Tümünü Görmek İçin Tıkla

Fatih Evlendirme Dairesi

0.0 (0 Yorum)
None

Fiyatlar

Kapasiteler

Hakkında

Fatih Evlendirme Dairesi Hakkında

Yedi tepeli şehir İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Fatih Evlendirme Dairesi birçok çiftin yeni bir hayata attıkları ilk adımda yanlarında oluyor. Nikah salonu ve evlendirme dairesi kategorisinde şık ve sade bir görünüme giden belediye sunduğu imkanlarla da beğeni topluyor. Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde gerçekleşen nikah başvurusu ve nikah salonu kiralama fiyatları 205 TL ‘den başlıyor. Evlendirme dairesinin özellikleri ve detaylı fiyat bilgisi için "Ücretsiz Teklif Al" formunu doldurabilirsiniz.

Evledirme Dairesi Özellikleri ve Kapasitesi

Bünyesinde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii gibi tarihi yapıları barındıran Fatih ilçesi, muhteşem yapısıyla kendisine hayran bırakıyor. Belediye mutlu çiftlerin yolculuğuna şahitlik eden Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde nikahlar, söyleşiler, küçük konferanslar gibi etkinlikler düzenliyor. Ahşap yapı üzerinde konumlandırılmış beyaz nikah masası, çift sandalyelerinin yüksek tasarımı, nikah memuru ve şahitlerin eşit sandalye tasarımı dikkat çekiyor. Kırmızı katlanabilir konferans sandalyeleriyle alandan tasarruf sağlanan salonda eşit aralıklarla dağıtılan yeşil yapraklı beyaz çiçekler ortama sıcaklık katıyor. 268 kişilik kapasitesiyle Fatih Evlendirme Dairesi, sade ve keyifli bir nikah töreni için oldukça ideal.

Fatih Belediyesi Nikah Salonu Fiyatları

Fatih Belediyesi Nikah Salonu kiralama ücretleri üç farklı kategoride belirleniyor. Mesai saatleri içinde (hafta içi), mesai saatleri dışında (hafta sonu) ,ilçe sınırları içinde, ilçe sınırları dışında ve yabancı uyruklu evliliklerde şeklinde ücretlendirilen fiyatların detayları şu şekilde: Mesai saatleri içerisinde Fatih Belediyesi Nikah Salonu hafta içi resmi harç ücreti 205 TL. Hafta içi izin belgeli harç ise 285 TL. Mesai saatleri dışında Ali Emiri Efendi Nikah Salonu kiralama ücreti ve resmi harç 265 TL olarak belirlenmiş. Hafta sonu izin belgeli harç ise 345 TL. Hafta sonu Çatladıkapı Nikah Salonu resmi haraç 365 TL  civarındayken, izin belgeli fiyat ise 445 TL. İlçe sınırları içindeyse; düğün salonu, sosyal tesis ve lokal, lüks restoranlarda nikah yapılabiliyor. Ayrıca gemiler ve 3, 4 veya 5 yıldızlı oteller gibi yerlerde de yapılabilen nikah törenlerinin resmi harç fiyatı 440 TL’dir. İzin belgeli fiyat ise 520 TL olarak belirlenmiş. Aynı mekanları kapsayan ilçe sınırları dışındaki fiyatlar ise resmi harç 690 TL. İzin belgeli fiyat ise 770 TL olarak düzenlenmiş.  Fatih Belediyesi Nikah Salonu yabancı uyruklu evliliklerde ise fiyatlar, mesai saatleri içerisinde (hafta içi) 440 TL, mesai saatleri dışında (hafta sonu) 640 TL olarak belirlenmiş. Evlenme cüzdanları fiyatları ise 140 TL’. Hazine ve Maliye Bakanlığının tespit ettiği bedel ücretlere ilave edilmiştir.

Nikah Başvurusu için Gerekli Belgeler

  1. Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş TC kimlik No bulunan resimli nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri
  2. Beşer adet vesikalık fotoğraf
  3.  Aile Sağlık hekiminden alınan evlenme sağlık raporu
Fatih Evlendirme Dairesi, nikah süresi belirlenirken en erken 1 hafta içerisinde en geç 3 ay sonrasına kadar nikah günü verilmekte.

Fatih Evlendirme Dairesi Nerededir?

İstanbul Fatih ilçesi sınırlarında bulunan evlendirme dairesinde nikah işlemleri Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde gerçekleşiyor. Kültür merkezinin açık adresi ise şöyle; Hırka-i Şerif Mahallesi, Akşemsettin Caddesi No: 66 ( İstanbul Emniyet Müdürlüğü arkası) Fatih / İstanbul.
Daha fazla göster

İletişim bilgileri

Sıkça Sorulan Sorular

  • Fatih Evlendirme Dairesi Nikah Salonu ve Evlendirme Dairesi fiyatları ne kadardır?

    Fatih Evlendirme Dairesi Nikah Salonu ve Evlendirme Dairesi fiyatları başlangıç paketi 205 TL, her şey dahil paket 265 TL

  • Fatih Evlendirme Dairesi kaç kişilik kapasiteye sahiptir?

    Fatih Evlendirme Dairesi kapalı alan kapasitesi 200 - 260 kişiliktir

Yorumlar (0) 0.0

Konum

Hırka-i Şerif, Akşemsettin Caddesi No:66, Fatih/İstanbul

Bu senin İşletmen mi? Hemen Sahiplen.

Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Yeni müşteriler bulmak için lütfen ücretsiz araçlarımızı kullanın
Başvur

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!

Ücretsiz Teklif Al
Senin için en uygun 10 firmadan ücretsiz fiyat teklifi almamızı ister misin?
10 Firmadan Teklif Al
0
%