Tümünü Görmek İçin Tıkla

ÇEKÜL Vakfı

5.0 (3 Yorum)
None

Hakkında

Çekül’den Nikah Şekeri Yerine Yedi Ağaç Alternatifi

ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı), 1990 yılında Türkiye’nin tarih ve kültür varlıklarını korumak amacıyla vakıf olarak kuruldu. Kurulduğu günden bugüne doğa, kültür ve insan arasındaki bütünlüğü ve uyumu, en küçük beldeden en büyük şehirlere kadar her alanda korumaya ve yaşatmaya çalışıyor. Bu hedef doğrultusunda ilerleyen ÇEKÜL, hayatın her alanına dokunarak güzelleştirmeye çalışırken, çiftlerin hayatının en önemli adımlarından biri olan evliliklerde de doğa, kültür ve tarih sevdalılarına güzel alternatifler sunuyor. Aşağıda ÇEKÜL’ün nikah şekeri, düğün davetiyesi ve hediyelik yerine yapabileceğiniz doğaya dost bağış biçimine dair fiyatları ve bu bağışın özelliklerini bulabilirsiniz.

Misafirleriniz İçin Ağaç Dikebilirsiniz

Günümüzde özellikle bol çeşitli tasarımlarıyla dikkat çeken düğün davetiyeleri ve nikah şekerleri, nikah ve düğünlerin geçmişten beri vazgeçilmezi. Peki, bu anlamlı gününüzü paylaşmak istediğiniz dostlarınıza, nikah şekeri yerine daha kalıcı bir hatıra vermek istemez misiniz? Hem de bunu doğa dostu bir şekilde; çevreye, hayvanlara ve bitkilere yeni yaşam alanları sağlayacak bir şekilde yapabilir, bu anlamlı günü daha kalıcı bir hale getirebilirsiniz. Ormanların yok olmaya yüz tuttuğu günümüzde, ÇEKÜL’ün 7 Ağaç Ormanları kampanyası ile misafirleriniz yerine bağış yaparak fidan dikimi gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Sevdiklerinizin de toprak üzerinde bir fidanları, ileride ise bir ağaçları olmasına yardım edebilirsiniz.

Özel Gününüzde Misafirlerinize Verebileceğiniz Doğa Dostu Hediye

Bu bağışı yapıp bunu misafirlerinize duyurabileceğiniz ve onları onore edebileceğiniz yolu ÇEKÜL, bağış sayınız kadar gönderdiği kartlarla sağlıyor. Yedi Ağaç Ormanları’na ağaç bağışı yaptığınızda, dikimi yapılacak 70 fidan için 70 adet rulo halinde 12 x 16 cm boyutlarında nikah kartları (bağış sertifikası) gönderiyor. Fiyatları ise beklediğiniz kadar yüksek değil, yalnızca bağış sayısından fazla sertifika almak isterseniz bu, ek ücretlendirmeye tabi tutuluyor. (Ek sertifika tanesi 0,50 TL) Dilerseniz nikahların yanı sıra nişan, düğün, kına, sünnet düğünü, kutlama gibi diğer organizasyonlarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz kartların sizin için tasarlıyor. Üzerinde ise “Sizler için fidan diktik. Mutluluğumuzu paylaştığınız için teşekkür ederiz.” yazısı yer alıyor.

Yedi Ağaç Ormanlarına Bağış ve Gönderim Koşulları Neler?

 • Öncelikle bağış siparişi vermek için site üzerinden bir form doldurmanız gerekiyor. Bu formda belirteceğiniz gönderim şekline göre siparişiniz yaklaşık 1 – 5 gün arasında tarafınıza iletiliyor.
 • Eğer İstanbul içinde yaşıyorsanız sipariş verdiğiniz gün içerisinde de motorlu kurye aracılığıyla tarafınıza gönderilebilmektedir.
 • Hafta sonları vereceğiniz siparişler hafta başı gönderilmektedir.
 • Sipariş sahibinden (katılımcıdan) kaynaklı zarar görmüş veya hatalı - eksik gönderim yapılmış siparişler için gerekli olan tekrar gönderimlerde ulaşım masrafları katılımcı tarafından karşılanmaktadır.
 • Eğer alıcı bilgileri doğru olduğu halde sertifikalar ulaştırılmamışsa ÇEKÜL ulaşım bedelsiz olarak size ikinci gönderimi yapacaktır. İkinci kez gönderilen siparişlerde gönderi ücreti sipariş verenler tarafından karşılanır.
Ayrıca ÇEKÜL, belirtilen tarih aralıklarında siparişiniz size ulaşmamış ise herhangi bir aksaklık yaşamamanız adına onları bilgilendirmenizi istiyor.

Dikilen Fidanlarınızı Takip Edebilirsiniz

Doğada yerini alan fidanların bakımı beş sene boyunca ÇEKÜL Vakfı tarafından karşılanıyor. Kasım – Nisan ayları aralığında, yani dikim mevsiminde, dikimi gerçekleştirilen fidanların dikim yerine dair bilgilerin bulunduğu kimlik kartları, “Yedi Ağaç” hediye eden katılımcıya gönderilmektedir. Bu sayede ağaçlarınızın durumunu ve nerede olduklarını görebilirsiniz. Hepimiz doğayı seviyor ve onu elimizden geldiğince koruyup kollamaya çalışıyoruz. Ancak bunu hayatın hızlı akışından dolayı her zaman istediğimiz gibi gerçekleştiremiyoruz. Mutluluğa adım atmak için yola çıkan sizler, ÇEKÜL’ün bu bağış çalışması sayesinde nikah veya düğünlerinizde nikah şekeri dağıtımı yapmak yerine hem doğaya katkı sağlayıp hem de sevdiklerinize unutulmaz bir hediye verebilir, onların da doğada dikili bir ağaçları bulunmasına destek olabilirsiniz. Son olarak ÇEKÜL tarafından düzenlenen organizasyonlar, yapılan çalışmalar ve eğitimler hakkında siteleri üzerinden bilgi sahibi olabilir, gönüllü veya bağışçı olarak siz de vakfa katılım sağlayabilir veya destek olabilirsiniz.  

Çekül Vakfı Detayları

 • Min. Davetiye Fiyatı: 3-5 TL
 • Min. Teslim Süresi: 7 iş günü
 • Davetiye Türleri: Düğün Davetiyesi, Nişan Davetiyesi, Nikah Davetiyesi, Kına Davetiyesi, Doğum Günü Davetiyesi, Nikah/Sünnet Şekeri, Magnetli / Mıknatıslı Davetiye, Davetiye Zarf
 • Davetiye Modelleri: Şık / Sade
 • Hizmetler: Şehir Dışına Gönderim Seçeneği
Daha fazla göster

İletişim bilgileri

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar (3) 5.0

 • YY
  Y****

  Eşimle doğayı çok seviyoruz.düğünümüzde de çevre için bir şeyler yapmak istedik.Çekül Vakfının nikah şekerlerini tercih ettik.davet ettiğimiz insanlar da çok takdir etti.hatta arkadaşlarımdan soranlar oldu, onlar da Çekül’den nikah şekeri alacak.çevreye duyarlı olmak için çiftlere tavsiye ederim.

 • FU
  F**** U****

  Nikah şekerlerimi Çekul ile anlaşarak temin ettim. Hem özel günümde güzel hediyelikler verme şansım oldu hem de doğaya bir katkımız olduğu için çok mutluyuz. Her çiftin yapması ve hep birlikte doğaya güzel bir dokunuş yapmamız dileğiyle... Yakın çevreme kesinlikle öneriyorum

 • SS
  S**** & S****

  Kızımızın nikah şekerlerini buran sipariş ettik, çok titizler ve hızlı şekilde teslim edildi. Sosyal bir projede yer alıp mutlu günümüzü bu hediyelerle taçlandırdık

Konum

Hüseyinağa Mahallesi, ÇEKÜL Vakfı, Ekrem Tur Sokak, Beyoğlu/İstanbul

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!

Ücretsiz Teklif Al
0
%