Zarif ve Askılı Gelinlik Modelleri

Doğru gelinliği seçmek, bir ömür boyu zihinlerde ve fotoğraf karelerinde ölümsüzleşecek görüntünüze karar vermek bazen stresli ve zor olabilir. Üstelik günümüzde trendlerin çok hızlı değişmesi ve ihtiyacımızdan fazla seçeneğin bize sunulması ile kafa karışıklığı da ortaya çıkması cabası. Bazı gelin adayları için gelinlik bulma sürecinde doğru seçimi yapmak uzun zaman aldığı gibi, bazıları için elbise seçimi daha az stresli ve hatta her anı keyifli olabiliyor. Zarif ve askılı gelinlik modelleri düşünür müsünüz? Genelde kolay karar verenler uzun zamandır tek tip bir gelinlik modelini benimsemiş, benzer modellere fırsat buldukça göz gezdirmiş ve zihinlerinde adeta görsel bir katalog oluşturmuş oluyorlar. Halbuki zarif ve askılı gelinlik modelleri, naif gelinlik modelleri, cüretkar gelinlik modelleri çoğunlukla tek bir çatı altında birleşebiliyor. Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın Öncelikle askılı ve zarif gelinlik modellerinin size uygun olup olmadığını değerlendirmek için bir düşünün; kendinizi uzun kollu bir gelinlik içinde hayal edemiyor, straplez gelinlik modellerini ise fazla açık mı buluyorsunuz? O zaman aradaki dengeyi yakalamak için zarif ve askılı gelinlik modelleri tamda size göre. Sezonunun en zarif askılı gelinlik modelleri ister A kesim, ister balık, ister kabarık etekli olsun, her tarza hem kaliteli hem de naif bir görüntü kazandırıyor. Gelin beraber yeni sezonun en güzel askılı zarif gelinlik modellerine göz atalım ve farklı tasarımların size uygunluğunu inceleyelim. zarif-askili-pinar-bent (2) Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Teklif: Zarif ve Askılı Gelinlik Modelleri

zarif-askili-pinar-bent (1) Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Burada önemli olan, kişinin hem kendine yakışanı iyi bilmesi hem de kararlı olması. Kısaca kişinin gelinlik seçimi ne olursa olsun, yıllar sonra geriye baktığında o an vermiş olduğu kararın en doğru ve en güzel karar olduğuna yürekten inanması, yargılamaması ve pişmanlık duygusuna kapılmaması şüphesiz ki en önemli şey. Sizde eğer ana hatlarıyla ne istediğini bilen gelin adaylarındansanız bu yazımızda sizler için bu yılın en zarif ve askılı gelinlik modellerini derledik. Henüz zarif ve askılı gelinlik modelleri üzerine düşünmemiş olsanız bile belki yazımızdan ilham alarak seçenek havuzunuzu genişletmek isteyebilirsiniz.

İnce Askılı Gelinlik Modelleri

Bir gelinliği zarif yapan detaylar ayrıntıda gizlidir. İnce askılı gelinlik modellerinden başlamak için öncelikle daha minimal ve modern olan ip askılı gelinlik modellerine bakalım. Bazılarımızın vücut yapısı veya zevki kalın askılı gelinlik modelleri için uygun olmayabilir; böyle bir durumda sezonunun en zarif ve askılı gelinlik modelleri size abartısız ama gene de şık olan sade zarif gelinlik modelleri ilham verebilir. Askılı zarif gelinlik modelleri ile hem romantik hem de çekici bir tarz yakalama şansına sahipsiniz. Tercihiniz ister askılı balık gelinlik modelleri, ister dantel askılı prenses gelinlik modellerinden yana olsun, vücut hatlarınızı ortaya çıkaracak bir modelle güzelliğinizi taçlandırabilirsiniz. Omuz askılı gelinlik modelleri özellikle geniş omuzlara daha orantılı bir görüntü kazandırarak sizi daha zarif bir geline dönüştürme etkisine sahiptir.

Modern Bir İmaj: Duvak mı Dekolte mi?

İp askılı bir gelinlik modeli tercih ederken duvak seçiminizde de, askınız düz ise bol işlemeli, eğer taşlı veya dantel detaylı askılarınız var ise daha sade bir duvak ile dengeli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu en özel gününüzde, ip askılı gelinlik modellerini tercih etmeniz size hem dişil hem de şık bir görüntü kazandıracaktır. Bazılarımıza derin V yaka modeller abartılı gelebilir veya omuzların dantelle örtülü olduğu modeller omuzlarını dar gösterebilir; bu gibi durumlarda ise güzelliğinizi ön plana çıkaracak en doğru seçim ince askılı gelinlik modelleri olacaktır. Üstelik ip askılı gelinlik modellerini tercih etmek, omuzlarınızın tamamen açıkta kalacağı anlamına gelmek zorunda değil; gecenin başında veya resmi tören esnasında sizi daha rahat hissettirecek, gecenin ilerleyen saatlerinde görüntünüze değişiklik katacak olan çıkarılabilir işlemeli bir tül ile omuzlarınızı gizleyebilirsiniz. Hem modern, hem değişik bir görüntüye sahip olmak isterseniz, zarif ve askılı gelinlik modelleri sizi zarafetiyle unutulmaz gelinler listesine sokacaktır.

Romantik Çizgiler ile Zarif ve Askılı Gelinlik Modelleri

Zarif ve askılı gelinlik modelleri o kadar romantik ve masalsı görüntülere sahipler ki, sizi başka bir dünyadan gelmiş bir havaya büründürmeleri kaçınılmaz. sezonunun en zarif askılı gelinlik modelleri arasında kalın askılı gelinlik modelleri romantizmi en çok vurgulayan stil olarak ön plana çıkıyor. Kulağa uygulaması bir o kadar kolay gelse de, omuz askılı gelinlik modellerini her tarza yakıştırmak ustalık gerektiriyor. Aslında askıyı A kesim askılı gelinlik modelinde uygulamak veya kalın askılı prenses gelinlik modellerinde sentezlemek hem riskli hem de doğru birleştirildiğinde harika sonuçlar veren bir trend. Bu özel gecenizde farklılığınızı ortaya koymak ve romantik bir hava yakalamak için zarif ve askılı gelinlik modelleri ideal seçim. Taze beyaz çiçeklerle süslenmiş doğal bir bahar buketinin tül askılı bir gelinlik modeli ile ne kadar masalsı görüneceğini bir düşünsenize! Eğer sizin de idealiniz özellikle kır düğünü veya pastel tonlarda bir organizasyon ile dünya evine girmek ise bu romantik tarzı gelinlik seçerken değerlendirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Hemen hemen tüm düğünlerde konseptin masa düzeninden gece sonunda misafirlere dağıtılacak hediyelere kadar çok orijinal ve tematik olmasına özen gösteren gelin adaylarının, eğer hayallerinde peri masalı gibi bir düğün ile evlenmek var ise en zarif askılı gelinlik modelleri ile istedikleri görüntüyü yakalayacaklardır.

Nostaljik Hollywood Stili

Zarafet ve gizemli bakışlarıyla hafızalarımızdan silinmeyen Grace Kelly, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn ve Rita Hayworth gibi Hollywood yıldızlarının popülaritelerinde giydikleri kıyafetlerin büyük rolünün olduğunu biliyoruz. Aynı büyüyü yakalamak ve düğün gecenize eski Hollywood ihtişamını yansıtmak zarif ve askılı gelinlik modelleri ile sizin de elinizde. Özellikle kalın askılı gelinlik modelleri ve boyundan geniş askılı gelinlik modelleri, bu etkiyi yaratmak için oldukça ideal. Kalın askılı gelinlik modelleri geniş omuzları daha zarif gösterirken; boyundan geniş askılı olanlar ise dar omuzlu olduğunu düşünen gelin adaylarını ideal ölçüye kavuşturmakta etkili. Bazen zarafet bir bakışla kendini belli eder, bazen ise ufak bir jestte gizlidir. Düğün günlerinin abartılı havası kimi zaman detayların unutulmasına sebep olup, ihtişamlı fakat zarafetten uzak bir gece ortaya çıkarabilir. Gelinlik seçiminde de aynı hataya düşmemek adına, genel görüntüsü abartılı olan modelleri seçecekseniz, kalite ve zarafetten ödün vermemek için dantel askılı gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Eski Hollywood ihtişamını zarif tesettür gelinlikler ile de yakalamanız mümkün. İşlemeli kumaşlar yerine, dantel ve tül karışımlarının hakim olduğu modeller tercih ederek tesettür gelinlik modellerini de zarif ve alışılmışın dışında modellere dönüştürmek mümkün.

Askılı Gelinliklerle Gelen Zarafet

Saydığımız bu unutulmaz kadınların bir diğer belirgin özelliği ise hepsinin kendine ait bir imza stilinin olmasıdır. Grace Kelly denince akla güler yüz, yardımseverlik ve şahane bir moda zevki gelir. Audrey Hepburn demek ise sade ve asil kelimelerinin birleşmesi demektir. Sizin de gelinlik tercihiniz sizin imza stilinize uygun olmalı ve diğer kadınlarınkinden farklı olmalıdır ki, içinizdeki yıldız ortaya çıksın. Bu durumda Hollywood yıldızlarının ihtişamı ile özdeşleşmiş kalın askılı gelinlik modellerinden birini tercih etmek çok yerinde bir seçim olacaktır. Zarif ve askılı gelinlik modelleri denince akla ilk gelenlerden birisi olan bir başka model ise dantel askılı gelinlik modelleridir. Eğer dantel askılı bir model size daha yakın geliyor ise, gene askıları kalın tutmanızı tavsiye ederiz. Böylece dantelin kendini en fazla şekilde göstermesini sağlayabilirsiniz. Unutmayınız ki, seçtiğiniz kıyafet ruhunuza ve yaratmak istediğiniz ambiyansa uygun ise bu misafirlerinize, gecenin akışına ve hatıralarda kalacak resimlere mutlaka yansıyacaktır. Hollywood yıldızlarının unutulmaz karizmalarının ve hala zihinlerimizden silinmeyen fotoğraf kareleri bırakmış olmalarının sebebi de kendilerini harika hissetmeleri ve bu ruh halini kameralara yansıtmış olmalarıdır. Sizde seçeceğiniz zarif ve askılı gelinlik modelleri ile yıldız gibi parlayacak, bir de bu seçiminizi kalın askılı gelinlik modellerinden yana kullanırsanız bahsettiğimiz Hollywood ışıltısını mutlaka yakalayacaksınız.

Canlı ve Modern Bir Gelin

Zarif ve askılı gelinlik modelleri sizin de kulağınıza özgürlük kelimesini çağrıştırmıyor mu? Gece dans ettikçe eteğin ağırlığından askısı olmadığı için aşağı kayan gelinliğinizi yukarı çeken rahatsız bir gelin olmak yerine,  sezonunun en zarif askılı gelinlik modelleri ile çok daha rahat bir gelin olabilirsiniz. Kalın askılı gelinlik modelleri hem retro hem de modern çizgilerde karşımıza çıkabilirken; ince askılı gelinlik modelleri daha bohem veya zarif stillerde farklı yorumlanabiliyor.

Özgür Gelinler

Sizde eğer hareket özgürlüğünün kısıtlanmasından hoşlanmayan gelin adaylarından iseniz, biz bu sene sizi hem şık hem de iddialı gösterecek askılı zarif gelinlik modellerini tavsiye ederiz. Üstelik bu modeller hem modern hem klasik severler için çok çeşitli yorumlarla ünlü moda evlerinin bu seneki koleksiyonlarında yer almış durumdalar. sezonunda askılı prenses gelinlik modellerinden başlayarak askılı balık gelinlik modellerine kadar skala oldukça geniş. Hem bohem gelinlere, hem de düğününde klasikten şaşmadan rahatlığı arayan gelin adaylarımıza duyurulur! Eğer düğün gününüz bir balo salonunda gerçekleşiyor ve davetli kitleniz için geleneksel bir gece tercih ediyorsanız, kalın askılı prenses gelinlik modelini deneyebilirsiniz. Omuzlardaki süs ve detaylarla tüm kadınlara ışıltılı bir görüntü kazandıran askılı zarif gelinlik modelleri seçeceğiniz takılar ile de farklı bir hava kazanacaktır. Örneğin omuz askıları dikkat çeken özel tasarım işlemeli bir gelinliğe sallantılı uzun küpeler çok fazla gelebilir. Ancak ip askılı gelinlik modellerinden birini tercih ederseniz; size kesinlikle incilerden oluşmuş sallantılı ve modern bir küpe tasarımı kullanmanızı öneririz. Sizde gelinlik tanımının klasik uyarlamasından sıkılmış, bu kavramı biraz da genişletmek ve kişiselleştirmek etmek isteyenlerdenseniz, askılı zarif gelinlik modelleri modernize edilmeye çok uygun bir stil. Balık kesim bir gelinliği birden İtalya’nın kaldırım taşlı sokaklarında gezebileceğiniz modern zaman prensesi kostümüne çevirebilen ince askılı gelinlik modellerinin modern örnekleri gerçekten çok şık.

Zarif ve Zamansız Modeller

Klasik zarafetin sonsuza dek akıllıca bir seçim olacağına ve düğünler söz konusu olduğunda aslında gecenin en önemli anının ‘Evet’ demek olduğunu düşünenlerin stili tam da zarif ve askılı gelinlik modelleri. Evlilik hazırlık süreci boyunca birbirinden güzel elbiselere bakarken; sizin de kalbinizi sadece sevdiğinizle hayatınızı birleştirmek olgusu çarptırıyorsa belki de en doğrusu asla eskimeyecek, sevginizden rol çalmayacak zamansız bir model tercih etmek olacaktır. Sade zarif gelinlik modelleri denince; ister kabarık etekli olsun, ister A kesim, ister dantel askılı, önemli olan bu en özel gününüzde sevginin saflığıyla bir araya geldiğinizi hissettirecek bir gelinlik modelini tercih etmek; kısaca hem kalbinize hem fiziğinize gidecek olanı bulmaktır. Bazı gelinlikler vardır ki anneden kıza hatta toruna geçer. Bazen sembolik olarak düğün töreninin sadece kısa bir kısmında veya sadece fotoğraf çekimleri için bile giyiyor olsanız; size aile büyüklerinden kalan bir gelinliğin değerini bir düşünsenize! İşin duygusal kısmı bir yana, nesiller boyu zevkinizi tescilleyecek bir hatıra. Bu yüzden size önerdiğimiz askılı zarif gelinlik modellerinden birini tercih ettiğiniz zaman en azından diğer kuşaklara aktarabilme şansınızın olacağı; modanın değişkenliğine kafa tutabilecek bir klasik seçme şansınız daha yüksek olacaktır. Asalet gelinliğinizde gizli; ama gerçekte sizin kalbinizde yatan dişiyi doğru seçimle taçlandırıp ortaya ışıl ışıl çıkarmanızda saklıdır.

Unutulmaz Anlar İçin Zarif ve Askılı Gelinlik Modelleri

Zarif ve askılı gelinlik modelleri zamansız bir stile sahip olmak ve asil bir görüntü elde etmek için en doğru formül diyebiliriz. Seçeceğiniz gelinlik modelinin düğün gününüzün unutulmazlığına olacak katkısından bu kadar bahsettikten sonra; asla eskimeyen düğün fikirlerini de kısaca sizler için derlemek istedik. İşte en zarif askılı gelinlik modellerine eşlik edecek, gerçek çiftlerin düğünlerinden ilham alınmış zamansız ve zarif fikirler…

Sevimli Nedimeler

Sevimli ve minik nedimeler her zaman dikkat çekmeyi başarırlar. Hatta dilerseniz bu şirin misafirleriniz için bile kendi gelinliğinizden ilham alınarak yapılmış, kalın askılı gelinlik modellerinden tercih edebilirsiniz! Siz dantelli romantik ve Vintage gelinliğinizle nikah töreninize giriş yaparken arkadan gelen minik nedimelerinizin eteğinizi taşıdığını bir düşünsenize. Özellikle yurt dışındaki düğünlerde veya film karelerinden görmeye alışkın olduğumuz; gelin ve damadın önünden giderek yollarına çiçekler seren minik nedimeler fikrini de unutmamak lazım tabi!

Tüylü Aile Fertleri

Köpeğiniz veya kediniz olsun, düğün törenlerinde evcil hayvanları gördüğümüzde gülümsemeden edemiyoruz. Siz askılı zarif gelinlik modelinizle doğallığınız ile davetlileri kendinize hayran bırakırken; yanınızda boynuna tülden bir süsleme iliştirilmiş köpeğinizin sevimliliğini hayal edebiliyoruz şimdiden. Sizin ve evcil hayvanınız için harika bir bağ kurma deneyimi ve ölümsüzleşen bir anı olmakla beraber, harika bir aile tablosu çizecek olmanızda işin cabası! Minik patilerin size eşlik edeceği; tül askılı bohem gelinliğinizin eteklerinin uçuşacağı açık havada ve gün batımında gerçekleşen bir düğünü biz sizin için hayal ettik bile!

Benzersiz Bir Gelin Buketi

Shakespeare’in romantik sayfalarından çiçek şeklinde origami stilinde yapılmış bir gelin buketi hayal edin; veya ailenizdeki üç kuşak kadınların düğünlerinde taşıdıkları çiçeklerden yapılmış karma bir buket taşıdığınızı düşünün. Hem çok anlamlı; hem de eşsiz bir deneyim olmaz mıydı? Her gelinin bir buketi vardır fakat; siz yapacağınız farklı seçim ile beklenenin üzerine çıkarak, olağan bir deneyimi olağan üstü bir hale getirebilirsiniz. Üstelik işin en eğlenceli kısmı; düğün buketinizi fırlatmadan önce sahneden kısa ama anlamlı hikayesini anlatmak olacaktır.

Kendin Yapmaktan Çekinme

Dantel askılı prenses gelinlik modeliniz ile birazdan düğün salonuna girmek üzeresiniz; fakat düğününüzün en güzel kısmı sadece askılı zarif gelinliğiniz değil! Düğününde kendi masa kartlarını tasarlamış ve yakın aile fertleriyle elde hazırlamış bir gelin adayımız bize düğün gününden şu duyguları paylaşıyor; ‘Baktığım her yerde ailemdeki birinden küçük bir dokunuş yada bir çift olarak bizim dokunuşumuz vardı. Düğün planlamasındaki samimiyet ve içtenlik bize çift olarak bu süreçte doğal bir stres terapisi gibi geldi. Kocam ve ben kendi yaptığımız bu el işi detayları planlarken çok eğlendik.' Seçtiğiniz model ne olursa olsun, askılı zarif gelinlik modelleri ile taze, genç ve zamansız bir gelin olmanız kaçınılmaz. Kalın askılı gelinlik modellerinin büyüleyici karizmasını; ince askılı kabarık gelinlik modellerinin zamansız şıklığını ve askılı balık gelinlik modellerinin dişiliğini kendi vücut tipinize göre uyarlayarak düğün gününüzde en doğru gelinliği giyebilirsiniz. En zarif askılı gelinlik modellerinin davetlilerinize ve bir ömür boyu ölümsüzleşecek karelere yansıtacağı mesaj açık; ‘ Siz ne istediğini bilen, sizden sonraki kuşaklara akacak ve ilham verecek bir zarafetin, özgünlüğün modern temsilcisisiniz.’ Dileriz ki bu yazı; aslında aklınızdan geçen fakat hayata geçirmekte adım atamadığınız noktada ilham vererek askılı zarif gelinlik modellerini seçmenize yardımcı olur. Bu modellerde zarif ve şık gelinlikleri beğeniyorsanız, Yarım Balık Gelinlik Modelleri sayfamıza da bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

0
%