Desktop cover Mobile cover

Ürgüp

Düğün Mekanları

Tourist Hotels

Tourist Hotels

Nevşehir, Ürgüp
750 Maks. Kişi • 384 ₺ Başlangıç Fiyatı
Utopia Cave Cappadocia

Utopia Cave Cappadocia

Nevşehir, Ürgüp
500 Maks. Kişi • 1500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Utopia Cave Cappadocia

Utopia Cave Cappadocia

Nevşehir, Ürgüp
500 Maks. Kişi • 1500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Yunak Evleri

Yunak Evleri

Nevşehir, Ürgüp
500 Maks. Kişi • 2000 ₺ Başlangıç Fiyatı
Alatav Düğün Salonu & Restaurant

Alatav Düğün Salonu & Restaurant

Nevşehir, Ürgüp
875 Maks. Kişi • 250 ₺ Başlangıç Fiyatı
Dinler Hotels

Dinler Hotels

Nevşehir, Ürgüp
150 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Nyssa Restaurant & Kır Bahçesi

Nyssa Restaurant & Kır Bahçesi

Nevşehir, Ürgüp
875 Maks. Kişi • 250 ₺ Başlangıç Fiyatı
Burcu Kaya Hotel

Burcu Kaya Hotel

Nevşehir, Ürgüp
250 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Dinler Hotels Ürgüp

Dinler Hotels Ürgüp

Nevşehir, Ürgüp
625 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı

Kına Gecesi Mekanları

Utopia Cave Cappadocia

Utopia Cave Cappadocia

Nevşehir, Ürgüp
500 Maks. Kişi • 3000 ₺ Başlangıç Fiyatı
Tourist Hotels & Resorts Cappadocia

Tourist Hotels & Resorts Cappadocia

Nevşehir, Ürgüp
1500 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Angel Cafe & Bistro

Angel Cafe & Bistro

Nevşehir, Ürgüp
75 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Fırın Express Ürgüp

Fırın Express Ürgüp

Nevşehir, Ürgüp
1500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Jerveni Cave Hotel

Jerveni Cave Hotel

Nevşehir, Ürgüp
75 Maks. Kişi • 250 ₺ Başlangıç Fiyatı
Acropolis Cave Suite

Acropolis Cave Suite

Nevşehir, Ürgüp
150 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Kısmet Cave House

Kısmet Cave House

Nevşehir, Ürgüp
50 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı
Crowne Plaza Cappadocia

Crowne Plaza Cappadocia

Nevşehir, Ürgüp
150 Maks. Kişi • 500 ₺ Başlangıç Fiyatı

Söz, Nişan Mekanları

Kufe Hotel

Kufe Hotel

Nevşehir, Ürgüp
75 Maks. Kişi • 250 ₺ Başlangıç Fiyatı
Leyla Icon
Düğün Planlayıcın
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Burada!
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Senin İçin Burada!
Hayalindeki organizasyonu, konsept içeriğini ve hizmeti bizimle paylaş. Leyla sana en uygun 5 mekanı ve firmayı önersin!

Ürgüp için Genel Bilgiler

Ürgüp Düğün Mekanları

Nevşehir’e 20 kilometre uzakta bulunan ve Kapadokya’nın en büyük yerleşim yeri olan Ürgüp, her yıl çok sayıda turisti de ağırlar. Peri bacalarının yarattığı muhteşem güzellikler karşısında etkilenmemek neredeyse imkansızdır. Yüzyıllar içerisinde doğanın çalışmaları sonucunda ortaya çıkan peri bacaları şimdilerde her türlü davete ev sahipliği yapmaktadırlar. Söz konusu düğün hazırlığı ise çiftlerin bu süreçte ne kadar telaşlı olduğu herkes tarafından bilinir. Öncelikli istek düğünün baştan sona kusursuz ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesidir.

Düğün hazırlıklarını tamamlamak günümüzde neredeyse profesyonel bir iş kolu haline gelmiştir. Başta çok kolay gibi görünen hazırlık süreci, düğünün içerisine girildiği anda birden gerçek yüzünü ortaya çıkartır. Bir düğünün bütün sürecini hazırlamak onlarca ayrıntının doğru bir şekilde kurgulanmasına bağlıdır. Bu hazırlık süreci ise ciddi bir mesai ister. Dahası tek bir ayrıntının atlanması tören içerisinde can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. Özellikle düğün mekanı olarak başka bir şehir seçilmiş ise en güzeli ve en rahatı bu işi profesyonellere bırakmaktırÜrgüp düğünlere başka bir anlam katar ve bu anlamı yaşadıktan sonra verdiğiniz kararın ne kadar doğru olduğundan siz de emin olacaksınız.

Masalsı Düğünler İçin Ürgüp

Ürgüp pek çok kişinin hafızasında kendine özgü dokusu ile bir masal bölgesidir. Bu tanımı da en çok hak eden yerlerden birisidir. Fotoğraflarına bakıldığı zaman muhteşem peri bacaları eşliğinde bir düğün yapma isteği uyandıran çok nadir alanlardan birisi olan Ürgüp, her yıl birçok davete de ev sahipliği yapar. Elbette Ürgüp’ü düğün için seçenler burada mekan ayarlamasını nasıl yapacaklarını ve organizasyonun geri kalanını nasıl gerçekleştireceklerini bilemeyebilirler.

Genel olarak Ürgüp dört mevsim boyunca düğün yapmaya imkan sağlayan bir bölge. Bundan dolayı da öncelikle düğün zamanını ve konseptini belirlemek gerekmektedir. Sanıldığının aksine Ürgüp çok çeşitli düğünlere ev sahipliği yapma kapasitesine sahiptir. Çiftlerin aklında alternatif bir konsept varsa bütün ayrıntılar buna göre planlanabilir. Bir düğünün tam anlamıyla bir konsepte sahip olması bütün öğelerin tek tek planlanmasıyla olur. Bunun içinde gelinlik ve damatlık en önemli ayrıntıdır. Son yıllarda gelişen moda trendleri doğrultusunda hem gelinin hem damadın birbirleri ile uyum içerisinde olması mümkün hale gelirken, düğünün genel yapısına göre de seçim yapma şansı artmıştır.

Ürgüp'te Fotoğraf Çekimi

Ürgüp düğün planları içerisinde en önemli kısım ise düğün fotoğraf çekimleridir. Dış mekanda çok özel karelerin elde edilebileceği bu bölgede en doğru sonucu almak ise profesyonel bir fotoğrafçı ile mümkün olabilir. Ayrıca fotoğraf çekimi öncesinde iyi bir tarama yapılması ve hangi alanlarda çekimin yapılmasına karar verilmesi bu sürecin daha kısa olmasına, daha güzel bir sonuç elde edilmesine yol açacaktır. Bu konuda ise bölgeyi tanıyan birilerinden yardım almak en doğru harekettir. Düğün fotoğrafı çekimi sırasında dış mekanda yapılan çekimlerde ışığı ayarlamak çok hassas bir konudur. Stüdyo fotoğrafçılığından farklı olarak gün içerisinde ışık koşulları sürekli değişkenlik gösterebilir. Düğün fotoğraflarının en önemli amacının bu günlerin bir hatırası olarak kalması olduğu için geleceğe daha iyi aktarılmaları açısından birçok yönden kusursuz olmaları zorunluluğu ortaya çıkar. Ürgüp düğün fotoğrafları için masalsı bir fon oluşturur.

Ürgüp düğün planları yapılırken düğün aslında bütün seremoninin en son parçasını oluşturur. Öncesinde kına gecesi hazırlıklarını tamamlamak gerekir. Nasıl bir düğün organizasyonu yapılırsa yapılsın kına gecesi geleneği değişmezler arasında kalır. Tabi kına geceleri için de son dönemlerde geleneksel biçimlerin yerine daha modern kutlamaların da yapıldığı bilinen bir gerçek. Kına gecesi konusunda karar vermek çoğu zaman gelinin hakkıdır. Kendilerine ayrılan bu gecede aileden yakın isimler ve dostlar bir araya gelir, düğünün öncesinde buluşma gerçekleşir.

Düğün Konseptini Seçerken

Ürgüp’te düğün konseptini seçmek çoğu çift için uzun süren bir karar aşamasıdır. Bu konuda çiftlere hak vermemek de elde değil. Tıpkı değişen moda gibi, düğün konseptlerine de her yıl yenileri eklenir. Konsept seçimine geçmeden önce çiftlere tavsiyemiz kendilerini en yakın hissettikleri ve içinde en rahat olacakları duyguyu belirlemeleridir. Geçmişe özlem duyanlar vintage bir tarzdan faydalanabilirler. Gelinlik geçmişin özel modellerinden seçilebilir, davetiye yine bu dönemi yansıtacak desenler içerebilir.

Müzikler ise o yıllardan özel olarak seçilebilir. Daha modern tarzlardan etkilenenler sade ve şık bir tören tercih ederek son yılların minimalist akımlarına eşlik edebilirler. Tabi konseptler bunlarla da sınırlı değil. Hayal gücünüz ne kadar genişse düğün konseptiniz de o denli farklı olacaktır. Çok sevdiğiniz bir filmi düğününüzün temasında kullanabilirsiniz. Star Wars temalı bir düğünle konuklarınızı şaşırtabilir, Alice Harikalar Diyarında’nın Alice’i olabilirsiniz.

Çocukluğunuzda sizi çok etkileyen bir kahraman bile düğününüz de yer alabilir. Çevrelerindekileri şaşırtmayı sevenler diledikleri gibi hareket edebilirler. Geleneksel düğünleri tercih edenler de kendilerine en uygun konsepti belirleyerek törenlerini tamamlayabilirler. Her ne karar verilirse verilsin genel bir görüntü oluşturmak ise konsepte uygunluğun ilk kuralıdır. Bölgede yer alan Ürgüp düğün salonları tercihleriniz arasında bulunabileceği gibi otellerde diğer seçenekleri oluşturabilirler. Yaz mevsimine denk gelirse şahane bir kır düğünü de yapabilirsiniz.

Ürgüp Düğün ve Organizasyonlar

Ürgüp düğünler için şahane bir alt yapı oluşturuyor olsa da diğer organizasyonlar için de tercih edilebilir. Yine düğünün bir parçası olan nişan töreninizi burada gerçekleştirebilirsiniz. Belki de unutulmaz bir nişan sizleri burada beklemektedir. Aynı şekilde sünnet töreni için de bu masalsı mekanların tadını çıkartabilirsiniz. Yörede sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacak catering firmaları da mevcuttur. Davetleriniz de konuklarınıza ikram edeceğiniz yemekleri bu firmalar ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Burada düzenlenecek kutlamalarda abiye elbise bir tercih olabileceği gibi yörenin kültürüne uygun kıyafetler de seçilebilir.

Özellikle kına gecesi içerisinde kına yakılması sırasında tercih edilen bindallı tarzı kıyafetler Ürgüp ile bütünleşerek daha doğal bir atmosfer oluşturacaktır. Ayrıca Ürgüp dışından gelip burada evlenmek isteyenler için konuklarını ağırlayabilecekleri oteller de bulunur. Turizm bölgesi olmasından dolayı bölgenin geniş bir konaklama kapasitesi vardır. Oteller yine yörenin ambiyansını yansıtan bir tarza sahiptirler. Hem siz hem konuklarınız bu muhteşem anları birlikte paylaşmayı hak ederler. Onların da konforunu sağlayarak bütün davetinizi sevdikleriniz ile birlikte geçirebilirsiniz.

Bütün bu ayrıntılar gözünüzü korkutmasın. Düğün aracının ayarlanmasından konukların oturma yerlerinin belirlenmesine kadar birlikte çalışacağınız organizasyon firması her adımı sizin için düşünecektirÜrgüp düğün organizasyonu için birlikte çalışacağınız firmayı seçerken tavsiyemiz bu konuda daha önce yaptığı organizasyonlar hakkında bilgi sahibi olmanız. Size ise sadece hazırlanma ve düğün dansı başlayana kadar beklemek düşecektir.

O ilk dansın ardından sevdikleriniz ile birlikte yeni bir yaşamam başlamanın kutlamasına sadece ortak olun. Ayrıntılarla uğraşırken kendi düğününü kaçıranlardan olmayın, siz sadece eğlenmenize bakın. Ürgüp düğün mekanları konusunda bilgi edinmek isteyenler, burada bulunan firmalar hakkında inceleme ve fiyat tavsiyesine ihtiyacı olanlar bizimle iletişime geçebilirler. Bu araştırmaların ardından kusursuz bir düğün veya davet deneyiminin sizleri beklediğini unutmayın. Koşturmacayla geçen bir düğün yerine hiç eskimeyen anıların oluştuğu bir davet herkesin hakkı, bu hakkınızı kullanmak ve Ürgüp düğünleri konusunda bilgi almak için “teklif al” butonuna tıklamanız yeterli.

Ürgüp'te Düğün

Düğün telaşı çiftlerin çok büyük bir kısmının vakitlerinin uzun zamanlarını almakta olan hazırlıkları içerisinde barındırmaktadır. Öyle ki pek çok çift yapılacak olan bu çalışmaların düşündüklerinden çok daha az karmaşık olacağını tahmin ederken karşı karşıya kaldıkları başlıklardan ötürü ciddi anlamda zor durumda kalabiliyorlar. Ürgüp düğün planlamaları konusu da yine çiftlerin büyük bir kısmının üzerinde durdukları konular içerisinde yer alıyor. Genel itibari ile pek çok kişi bu bölgeyi yalnızca Ürgüp fotoğrafları içerisinde görüyorlar ve burada nasıl Ürgüp düğün planlamasını nasıl yapabilecekleri ile alakalı akıllarında ciddi soru işaretleri oluşabiliyor. Bunların oluşmasının engellenmesi adına ise bazı detayların üzerinde durmak yeterli olacaktır.

Ürgüp Düğün Planlaması Öncesi Ne İstediğinize Karar Verin

Çiftlerin Ürgüp düğün çalışmaları sırasında yaptıkları yanlışların başında, ne tarzda bir düğün yapmak istediklerini tam olarak bilememeleri geliyor. Böyle olunca başta düğün salonları konusunda yapılacak olan araştırmalar olmak üzere düğün fotoğrafları ya da dış çekim organizasyonları da istekleri karşılayabilecek şekilde yapılamayacak, bunun sonucu olarak da Ürgüp düğünleri denildiği zaman çiftlerin akıllarına gelen sonuçlar ortaya çıkamıyor. Dolayısıyla bu aşamada sorunsuz bir şekilde Ürgüp düğün planlaması yapılırken çiftler mutlaka ne tarzda bir düğün istedikleri konusunda net olarak fikirlerini oluşturmalıdır. Bölgede genel itibari ile her mevsim farklı konseptlerde Ürgüp düğün planlamaları yapılabilmektedir.

Bölgede her isteğe uygun tarzda Ürgüp mekanları olduğu için çiftler gönül rahatlığı ile kendi isteklerini karşılayabilecek tarzda mekanları bulabilirler. Kapalı alanlar için Ürgüp düğün planlarımı genel olarak aynı konseptlerde yapılabilirken açık alanlarda çeşitler çok daha fazlalaşabiliyor. Yani Ürgüp düğün planları yaparken düğünün hangi mevsimde olacağı, planlamanın çok daha etki olmasını sağlayacaktır. Ürgüp’te yapılan düğünlerde önemli olan detaylardan biri ise şüphesiz ki dış çekim çalışmaları oluyor. Birçok güzel bölgesi yer aldığı için de konusunda uzman olan bir organizasyon şirketi ile çalışmak, çiftlerin rüya gibi bir düğün ile yeni hayatlarına başlamalarını sağlamış olacaktır.

Her Bir Ayrıntının Üzerinde Durun

Çiftlerin büyük bir kısmı Ürgüp düğünleri söz konusu olduğu zaman yalnızca belirli konseptlerin var olduğunu düşünüyorlar. Bundan dolayı da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez; kendi tarzlarını Ürgüp düğünleri için ortaya koyamıyorlar. Bunun sonucu olarak da ortaya çıkan düğünler klasik tarzda, birbirinin aynısı düğünlerden biri olabiliyor. Unutulmaz Ürgüp düğünleri sadece deneyimli organizatörler ile çalışmak yetmeyecektir. Bununla beraber gerek kına organizasyonu gerek nişan organizasyonu gibi Ürgüp düğünleri ile alakalı tüm konseptler için incelemeler dikkatli yapılmalıdır. Özellikle son zamanlarda bu konularda meydana gelen değişimlerin takip edilmesi ile beraber ortaya etkili sonuçların çıkartılması da sağlanmış olacaktır. Düğün için çekilecek olan Ürgüp fotoğrafları için herkesin çok fazla bilmediği mekanları seçmek, dış çekim çalışmalarının tahmin edilenden çok daha etkili bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Gerçekleştirilecek Ürgüp düğün konseptinin yanı sıra kına organizasyonu ya da nişan organizasyonu da yine aynı özen ile gerçekleştirilebilmektedir. En başından itibaren yapılacak olan dış çekim çalışmaları ile beraber ortaya çıkacak olan sonuçlar, tahmin edilenden çok daha etkili bir hikayenin çıkmasını da sağlamış olacaktır. Gerçekleştireceği düğünün unutulmazlar arasına girmesini isteyen, kendinin ve sevdiklerinin doyasıya eğlenerek güzel anılar ile ayrılmasını sağlamayı düşünen herkes; Ürgüp mekanları ile beraber bu konudaki isteklerine kolaylıkla erişmiş olacaktır. Tüm detayların üzerinde durulması sonrasında çiftler, unutulmaz bir Ürgüp düğün konsepti ile beraber yeni yaşamlarına ilk adımlarını atmış olacaklardır.

0
%