişanlık modellerinin tercih edilmesinin görsel nedenlerinin ardından maliyeti de göze çarpar. Ucuz olmasından kaynaklı, diğer kumaşlara göre daha uygun olan tafta kumaş cebi yakmayan özelliğiyle de tercih edilir. Bir diğer tercih sebebi ise sert yapısından kaynaklı olarak vücut kusurlarını kapatması. Özellikle göğüs kısmını toplayan ve bel kısmında korse görüntüsüne ulaşılmasına yardımcı olan tafta kumaştan yapılan abiye ve nişanlık modelleri bu yaz döneminin de en çok tercih edilen kumaşlarından olacak. Daha farklı bir model arayışındaysanız, iki parçalı abiye modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.   Esra Can

İlgili Makaleler

0
%