bordo-abiye-ve-nisanlik-modelleri-11-1
bordo-abiye-ve-nisanlik-modelleri-11-1

Bordo Nişanlık ve Abiye Modelleri

Moda dünyası her geçen gün gelişirken, farklı ve çağa ayak uyduran tasarımlarla göz kamaştırıyor. Nişanlık ve abiye modellerinde ise simetrik kesimler, taşlar, dekolteler kendini farklı tasarımlarla gösterirken, renk seçimleri ise koyu renklere doğru evrilmeye başlıyor. Son dönemlerin favori rengi ise bordo nişanlık ve abiye modelleri. Koyu renkler grubunda yer alan bordo, açık renklerle bir arada çok kolay bir şekilde kombinlenebilir. Bu açıdan bakıldığı zaman bordo, daha iç açıcı ve daha sıcak bir renk olma özelliğine sahiptir. Son dönemlerde abiye ve nişanlık modellerinde renk tercihi yapılırken dikkat edilen bir noktada renklerin psikolojisidir. Bordo rengi özellikle özgüveni temsil etmesiyle bilinir. Özellikle iş hayatında kullanılması tercih edilen bordo rengi öne çıkma, dikkat çekme gibi istekleri taşıyan kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Üzerinde bordo rengi taşıyan kişiler daha özgüvenli hisseder. Son dönemlerde abiye ve nişanlık modellerinde de bordo renginin tercih edilmesi de buna bağlıdır. Özel günlerde kadınlar, düğün ve nişanlıklarda gelin adaylarının da gece boyunca kendilerini iyi ve özgüvende hissetmek için bordo nişanlık ve abiye modelleri ni tercih ettiğini söyleyebilir. Bu yazımızda da son dönemin trend bordo nişanlık ve abiye modelleri ni, hangi modellerin hangi vücut tarzlarına ve hangi konseptlerde giyilmesi konusunda yazımızı okuyacaksınız. Bu yazımızda ayrıca son dönemin farklı tasarımlarını da sizlerle buluşturacağız. Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

En Özel Günlerinizde Cesur ve İddialı Olmaktan Korkmayın

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bordo rengi özgüvenin temsilidir. Bunun üzerine kadife ve dantel kombiniyle dikkat çekici bir tasarım ortaya çıktığı zaman kusursuzluğunuz kaçınılmaz olacaktır. Burada gördüğümüz model ise yukarıdaki tanımın karşılığı diyebiliriz. Üst kısmı oldukça cesur olan bu tasarımda, dantel ve transparan detayları göz alıcıyken, uzun etek kısmında ise kadife bir kumaş tercih edilmiş. Yarım balık etek modelinin kullandığı etek kısmında özellikle uzun bacaklı kadınlar için oldukça ideal bordo nişanlık ve abiye modelleri karşınızda.

Dantel Detayların En Hoş Kullanımı

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Dantel detayının bu sezon nişanlık ve abiye modellerinde sıkça kullanıldığını gördük. Özellikle elbiselerin üst kısmında tercih edilen bu dantel detaylarının tüm abiye ve nişanlık modellerine hakim olması ise şıklığınızın kaçınılmaz sonu. Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri Bu modelde de ilk olarak dikkatimizi çeken, kıyafetteki dekolte kullanımları. Üst kısmında bisiklet yaka bir büstiyer olarak tasarlanan bordo abiye ve nişanlık modelinin kol detayında ise omuz kısmı açık bırakılarak, kollar dökümlü bir detay yakalanmış. Bordo elbisenin ikinci kısmına baktığımızda ise göğüs altından küçük pencere dekolteler dikkatimizi çekerken diz kapağından itibaren sadece dantel detayına yer verilmiş. Son derece sade ve şık olan bu elbiseyle özel davetlerin göz kamaştırıcı olan kadını olmaya bir adım uzaktasınız.

Farklı Detayların Uyumu

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bordo nişanlık ve abiye modelleri nde bordo rengi başlı başına dikkat çeken bir renk. Bu rengi farklı kumaşlar ve detaylarla birleştirilince kadınlar için tercihi zor ancak kullanımı son derece şık ve kaliteli tasarımlar ortaya çıkıyor. Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri Bu modeli ele aldığımızda da bir tasarımda saten, şifon, transparan ve dantel detayının uyumunu fark ediyoruz. Bordo abiye ve nişanlık modelinin üst kısmı yumuşak saten kumaşıyla, kalın askılı, göğüs dekoltesi bir araya gelmiş. Göğüs altından şeritli transparan detayın ardından ise şifon bordo kumaşın kullanıldığı dökümlü bir uzun etek modeli tercih edilmiş. Bu model fazla hareketli olduğunda üstünde onu parlatacak herhangi bir detaya ihtiyaç duymazken, saç ve takı seçiminde de oldukça sade tercihler yapılmasında fayda var.

Sadeliğin Asaleti

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Özel günlerde sade abiyelerle şıklığı yakalamak isteyenler buraya. Son dönemlerde desenli saten kumaşlar fazlasıyla revaçta. Önceden kalın ve gösterişli bordo nişanlık ve abiye modelleri nde kullanılan bu kumaş son dönemlerde daha hafif ve sade tasarımlarda karşımıza çıkmaya başladı. Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri Bu modelde ise sadece detaylar değil bordo abiyenin tamamına hâkim olan sadelik fazlasıyla dikkat çekici. V yaka olan bu abiyede yarım kol detayı oldukça şık bir görüntü kazandırmış. Bel kısmında oturan ve etek kısmında kiloş bir şekilde dökülen etek ise kilo kusurlarını kapatmak isteyen kadınlar için ideal bir tercih. Bordo kumaş üzerinde özellikle ışık üzerinde yansımalara neden olacak desenler ise size farklı bir hava katacaktır.

Açık Omuzlar Bu Yılın Modası

Bordo Abiye ve Nişanlık ModelleriSon dönemlerde boğazlı modellerde omuzların açık bırakılması tasarımlarda sıkça karşımıza çıkmaya başladı.

Bu modelde de küpürlü boğaz detayı ve aynı küpür detayların göğüs kısmında da devam etmesi şık bir görüntü ortaya çıkarırken, göğüs dekoltesi transparan detaydan yana kullanılmış. Ayrıca modelin üst kısmında kullanılan payetlerde bordo gece elbisesinin ışıltı eksiğini tamamlamış. Kıyafetin alt kısmı ise özellikle uzun bacaklara sahip olan kadınlar için bol ve dökümlü şifon kumaştan tasarlanırken, kıyafetin gece boyu sizi rahat ve konforlu hissettireceğinden de emin olabilirsiniz.

Şık Detaylara Sportif Bir Dokunuş

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Son dönemlerde özellikle gecelik tarzı saten kumaşlardan tasarlanan tek parça kıyafetler moda oldu. Nişan ve abiye kıyafetlerinden sıyrılarak after party gibi daha rahat gecelerde tercih edile bu kıyafetlerde ekstra olarak spor detaylarda dikkat çekmeye başladı. Bu modeli de incelediğimizde tek parça V yaka saten gecelik tarzı bordo kıyafetin starı ise arka kısmında bulunan spor askı. Bu askı hem klasik hem de spor bir hava katarak salaş bir abiye tazı ortaya çıkmış.

Tek Kıyafette İki Tarz

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Abiye kıyafetlerde kolaylık ve konfor artık kadınların öncelikli haline geldi. Ancak farklı bir noktada nişan ya da özel gecelerinde iki kıyafet giymek isteyip, buna zaman ayıramamaları. İşte bu noktada kadınların imdadına yetişen ise son dönemlerde sıkça tercih edilen tek kıyafette iki model tasarımlar. Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri Bu tasarımların özelliği ana elbiselerin üzerinde yer alan çıkarılabilen eklemelerdir. Bu modelde de görüldüğü üzere bordo abiye elbisenin altı kısmında saten kumaş kullanılırken, üst kısmında ise dantel ve simli bir kumaş tercih edilmiş. Askılı ve yarım balık etek modeli olan bu elbise modelinin farkı ise üst kısmında yer alan şifon yaka detayı. Boğaz kısmında taşmaların yer aldığı bordo rengi şifon kumaş istenildiği zaman çıkarılarak klasik bir abiyeye dönüşebiliyor. Bu kıyafetle sizlerde özel günlerinizde aynı gecede farklı iki gece elbisesi giyerek farkınızı gece boyunca yansıtabilirsiniz.

En Özel Gecenizde Kuğu Zarafetine Erişmeniz Bir Adım Uzağınızda

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bir kadın için en önemli gün evliliğe ilk adım attığı gündür. Burada hem kendine güvenli hem de en şık olma arzusu içerisindedir. Bu noktada seçeceği kıyafet ise en büyük yardımcısıdır. İşte bu özgüven ve şıklığın kanıtı olan bordo balık elbise modeli özel günleriniz için kaçınılmaz bir model. Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri Modeli incelediğimizde yaka kısmı ilk olarak gözünüze çarpıyor. Göğüs dekoltesi ve kola düşen detayıyla bordo gece elbisesi vücuda oturan modelini balık etek modeliyle tamamlıyor. Balık etek modeli ise alt kısmında detaylandırılan tül eklemesiyle saten kumaşın sertliği kırılmış. Ayrıca tül modelin üzerine de abiyenin tamamında kullanılan saten kumaştan dökümlü bir pile eklemesi yapılmış.

Bordo ve Siyahın Asil Uyumuyla Özel Günlerinizin Yıldızı Olacaksınız

mor-abiye-nisanlik-tasarimlari6

Bordo nişanlık ve abiye modelleri nde klasik tarzların dışına çıkıp, farklı tasarımlara yöneliyor. Bu farklılıklardan biri de günlük ve klasik kumaşların tek parçada birleştirilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelde üst kısma baktığımızda son derece günlük ve iş görüşmelerinde giyilebilecek bir büstiyer var. Ancak etek kısmında kullanılan tafta kumaşı ise tasarımı bir gece elbisesine dönüştürüyor. Bu kıyafetle gündüz yapılacak olan bir etkinlikte şıklığa erişmeniz çok kolay olacak.

Romantik Modellerle Ruhunuzu Yansıtın

Bordo Abiye ve Nişanlık ModelleriBen abartıdan hoşlanmam, taş ve ışıltı bana göre değil, ağır kumaşları üstümde taşıyamam diyenler buraya.

Bu model romantik ruhunuzu bordonun asilliğiyle buluşturacak. Modeli ilk incelediğimizde kol detayları gözümüze çarpıyor. Tek omuzu açık bu bordo gece elbisesinde diğer kol ise bol dökümlü şifon kumaşla tasarlanırken bilek kısmında düğme detayları kullanılarak kapatılmış. Drapelerin yer aldığı göğüs ve bel kısmının etek kısmı ise şifon kumaştan tasarlanmış. Kıyafet bu açıdan bakıldığında özellikle basen kısmında fazlalıkları olan kadınlar için de ideal bir tasarım olarak sizleri bekliyor.

Parti Kızı Tarzıyla Rahat Hissedin

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

Klasik kıyafetlerden hoşlanmayan kadınlar en özel günlerinde de özgür ruhlarını taşımak isteyebilir. İşte o zaman bu modeli gönül rahatlığıyla üstünüzde taşıyabilirsiniz. İnce askılı mini elbise modelinin göğüs kısmında bulunan detaylar, bordo kumaş üzerinde yer alan püsküller kıyafete hareketli bir hava katmış. Kıyafetin bel kısmında da aynı bordo renkte dantel detayına yer verilmiş. Mini etek boyunda da devam eden püsküller gece boyunca her adımınızda size hareket katmaya hazır. Özgür ruhlu kadınlar için bordo nişanlık ve abiye modelleri.

Klasik Çizgiden Vazgeçmeyenler Buraya!

Bordo Abiye ve Nişanlık Modelleri

İster özel gün ister nişan kıyafeti, kimi kadılar asla asil ve klasik çizgiden vazgeçmez. İşte burada sizi yanılgıya düşürmeyecek bir modelle baş başasınız. Drape modelinin kullanıldığı bordo diz üstü gece elbisede tek omuz detayı ise kıyafete seksi bir hava katıyor. Tek omuzu boydan boya kaplı olan elbisenin tek handikapı ise zayıf kadınlar için tasarlanmış olması. Özellikle drapenin verdiği katlardan dolayı ekstra bir katın meydana geldiği bordo gece elbisesinin fazla kiloları olan kadınlar için ideal bir model olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Prenses Modelin Vazgeçilmezliği

mor-abiye-nisanlik-tasarimlari7

Özel günlerin vazgeçilmez düşüncesi kadınların kendilerini bir prenses gibi hissetmesidir. Burada saç, makyaj ve takılara büyük iş düşerken, en büyük görev ise tabi ki seçtiği elbiseye düşüyor. Bu modelde kadınların özel ünlerinde seçebilecekleri en ideal modellerden biri. İnce askılı derin göğüs dekoltesi bulunan bu modelde göğüs altından bele kadar şerit bir kemer geliyor. Etek kısmı ise pileli prenses etek modelinden tercih edilmiş. Parlak bordo tafta kumaşından tasarlanan bu elbisenin gece boyunca sizi en şık kadın yapacağından şüphe duymayacaksınız.

Simli Kumaşlar Yeni Dönemin Modası

mor-abiye-nisanlik-tasarimlari8

Bordo renginin açık tonları da son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmeye başladı. Burada en çok revaçta olan renk ise nar çiçeği rengi. Bu modelde de kullanılan kumaşın simli ve ışıltılı hali başlı başına dikkatleri üzerine çekiyor. Modele baktığımızda ise herhangi bir dekolte detayına yer verilmediği görülüyor. Kolları ve omzu kapalı gece elbisesi tasarımının bel kısmında geniş drapeler kullanılmış. Kıyafetin geneline hakim olan sade detay ise etek kısmında da devam ettirilmiş. Bu birbirinden güzel bordo abiyeleri beğendiyseniz Saten Abiye ve Nişanlık yazımızı inceleyebilirsiniz. Sizler için bordo nişanlık ve abiye modelleri nin en güzel örneklerini derledik. Bordonun asil zarafeti ile büyülü bir tasarım haline dönüşen bu abiye ve nişanlık modelleri arasında sizin seçiminiz hangisi? Eğer nişanlığınızı seçtiyseniz nişan organizasyon firmalarını görmek için buraya tıklayın. Rüzgar Erkoçlar ve Tuğba Beyazoğlu'nun muhteşem düğünlerinin ayrıntılarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

0
%