Tümünü Görmek İçin Tıkla

WWF

5.0 (1 Yorum)
None
Dijipol icon

Düğün İptal Sigortası ile Düğününü Sigortala

Düğünün için yapacağın harcamaları beklenmedik ve istenmeyen risklere karşı hemen teminat altına alabilirsin!

Düğününü Sigortala

Hakkında

Davetiyenizi ve Nikah Şekerinizi WWF’den Alın, Bir Can Kurtarın!

WWF (World Wildlife Fund) yani Doğal Hayatı Koruma Vakfı , 1961’de kurulmuş bir sivil toplum örgütü olarak doğayı ve hayvanları koruyup, onların daha iyi bir dünyada yaşama haklarına sahip çıkmaktadır. Özellikle nesli tükenmekte olan ve tükenme tehlikesi ile karşı karşıya gelen canlılar ile ilgili ses getiren kampanyalara imza atan WWF, “Nesli tükenmekte olan hayvanlar için siz ne yapabilirsiniz?” sorusunu bu kez düğün hazırlığında olan çiftler için cevaplıyor ve sizleri, onları “evlat edinmeye” davet ediyor. Düğün davetiyesi ya da nikah şekeri yerine hediye edebileceğiniz, WWF’nin hazırladığı kitap ayracı ve magnet çeşitlerini cüzi fiyatlarda değerlendirebilirsiniz. Nesli tükenmekte olan hayvanları korumaya destek olarak bu sevinci sevdikleriniz ve misafirlerinizle de paylaşabilirsiniz.

WWF’de Evlat Edinme Nedir?

Nikah ve düğün davetiyesi, ayraç veya magnet tasarımlarının üzerinde nesli tükenmekte olan hayvanların fotoğraf ve resimleri yer almakta. Bu hayvanlardan seçtiğiniz bir türü evlat ediniyor, onu korumak için bağışta bulunarak davetiye siparişinizi verip onlar adına yapılan koruma çalışmalarına destek oluyorsunuz. Bu davetiyeler sayesinde hem farkındalık oluşturabiliyor, hem de nesil devamı tehlikeye giren canlıları koruma altına almış oluyorsunuz.

WWF Tasarımları Nasıl Yaptırılır?

Farklı çevrelerde yaşam mücadelesi veren, nikah kartları ve nikah şekeri seçiminizde yer verebileceğiniz hayvanlar arasında yunus, deniz kaplumbağası, orfoz ve saz kedisi bulunuyor. Bu hayvanlardan birini seçerek davetiyenize konmasını isteyebilir, arzu ettiğiniz isim – soyisim, adres, tarih, dilek ya da tebrik notunuzu davetiyenizin üzerine ekletebilirsiniz. Bağışlarınızın nerelerde kullanılacağını öğrenmek isterseniz;
 • Yunuslar için yapılan bağışlarınız, Kaş - Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi ve Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda gerçekleşen yunus koruma ve izleme çalışmalarına destek olur.
 • Deniz kaplumbağaları için yapılan bağışlarınız, Adana Akyatan’daki deniz kaplumbağalarını izleme ve koruma çalışmalarına destek olur.
 • Orfozlar için yapılan bağışlarınız,  Kaş - Kekova Özel Çevre Koruma bölgesini kapsayan Deniz Biyolojik Çeşitlilik Araştırma ve Koruma Çalışmaları’na destek olur.
 • Saz kedileri için yapılan bağışlarınız, Adana Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda yürütülen saz kedisi çalışmalarımıza destek olur.

Nikah Şekeri Yerine Kitap Ayracı veya Magnetleri Tercih Edebilirsiniz

Nikah ve düğünler için hediyelik olarak genellikle nikah şekeri tercih edilir. WWF, bu konu üzerinde de düşünerek hayvan dostlarımızı koruma altına almaya destek olabileceğiniz bir yol daha sunuyor. Bu yol ise nikah şekeri yerine kitap ayracı ve magnetlerden geçiyor. Sevdiklerinize nikah şekeri yerine hediye edebileceğiniz ilk seçenek olan kitap ayraçları, hem doğaya ve canlılara bir katkı sağlamış olacak, hem de kullanışlı ve kalıcı bir hediye olacak. Üzerinde sizin bilgilerinizin yanı sıra “Değerli Davetlimiz, mutluluğumuzu paylaştığınız için teşekkür ederiz. Nikah şekeri yerine sizin için bir … evlat edinerek WWF Türkiye’nin …. çalışmalarına destek olduk. Verdiğimiz destekle …. özgürce yaşayacak.” şeklinde bir not bulunacak. (Boşluk bırakılan kısımlarda evlat edindiğiniz canlı ve koruma bölgesi ismi yer alıyor.) Bu mutlu gününüzde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir diğer alternatif de beraberinde sizin bilgilerinizin de gönderildiği magnetlerdir. Bu magnetlerin üzerinde panda, yunus balığı, kutup ayısı, orfoz, saz kedisi ve deniz kaplumbağası görselleri bulunmakta. Bu magnetler ile de nesli tükenmekte olan hayvanları koruma altına almaya yardım ederken, misafirlerinizi de yaptığınız bu katkıyla sevindirebilirsiniz. WWF’nin nesli tükenmekte olan hayvanlar için tasarladığı ürünlerin yanı sıra genel destek için hazırlamış olduğu tasarımları da mevcut. Dilerseniz özel günlerinizde bu tasarımları da tercih edebilirsiniz. WWF davetiye ve ayraç – magnet bağış kampanyasının fiyatları ise şöyle:
 • Düğün Davetiyesi: 3 TL
 • Kitap Ayracı: 2,5 TL
 • Magnet: 4 TL
Sadece düğün ve nikahta değil; nişan, sünnet düğünü, kına gibi organizasyon ve kutlamalarda da verebileceğiniz bu hediyelerle hem misafirlerinizi mutlu edebilir, hem de geniş bir farkındalık alanı oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.
Daha fazla göster

İletişim bilgileri

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar (1) 5.0

 • NB
  N**** & B****

  Böyle bir projeye ortak olmak harika bir şey ! Bence herkes düğününde böyle bir şey yapıp zaten gidecek olan parayı hayırlı bir işe harcamalı.

Konum

Hobyar Mahallesi, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Fatih/İstanbul

Bu senin İşletmen mi? Hemen Sahiplen.

Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Yeni müşteriler bulmak için lütfen ücretsiz araçlarımızı kullanın
Başvur

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!

Ücretsiz Teklif Al
0
%