v-yaka-gelinlik-7
v-yaka-gelinlik-7

V Yaka Gelinlik Modelleri

V yaka gelinlik modelleri, şık ve modern görüntüsü ile her yıl gelin adaylarından yoğun ilgi görüyor. Derin V yaka, sırtı V kesim, ince askılı ve uzun kollu gibi farklı tasarımlarla birleşen modeller her tarzdan gelin adayına hitap edebiliyor. Siz de gelinlik seçiminizi bu modelden yana kullanmak isterseniz bu yılın en trend tasarımlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

A kesimden balık modele en güzel V yaka gelinliklere gelin birlikte göz atalım. :)

En Güzel V Yaka Gelinlik Modelleri

V yaka gelinlik modelleri dantelli, uzun kollu, prenses kesim, derin yaka ve askılı olarak gelinlerin beğenisine sunuluyor. Pronovias, Vakko Wedding, Aysira ve Oleg Cassini gibi pek çok ünlü marka, sezonluk koleksiyonlarının içine mutlaka V yaka tasarımlar ekliyor.

V yaka modellerinin en önemli özelliği, tek bir detay ile gelinliğe bambaşka bir hava katıyor olması. Çok klasik bir gelinlik tercih etseniz bile, yaka kısmında yaptığınız ufak oynamalar ile mükemmel bir detay yakalayabilirsiniz. Yaka kısmında kullanacağınız danteller ile şık bir dekolte yaratabilir, veya sırt kısmına V yaka oyuntu yaptırarak özellikle balık gelinliklerde muhteşem bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Özellikle yaz düğünlerinde V yakaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer küçük göğüs yapısına sahipseniz derin V yakalar sizde harika görünecektir. Büyük göğüslere sahipseniz ve dekoltenizi gizlemek isterseniz V yakanın arasına ince bir dantel ekletebilirsiniz.

Peki V yaka gelinlikler en çok hangi modelleri ile öne çıkıyor? Bu yılın en trend tasarımlarına birlikte göz atalım.

Derin V Yaka Gelinlikler

V yaka gelinlik modelleri denince öncelikle en çok tercih edilenlerden söz etmek gerekiyor. Gelinlerin yaz düğünlerinde ve dekolteli modellerde en çok tercih ettiği seçenek derin V yaka oluyor. Bu modellerde derin kavramının net bir ölçümü bulunmuyor. Gelinlerin tercihine göre göğüs hizasından biraz daha aşağıda, göbek deliğine yakın bir seviyede de olabiliyor.

Derin V yaka gelinlik modellerinin en önemli özelliği eteklere de özgürlük sunması. Çok kabarık eteklerle de dümdüz inen balık modellerde de oldukça şık görünen tasarımlar bulunuyor. Açık alan düğünlerinde daha salaş modellerde derin V yaka tercih ediliyor. 

Kapalı alan ya da büyük balo salonu gibi alanlarda ise gelinler çok kabarık etekli gelinliklerini derin V yaka ile süslüyor. Genelde derin V yakalarda kalın askılar tercih ediliyor. Kalın askılar ile derin dekolte birbirini oldukça iyi tamamlıyor.

Vücut yapınıza en uygun gelinlik yakasını burada bulabilirsiniz.

V Yaka Uzun Kollu Gelinlik

V yaka modeller genelde askılı tercih edilse de son dönemlerde uzun kollu olarak da kullanılıyor. V yaka uzun kollu gelinlik modelleri, sonbahar ya da ilkbahar aylarında çokça tercih ediliyor. Uzun dar kollar, özellikle derin yaka dekoltesini toparlayarak gelinlere hareket özgürlüğü sağlıyor. Ayrıca büyük göğüs yapısında sahip gelin adayları da daha kısa V yakalar kullanarak üst gövdelerini daha ince gösterebiliyor.

V yakalar ile birlikte uzun İspanyol kollar da sıklıkla tercih ediliyor. Bohem veya hippi tarzda bir gelinlik tercih ettiyseniz, gelinliğin salaş duruşuna V yakalar ile seksi bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu gelinlikleri kır ve boho konseptli mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. A kesim veya yarım balık modeller İspanyol kollarla oldukça şık görünecektir.

Askılı V Yaka Gelinlikler

Sıcak hava düğünlerinin vazgeçilmezi kesinlikle askılı gelinlikler oluyor. İnce askıların kullanıldığı modellerde V yaka çok derin olarak tercih edilmiyor. Düğün boyunca rahat hareket edebilmeniz açısından yaka biraz daha kapalı tutularak dekolte bel bölgesinde yoğunlaştırılıyor.

Bu modeller süslü ve işlemeli hafif kabarık gelinlikler için çok uygundur. İnce askı ve V yaka ile üst gövdeyi yeterince ön plana çıkarıldığı için, bu bölgede ekstra süs ve dantel işlemeler önerilmiyor. Bunun yerine gelinliğinizin etek uçlarında ekstra dantel kullanabilirsiniz.

V Yaka A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik modelleri pek çok gelinin aklına gelen ilk tasarımlar arasında bulunuyor. A kesim kalıp V yaka model ile birleştiğinde ortaya çıkan tasarım daha çok vintage modelleri andırıyor. Böyle bir gelinlik tercih ediyorsanız kol seçiminizi yarım veya düşük kol üzerinden yapmanızı öneririz. Etek ağırlığı A kesimlerde biraz daha fazla olduğu için gece boyu gelinliğinizin üzerinizden kaymasını bu şekilde engelleyebilirsiniz.

A kesim gelinlik modelinizin V dekoltesini dilerseniz sırt kısmında da kullanabilirsiniz. Sırt bölgesinin yarısına kadar V şeklinde gelen dekoltenizi ipler ile destekleyerek şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Belinden ipli gelinlik modelleri bu yıl oldukça moda.

En güzel A kesim gelinlik modellerini burada bulabilirsiniz.

Sırtı V Yaka Gelinlikler

Son olarak cesur gelin adaylarının tercihi sırtı V kesim gelinlik modellerine göz atalım. Bu tarz gelinliklerde dekoltenin derinliğini belirlemek için önce etek kalıbına dikkat etmek gerekiyor. Eğer derin bir V dekoltesi kullanacaksanız balık kesim gelinlikler bunun için oldukça uygun. A kesim ve prenses modellerde ise V dekolteyi biraz daha kısa tutmak gerekiyor.

Sırtı V kesim gelinlik tercih edecekseniz gelinliğinizi mutlaka omuz kısmından desteklemenizi öneririz. Dantelli yarım, japone ve kalın askılar bu kesime çok yakışacaktır.

V Yaka Gelinlik Fiyatları Ne Kadar?

V yaka gelinlik fiyatları kullanılan kumaşın kalitesi ve tasarım detaylarına göre belirleniyor. Markaların sezon kreasyonları genelde hazır kalıp olduğundan fiyatlar daha uygun aralıklarda seyrediyor. Ortalama 3.000 TL’den açılan gelinlik fiyatları, marka modele göre 10.000 TL’ye kadar yükselebiliyor.

Özel tasarım V yaka gelinlik modelleri 5.000 TL’den başlarken, bu model gelinliği kiralama seçeneğini tercih ederseniz 2.000 TL’den başlayan fiyatları değerlendirebilirsiniz.

Şehrinizdeki en iyi gelinlikçiler burada

Bonus: V Yaka Gelinlik İçin Takı Modelleri

V yaka gelinliklerde takı seçimi mutlaka üzerinden durulması gereken bir konu olmalı. Bu gelinliklerde V kalıbı eğer yaka kısmında tercih ediyorsanız, göğsün yarısına kadar uzanan ince zincirli kolyeler çok şık görünecektir. Eğer düğününüzde set olarak göğüs hizasına uzanan gerdanlık takıldıysa bu takıyı değerlendirebilirsiniz.

Eğer V yaka gelinlik modelleri ile saçlarınızı toplu kullanacaksanız sallantılı küpeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle uzun boyun yapısına sahip gelin adayları taşlı sallantılı küpeleri kullanabilir. 

Sırt kısmında V yaka tercih eden gelinler ise ince gümüş vücut zincirlerini değerlendirebilir. Bohem konseptli bir düğün planlıyorsanız ince zincirler ile alternatif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

V yaka gelinlikler ile ilgili hazırladığımız dosyamızın sonuna geldik. Siz bu tarz bir gelinlik tercih eder miydiniz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

0
%