En Güzel Nişan Hediyelikleri Modelleri

Nişan hediyeleri, nişan törenlerinin olmazsa olmazıdır. Nişan merasimi evliliğe atılan ilk ve en özel adımdır. Bu özel günde sizi yalnız bırakmayan dost ve akrabalarınıza nişan hatırası hediyeleri vermek, gününüzü unutulmaz kılacak hoş bir ayrıntıdır. Peki nişan hediyesi olarak ne dağıtılır? Mum, kokulu taş, yeşeren kalem, magnet ve daha pek çok öneriyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Nişan Hediyesi Olarak Ne Alınır?

Nişan hediyesi olarak seçilebilecek öyle çok alternatif var ki, bu konuda karar vermek oldukça zor olabiliyor. Ancak bu seçim sürecinin keyifli olduğunun da altını çizmek isteriz. Bu noktada nişan hediyeliklerinizin tam da sizi yansıtması için kendi zevkinize odaklanmanız faydalı olacaktır. Buna karar verdiğinizde nişan hediyeliklerinizi belirlemek çok daha kolay olacaktır.

Töreninizde dağıtacağınız hediyelerin daha sonra da kullanılmasını istiyorsanız, anahtarlık, magnet, mum gibi seçeneklere yönelebilirsiniz. Tam tersi estetik yönü ağır basan birisiyseniz de, nişan hediyelik seçiminizi kendin yap tasarımlardan ya da minik dekoratif objelerden yana kullanabilirsiniz.

Şehrinizdeki en iyi nişan mekanları burada.

En Güzel Nişan Hediyelikleri Önerileri

Son yıllarda nişan hediyelik modellerinde her tarzdan çifte hitap edebilecek tasarımlar bulunuyor. Kimi zaman ağızları tatlandıracak lokum, badem şekeri ve çikolatalar; kimi zaman da yıllar boyu saklanabilecek biblo ve nişan hatıraları tercih ediliyor. Yazımızın devamında çiftlerin en çok tercih ettiği hediyelik modellerini inceleyeceğiz.

Badem Şekeri, Lokum ve Çikolata

Kabul edelim; piyasada nişan hediyesi olarak davetlilere verilmek üzere o kadar fazla seçenek var ki, hepsi birbirinden değişik ve farklı zevklere hitap ediyor. Ancak siz geleneksel olmayı seven bir çiftseniz nişanınıza katılan misafirlerinize badem şekeri, çikolata veya lokum verebilirsiniz.

Burada yiyecek söz konusu olunca çoğu çift bunun yetersiz kalacağını düşünüyor olabilir. Fakat pek çok nişan hediyelik firması, ikramlıklarınızı etiketler, mini biblolar ve magnetler ile birleştirerek kalıcı hale getirebiliyor. Böylece misafirleriniz hediyelerinizi hem tadabiliyor, hem de yıllarca saklayabiliyor.

Kütük Mumluk Hediyelik Modelleri

Özellikle rustik konseptli davetlere en çok yakışan hediyeliklerden biri kütük mumluk modelleri oluyor. Bu hediyeliklerde doğal ağaç kütüklerinin ortası oyularak içine tealight mum koyuluyor. Dilerseniz büyük boy kütükler üzerine silindir mum eklenen modelleri de tercih edebilirsiniz. Kütüklerin üzerine stickerlar ile nişan tarihinizi ve isimlerinizi yazdırabilirsiniz.

Şişe Zeytinyağı Nişan Hediyeliği

Son yıllarda tüketilebilir nişan hediyelikleri çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor. Misafirlerinize küçük şişeler içinde zeytinyağı hediye edebilirsiniz. Şişelerin üzerini kuru çiçeklerle süsletebilir, isim ve tarih etiketleri ekleyebilirsiniz. Küçük şişelerin içindeki zeytinyağı bittikten sonra da davetlileriniz ürünü dekoratif olarak kullanabilirler.

Söz & Nişan Magnetleri

En yaygın nişan hediyeliklerinden biri de magnet tasarımlar oluyor. Taş, ahşap veya pileksi olarak hazırlanabilen magnetlerin üzerine dilediğiniz yazıyı ekletebilirsiniz. Ayrıca magnetler üzerine nişanlınız ile fotoğrafınızı da bastırabilirsiniz.

Fotoğraflı Nişan Hediyelikleri

Nişanlınız ile en sevdiğiniz fotoğrafınızı mini çerçeveler veya şeffaf kutular içine ekleterek misafirlerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca mantar kapaklı cam tüpler içine de küçük bir fotoğraf baskınız ve süsleme için glitterlar ekleyebilirsiniz.

Sukulent, Yeşeren Kalem ve Tohum Bombaları

Canlı bitkiler son yıllarda nişan hatırası olarak sıklıkla tercih ediliyor. Eğer nişan hediyesi tercihinizi canlı çiçekten yana kullanacaksanız kaktüs, sukulent gibi dayanıklı bitkiler veya sevdiğiniz çiçeğin tohumunu seçmeniz akıllıca olacaktır. Zira özenle seçilmiş olan hediyelik çiçeklerin daha nişan günü gelmeden bozulmaya başlamasına şahit olmayı kimse istemez öyle değil mi?

Hediye olarak dağıtacağınız çiçek ya da bitkileri dışarıdan satın alabileceğiniz gibi, töreninize özel olarak kendiniz de yetiştirebilirsiniz. Eğer bitki yetiştirmeyi seviyor, sevdiklerinize ellerinizle yetiştirmiş olduğunuz bir çiçeği nişan hatırası olarak vermeyi istiyorsanız bu seçim tam size göre! Mesela eğer ki nişan gününüze yaklaşık olarak altı aydan fazla bir süre varsa, elinizde bulunan kendi bitkilerinizi çoğaltmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca hazır olarak satılan tohum bombaları ve yeşeren kalem de bunun için ideal olacaktır.

Doğa ve Hayvan Dostu Nişan Hediyeleri

Nişan organizasyonunuzda doğa ve sokak hayvanları yararına anlamlı bir hatıra bırakmak ister misiniz? Nişanınıza katılan davetlilerinize fidanlar ve içinde kuru mama olan keseler dağıtabilirsiniz. Bunların yanı sıra doğa ve hayvanlar için çalışmakta olan sivil toplum kuruluşlarının özel günler için hazırladıkları tasarımları da inceleyebilirsiniz. Bu sivil toplum kuruluşlarından en bilinenlerini Tema Vakfı, ÇEKÜL, HAYTAP, Yuva Derneği, Hayvan Kurtarma Derneği, HAÇİKO, WWF olarak sıralayabiliriz. Elbette çevre ve hayvan hakları için çalışan ve özel gün tasarımları bulunan çok daha fazla kurum bulabilmek mümkün.

Nişan hediyelik firmalarını hemen inceleyin.

Bağış Olarak Nişan Hediyelikleri

Nişan hediyelerinizi sivil toplum kuruluşlarından satın alarak o kurumlara maddi destek verebilirsiniz. Bunun yanında, davetlilerinizin de o sivil toplum kuruluşundan haberdar olabilmelerini sağlarsınız.

Örneğin nişanlınız ve siz eğitime destek olmak istiyorsanız TEGV’in ya da Darüşşafaka Cemiyeti’nin özel gün tasarımlarını davetlilerinize dağıtabilirsiniz. Ya da LÖSEV, KAÇUV gibi sağlık alanında çalışan kurumlardan nişan hediyelerinizi alıp, kanser tedavisi görmekte olan çocuklar ve ailelerine destek sağlayabilirsiniz. Nişan hediyeleri bulabileceğiniz sivil toplum kuruluşlarına ayrıca AÇEV, Mor Çatı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı’nı da ekleyebiliriz.

Dekoratif Nişan Hediyeleri

Kalıcı nişan hediyeliklerinden en çok beğenilen ve çok fazla alternatif bulabileceğiniz bir seçenek de dekoratif ürünler. Aşkınızı sembolize edecek sevimli biblolar, lokumluklar, çerçeveler, kandil ve şişeler nişan hediyeleri olarak tercih edebilecekleriniz arasında.

Örneğin son zamanlarda en fazla tercih edilen dekoratif objeler arasında mantar tıpa kapaklı şişe tasarımlar bulunuyor. Bunların içine lavanta, baharat karışımları ya da kolonya doldurtarak hediyenizi kullanılabilir hale getirmeniz mümkün. Üstelik bunlar gibi dekoratif malzemeleri nişan dekorasyonunuza uygun olarak dışarıda tasarlatabileceğiniz gibi, evde kendiniz de süsleyebilirsiniz.

Kolonyalar, Taşlar, Sabunlar

İnsan hafızasının en fazla hatırladığı ayrıntının koku olduğunu duymuşsunuzdur. Siz de nişan gününüzü unutulmaz kılmak için kokulardan faydalanabilirsiniz. Nişanda hediyelik olarak sunulmak amaçlı tasarlanmış minik kolonya şişesi, mum, kokulu taş, sabun, lavanta kesesi, oda kokusu gibi alternatifler bulunmaktadır. Bu şık seçenekler istediğiniz bir kokuyu sevdiklerinize hatıra olarak verebilmenizi sağlayacaktır.

Kokulu nişan hediyeliklerini dışarıdan özel tasarlanmış ve hazır bir biçimde bulabilmeniz mümkün. Kendi özgünlüğünüzü nişan davetinizdeki armağanlarınıza yansıtmak isterseniz kokularınızı kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bunun için biraz Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya sayfalarını karıştırıp koku tariflerini incelemeniz yeterli.

Kahve Çekirdeği ve Türk Kahvesi Nişan Hediyeliği

Nişan merasiminizde hediyelik olarak kahve çekirdeğil ve Türk kahvesi keselerini de tercih edebilirsiniz. Çoğu zaman kadife keselerde veya mantar tıpalı cam şişelerde hazırlanan Türk kahveleri, ayrıca paket halinde de satılabiliyor. Küçük bir kutu içerisinde tek içimlik Türk kahvesi, paketli lokum ve fincanın yer aldığı paketler de oldukça revaçta. Dilerseniz tek içimlik Türk kahvelerinizi nişan davetiyenizin üzerine zımbalayarak da dağıtabilirsiniz.

Ayrıca kuru lavanta, papatya çayı, filtre kahve ve salep de nişanda dağıtmak için uygundur.

Nişan organizasyon firmalarından hemen ücretsiz teklif alın.

Kendin Yap! Nişan Hediyesi Yapımı

Nişanınıza katılanları el beceriniz, yaratıcılığınız ve zevkinizle büyülemeye ne dersiniz? Yoksa siz tam da orijinal nişan hediyeleri arayışında olanlardan mısınız? Yanıtınız evet ise, bu seçenek tam size göre. Üstelik gerekli olan birazcık hayal gücü, birazcık da internette diy projelerini araştırmak için zaman. Emin olun inceleyip beğendiğiniz projelere biraz da yaratıcılığınızı eklediğinizde kimsede olmayan ve farklı bir nişan hediyesi tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz.

Kraft malzemeler, kurutulmuş çiçekler, kumaşlar, kurdeleler, sabunlar, ipler, danteller, tüller, boyalar, mumlar ve daha neler neler... Hepsi nişan hediyesi hazırlama aşamasında size yardımcı olacaktır. Kendin yap hediyelik tasarım tercihlerinizi dekorasyon malzemelerinden yana kullanabileceğiniz gibi, mutfaktaki marifetlerinizi de gösterebileceğiniz seçeneklere de yönelebilirsiniz. Favori tarifleriniz bu konuda yardımınıza koşacaktır. Tazecik reçeller, şeker hamurundan hazırlanmış kurabiyeler, aradığınız farklı ve orijinal nişan hediyelikleri için bire bir!

BONUS: Nişan Hediyelik Fiyatları

Nişan hediyeliklerinde fiyatlar seçtiğiniz ürüne göre değişse de, ortalama olarak tane fiyatının ortalama 4,50 TL'den başladığını söyleyebiliriz. Çoğu firma toplu alımlarda indirim yapabiliyor. Örneğin 100 adet nişan hediyeliği fiyatı 300 - 400 TL aralığında değişiyor. 100, 250, 500 ve 1000 şeklinde paketlenen ürünleri tercih ederek tasarruf yapabilirsiniz.

Nişan hediyeliklerini incelediğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Sizin en beğendiğiniz model hangisi oldu? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. :)

İlgili Makaleler

Düğününü Planla
0
%