Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı

4.9 (10 Yorum)

Hakkında

Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı Hakkında

Belgrad Ormanı’nda piknik havasında bir kır düğünü ister misiniz? Sizi Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı ile tanıştıralım! Doğa ile iç içe, yemyeşil bir ortamda mutlu bir düğün yapmak için Kemerburgaz Binbaşı Çeşmesi seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Düğün fiyatları konusunda da cazip paketler sunan mesire alanında sadece kır düğünleri değil, nişan, kına, sünnet ve mezuniyet törenleri gibi organizasyonlar da düzenlenebiliyor. O zaman buyurun mesire alanına… Mekânın Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı olarak anılmasının bir sebebi var. Rivayete göre, Osmanlı’nın son yıllarındaki savaşlarda bir bölük asker, aç ve susuz olarak bölgeye sığınır. Günlerce çare arayan bölük komutanı binbaşı, sabaha kadar su kuyusu kazarak su çıkarmayı başarır. Böylece bölge “Binbaşı Çeşmesi” olarak anılmaya başlar. Belgrad Ormanı’nda çok sayıda mesire alanından biri olan Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı, düğün organizasyonlarına uygun ortamı sebebiyle farklı bir ambiyansa sahip. Şehir merkezine yakın bir lokasyonda bulunması ve her bütçeye uygun düğün fiyatları tercih sebebi olabiliyor. Ama bu mesire alanını asıl cazip yapan, doğa ile iç içe, orman ağaçlarının gölgesinde, piknik havasında bir kır düğünü yapmaya olanak sağlaması. Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı ortamında ister yaz aylarının sıcaklığında ister sonbaharın serinliğinde ister de kış aylarının beyazlığında rengârenk düğünler planlayabilirsiniz.

Binbaşı Çeşmesi Mesire Yeri’nde Kaç Kişilik Davetler Verilebilir?

Kemerburgaz Binbaşı Çeşmesi, açık alanı ile çok kalabalık düğün veya benzeri törenler için ideal bir ortam sunuyor. Açık alanda 2 bin kişiye kadar davetli ağırlanabilirken, mekânın kapalı alanında daha küçük çaplı, 300 kişilik davetler düşünebilirsiniz. Yemekli davetler için 500 kişiye kadar kapasitesi bulunan mekânın açık alandaki kokteylli programların kapasitesi de yine 2 bin kişiye kadar çıkabiliyor. Davetlilerin araçları için de yaklaşık 750 araçlık otopark alanı bulunuyor.

Kemerburgaz Binbaşı Çeşmesi’nde Hangi İmkânlardan Faydalanabilirsiniz?

Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı, konumu ve orman içindeki oksijeni bol havası ile davetlileri cezbediyor. Mekâna dışarıdan catering firması, organizasyon firması veya fotoğraf ve video hizmetleri için bir ekip getirebilirsiniz. Açık, kapalı ve çim alanları, after party imkânı, engelli girişleri, çocuk oyun bahçesi ve vale hizmetlerinin yanında yemekli davetlerin menülerini tercihinize göre değiştirebilirsiniz. Aynı anda birden fazla düğüne olanak sağlayan kır bahçesi, düğün fiyatları ile de düğün, nişan ve kına gibi organizasyonlar için tercih sebebi olabiliyor.

Hem Kalite Hem Bütçeye Uygun Fiyat Paketleri

Binbaşı Çeşmesi Mesire Yeri yeşil ortamı kadar kaliteli hizmet anlayışı ve düğün fiyatları konusunda parmakla gösterilen mekânlardan biri. Mekânın düğün fiyatlarını bütçenize uygun olarak seçebilirsiniz. Paket başlangıç fiyatı 80 ila 100 liradan başlayan mekânda yapacağınız organizasyona göre paket isteyebilirsiniz. Düğün fiyatları başta olmak üzere yemekli ve yemeksiz davetlerin fiyatları konusunda da organizasyon sahiplerini üzmeyeceklerine emin olabilirsiniz!

Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir, Nerededir?

Kemerburgaz merkezine birkaç kilometre uzaklıkta olan Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı Kemerburgaz-Bahçeköy istikametine doğru 3 kilometre mesafede bulunuyor. Şehre yakın lokasyondaki ormanlık alanda konuşlu mekâna nasıl gidilir ve nerede konumlanmıştır? Belgrad Ormanı içinde, Kemerburgaz ile Bahçeköy'ü birbirine bağlayan yol üzerinde bulunan Binbaşı Çeşmesi, Bahçeköy Merkez’e 7 kilometre mesafede. Mesire alanına ulaşmak için Bahçeköy veya Kemerburgaz tarafından giriş yapılabilir.

Binbaşı Çesmesi’nde Hangi Organizasyonlar Düzenlenebilir?

Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı açık alanı, özellikle kalabalık organizasyonlar için elverişli bir ortam sunuyor. Öncelikle kır düğünü, nişan, kına, sünnet, mezuniyet gibi organizasyon türleri için tercih edilebileceğini belirtelim. Ayrıca, kahvaltı programları, açılışlar, bayi toplantıları, piknikler, resepsiyonlar, kurumsal etkinlikler ve okul programları da düzenlenebilir. Mekânın çevresindeki zengin ağaç türleri ve bitki örtüsünün motivasyon etkinlikleri için özellikle tercih edilebileceğini bilmelisiniz!  

Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı Özellikleri

 • Paket Başlangıç Fiyatı: 80-100 TL
 • Açık Alan Kapasitesi: 1.500-2.000
 • Kapalı Alan Kapasitesi: 250-300
 • Yemekli Kapasitesi: 250-500
 • Kokteyl Kapasitesi: 1.500-2.000
 • Konaklama Kapasitesi: Yok
 • Otopark Kapasitesi: 500-750
 • Firmanın İzin Verdiği Dış Hizmetler: Fotoğrafçı, Organizasyon Firması, Catering
 • Mekan Özellikleri: Açık Mekan, Kapalı Mekan, Çim Alan
 • Manzara: Kır, Bahçe
 • Lokasyon: Şehre Yakın, Kırsal Alan, Ormanlık Alan
 • Diğer Özellikler: After Party, Engelli Girişi, Vale,, Menüde Değişiklik İmkanı, Aynı Anda Birden Fazla Düğün
 • Organizasyon Türleri: Açılışlar, Bayi Toplantısı, Baby Shower, Davet ve Resepsiyon, Düğün, Kurumsal Etkinlikler, Mezuniyet Törenleri, Nişan, Parti, Piknik, Sünnet Düğünü, Kına
 • Nasıl Gidilir?: Kemerburgaz Mevkii, Belgrad Ormanları
Daha fazla göster

İletişim bilgileri

Yorumlar (10) 4.9

 • BS
  B**** & S****

  Mesire alanı içinde yem yeşil bir yer.burasını çok sevdik. Harika bir düğün yaptık,piknik havasında bir eğlence oldu.bize yardımcı olan danışmanlara, servis perspneline ve yöneticilere teşekküer edeirz.

 • NT
  N**** & T****

  Düğünümüzü Binbaşı Çeşmesinde yaptık, açık alanda keyifli bir düğün yaptık. Klasik bir düğün istiyorduk, hem ailemiz hem de biz çok mutlu olduk. Herkese tavsiye etmekten mutluluk duyarız.

 • EY
  E**** & Y****

  Açık alanda kır düğünü yaptık ve bunun için Binbaşı Çeşmesini seçtik, bunda Ulaş beyle kurduğumuz diyaloğunda büyük etkisi oldu. Orman içerisinde kır düğünü fikri bize çok hoş geldi ve düğün günümüz son derece güzeldi.

 • MM
  M**** & M****

  Akşam güzel bir kır düğünü yaptık,daha doğrusu orman düğünü orman içinde ağaçların arasında güzel bir yer Binbaşı Çeşmesi. Tarihi bir bölgede harika bir düğün oldu. emeği geçenlere teşekkürederiz.

 • DK
  D**** & K****

  Kır düğünü yapmak fikriyle yola çıkıp ormanda düğün yapma fikrinde karar kıldık. Dört tarafı çevrili bir yeşillik alan yerine mis gibi orman havasını seçtik. Doğayla başbaşa evlenecek çiftlere tavsiye ederiz, biz çok memnun kaldık.

 • DS
  D**** & S****

  Binbaşı Çeşmesi mesire alanı son derece güzel, açık alanın keyfine varacağınız bir yer. Kır düğünümüz, büyük bir coşkuyla ve keyifle geçti, tüm davetlilerimiz mutluydu. Bu da bizi çok mutlu etti, herkese tavsiye ederiz.

 • HD
  H**** & D****

  Açık alan düğün keyfi bir başka oluyor, biz Binbaşı Çeşmesini çok beğendik. Düğününüzü yemekli veya ikramlı yapabilirsiniz. Hiç oturmadan tüm kurtlarımızı döktük, Ulaş beye sonsuz teşekkürler.

 • EE
  E****

  Biz oğlumzu için piknik havasında bir sünnet düğünü yaptık. çocuklar parkta çok eğlendi,büyükler de eğlence alanında kurtlarınız döktü.tavisye edebileceğimiz güzel bir yer.sagolsunlar.

 • YY
  Y****

  Orman için havası çok güzel. Biz buara şirket personeli için yemekli bir davet verdik.eğlece de istedik,güzel bir program oldu.organizastonda emeği geçenlere teşekküer edeirz.

 • Ş**** & B****

  Binbaşı çeşmesi ekibine düğünümüz için teşekküer ederiz.ellerinden geleni yaptnız.çok güzel bir eğlencemi zoldu. Herkes memnun kaldı.teşekküer.

Bu senin İşletmen mi? Hemen Sahiplen.

Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Yeni müşteriler bulmak için lütfen ücretsiz araçlarımızı kullanın
Başvur

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!

Ücretsiz Teklif Al
Senin için en uygun 10 firmadan ücretsiz fiyat teklifi almamızı ister misin?
10 Firmadan Teklif Al
0
%