Desktop cover Mobile cover

Işıkkent

Leyla Icon
Düğün Planlayıcın
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Burada!
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Senin İçin Burada!
Hayalindeki organizasyonu, konsept içeriğini ve hizmeti bizimle paylaş. Leyla sana en uygun 5 mekanı ve firmayı önersin!

Işıkkent için Genel Bilgiler

Işıkkent Düğün Salonları

Birbirinden şık salonları, cazip fiyatları ve hizmet kalitesiyle Işıkkent düğün salonları, düğün yapmak isteyen çiftleri bekliyor. Düğün hazırlıklarında en zor ve gerekli seçimlerden biri olan düğün salonu seçim aşamanızda Işıkkent düğün salonlarını incelemeden karar vermeyin. İzmir’in Bornova ilçesine bağlı Işıkkent semti, düğün, nişan, kına, mezuniyet gibi organizasyonların kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebileceği mekanlar sunuyor.

Eğer siz de düğününüzü Işıkkent’te yapmak istiyorsanız, Işıkkent düğün salonları listemizi inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Farklı konseptleri, fiyatları ve hizmetleri içerisinde karar vermek için listemizi inceleyerek firmalar arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz düğün salonu firmasından ücretsiz fiyat teklifi alarak hem bütçenize hem de size hitap eden mekanı bizimle bulabilirsiniz. Almak istediğiniz bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konseptinize uygun mekanın kır düğünü mü, düğün salonu mu olduğuna da karar verdiyseniz, gerisi sizin için çok kolay. Çünkü DüğünBuketi siz yorulmadan Işıkkent'teki düğün mekanlarını ayağınıza getiriyor...

Düğününüz İçin Farklı Alternatifler

Evlilik kararı almış her çiftin düğün ve nikah gününe dair farklı hayalleri vardır. Kimi çiftler sade bir nikah töreni ile dünya evine girmeyi tercih eder. Kimi çiftler ise muhteşem bir düğün ve tüm sevdiklerini yanında görmeyi hayal eder.

Günümüzde düğün mekanları birçok farklı konsepte karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle öncelikle kapalı düğün salonları, açık hava düğün mekanları ve içerisinde yer alan mekan tiplerinden birini seçerek işe başlamalısınız. Kapalı mekanlar içinde; kapalı düğün salonları, otel davet salonları, restoran, sosyal tesislerin salonları gibi mekanlar tercih edilebiliyor. Kır düğünü, havuz başı, sahil düğünü konseptlerinden birini seçerek de açık hava düğün mekanlarında bir düğün planlayabilirsiniz.

Düğün Buketi olarak biz de sizler için Işıkkent düğün salonları içerisinden birkaç mekan önerisi sunmak istedik:

- Bornova Belediyesi İZBAŞ Işıkkent Düğün Salonu: Bornova Belediyesi Işıkkent Düğün Salonu, kapalı düğün salonu olarak 500 ila 750 kişilik davetli kapasitesiyle hizmet verebiliyor. Yaz - kış misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı hedefliyor.

Yemekli – yemeksiz menüleri veya kokteyl tipi organizasyon seçenekleri arasından istediğiniz ikram tipini seçebilirsiniz. Geniş repertuvara sahip orkestrası, ferah ve şık dizayn edilmiş salonu ve profesyonel ekibiyle hizmet vererek hayallerinizdeki düğün için sizi bekliyor. Bornova Belediyesi Işıkkent Düğün Salonu; düğünlere olduğu kadar nişan, kına, mezuniyet, doğum günü gibi çeşitli organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

- Pırlanta Düğün Salonu: Açık ve kapalı davet alanlarıyla 400 – 500 arası kişi kapasitesiyle hizmet veriliyor. Pırlanta Düğün Salonu, oldukça şık bir şekilde tasarlanmış iki salonuyla aynı anda birden fazla organizasyona profesyonelce ev sahipliği yapabiliyor. Yemekli ve yemeksiz menü seçeneğinin yanı sıra özel davetlileriniz için farklı menü alternatiflerini de seçebileceğiniz firma, uzman ekibi, hizmet kalitesi, kendine ait bahçesi ve otoparkıyla misafirlerinize konfor sunuyor.

Örnek gösterdiğimiz salonlar ve daha farklı Işıkkent düğün salonları, hayallerinizdeki düğüne eşlik etmek için sizi bekliyor...

Salon Seçiminde Neler Önemli?

Düğün yapmaya karar veren çiftlerin istekleri de birbirinden farklı olabilir. Bu istekleri karşılamak için de stresli ama bir o kadar da heyecanlı bir hazırlık evresi çiftleri bekler. Nişan elbisesi, abiye, gelinlik, damatlık, düğün davetiyesi, hediyelik, düğün fotoğrafları, düğün salonu derken bir de bakmışsınız düğün günü gelip çatmış. Yorgunluğun yanı sıra tatlı telaşların yaşandığı bu dönem de muhteşem bir düğünle taçlansın isteriz.

İşte tüm bu hazırlığı taçlandıracak belki de en önemli seçim düğün salonu seçimidir. Çünkü iple çektiğiniz düğün gününü kusursuz bir şekilde geçirmek için son aşama, seçtiğiniz düğün salonunda gerçekleşecek düğününüz olacak. Eğer düğününüzü nasıl bir ortamda yapacağınıza karar verdiyseniz, şimdi sizin için ayırıcı olacak detaylar söz konusu. Menüden, masa - sandalye ve salon süslemesine her detay sizin düğününüze layık olmalı. Bu nedenle mekan kararı vermeden önce ince eleyip sık dokumalısınız.

Düğününüzü sonbahar - kış mevsiminde yapmak istiyorsanız tabii olarak kapalı bir mekan seçmek durumundasınız. Burada yapısal olarak dikkat etmeniz gereken bir unsur ısıtma olmalı. Salonun ısıtma yeterliliğini bilerek seçim yapmanız, düğün gününüzde bir zorluk yaşamamanız açısından önemli.

Eğer bir yaz düğünü, kır düğünü veya açık hava bir düğün mekanı tercih ediyorsanız gördüğünüz mekanların misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz kapalı bir alanı da olup olmadığını öğrenin. Çünkü olası bir olumsuz hava durumuna karşı, düğününüzün sekteye uğramaması adına büyük fayda sağlayacaktır.

Salon Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Firmaların sunduğu düğün paketi beklentinizi karşılıyor mu? Eğer beklentinizi karşılamıyorsa ancak salonu beğendiyseniz sizin için bir önerimiz de organizasyon desteği alıp alamayacağınızı öğrenin.

Dışarıdan anlaşacağınız bir organizasyon firmasıyla, ayrıntıları dilediğiniz gibi planlayabilir, hayalinizi kurduğunuz düğünü beğendiğiniz mekanda gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada önemli husus, firmanın bunu kabul edip etmediği olacaktır. Bu nedenle tüm detayları salon ile sözleşme yapmadan önce görüşmeniz sonradan yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçecektir.

Davetlilerinizi, yemekli, yemeksiz ya da ikramlık seçeneklerinden birini seçerek ağırlayabilirsiniz. Mekanların sunduğu ikram seçeneklerini inceleyin ve hem bütçenizi hem de lezzet kalitesini göz önünde bulundurun. Firma menü tadımı veya menüde değişiklik imkanı sunuyor mu? Eğer bu imkanları sunuyorsa karar vermeniz daha kolay olacaktır. Eğer gerekli görürseniz mekan onayıyla farklı bir catering firması ile anlaşabilir ve dilediğiniz menüyü sevdiklerinize sunabilirsiniz.

Davetli sayınız ve mekan kapasitesi birbirine uyumlu olmalı. Salonun davetli kapasitesinin çok üzerinde ya da altında bir mekan düğününüzde sıkışık ya da boş bir salonla karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu da hem davetliler için hem de sizin için zor bir durum olacaktır.

Son olarak özellikle yaz aylarında düğün, nişan, mezuniyet, kına gibi organizasyonlar artış gösterir. Bu yüzden beğendiğiniz düğün salonunun rezervasyon tarihlerini öğrenerek hem öncesinde düğün tarihinizi kararlaştırmanız hem de rezervasyonunuzu yaptırmanız diğer hazırlıklarınız için de zamandan kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Düğününüz Fotoğraflarınızla Ölümsüzleşsin

Düğün fotoğrafları, ömür boyu eşinizle birlikte en özel gününüzü yansıtacak. Düğün fotoğrafları, düğün esnasında çekilebildiği gibi çiftlerin tercihine göre öncesinde veya sonrasında da çekilebiliyor. Düğün esnasında yapılan çekimler genellikle düğün salonlarının hizmet paketi içerisinde yer almakta. Ancak yine de farklı bir fotoğrafçı isteğiniz olursa bunu bildirmeniz ve bölgenizde bulunan fotoğrafçıları incelemeniz, doğru karar vermenizde etkili olacaktır.

Işıkkent düğün hazırlıkları için sunduğu imkanların yanında birçok düğün fotoğrafçısı hizmeti veren firmayı da bulunduruyor. Işıkkent düğün fotoğrafları çekimi yapan firmaları, önceki çekimlerini, çekim yapılabilen mekanları inceleyerek anılarınız için en doğru kararı verebilirsiniz. Şu sıralar düğün fotoğraflarının trendi halinde olan dış mekan çekimlerini, İzmir gibi güzel bir şehrin birçok noktasında yaptırabilirsiniz. Hem farklı hem de eşsiz düğün anılarına sahip olabilirsiniz.

Çeşitli Organizasyonlar İçin Işıkkent Mekanları

Düğün salonu dendiğinde akla gelen tek organizasyon düğünler olabiliyor. Ancak İzmir düğün salonları ve Işıkkent düğün salonları düğünlerin yanı sıra daha birçok farklı organizasyona da ev sahipliği yapıyor. Işıkkent düğün salonları ile nişan törenlerinden kına, düğün, sünnet, mezuniyet, kurumsal etkinlikler, balolar gibi büyük çaplı davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Doğum günü, evlilik teklifi, yıl dönümü, baby shower gibi organizasyonlarınızda da yine birbirinden şık Işıkkent düğün salonları sizleri ağırlıyor. Hayalinizdeki düğün planlamasıyla rüya gibi masalsı ve akılda kalıcı bir düğünün başkahramanları siz olabilirsiniz. Bunun için düğün salonu seçimi yaparak işe başlayabilirsiniz.

Işıkkent Düğünleri

Özellikle de havaların ısınmaya başlaması ile beraber artık başta mezuniyet olmak üzere; düğün, kına ve nişan gibi organizasyonların sayısında da oldukça ciddi anlamda artış görülmeye başlıyor. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi ise bu dönemlerde havanın güzel olmasından ötürü açık havada bu tarz organizasyonların yapılabiliyor olması. Bornova gibi oldukça güzel bir şehirde yaz aylarında seçilecek olan düğün salonu ile beraber oldukça keyifli bir şekilde zaman geçirilmiş olacaktır. Işıkkent düğün salonlarına bakıldığı zaman da görülebileceği üzere bu bölgede isteklerin en iyi şekilde karşılanması adına gerekli olan her türlü özellik bulunmaktadır.

Alternatifleri Dikkatlice Değerlendirin

Çiftlerin Işıkkent düğün mekanlarını incelerken yapmaları gereken en önemli şeylerden biri; bölgede var olan tüm mekanları araştırmaları gerekmektedir. Çünkü burada düğün mekanları söz konusu olduğu zaman çiftlerin isteklerini yerine getirebilecek tarzda oldukça farklı düğün mekanları arasından seçim yapmaları mümkün hale gelecektir. Özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere Bornova Belediyesi Işıkkent düğün salonu; birçok çiftin bu konu ile alakalı tüm isteklerini yerine getirebilecek tarzda bir salon olması ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi de başarıyor. Normalde belediye bünyesinde bir düğün salonu denildiği zaman insanların akıllarına oldukça farklı şeyler gelebiliyor olsa da burada çiftler tüm bildiklerini unutacaklar. Oldukça geniş bir kapasiteye sahip olan düğün salonu sayesinde çiftler kendilerinin en mutlu günlerini tüm sevdikleri ile paylaşmış olacaklar.

Bunun yanı sıra Işıkkent düğün salonları ile alakalı araştırma yapılırken de görülebileceği üzere; oldukça geniş bir yelpaze üzerinden düğün mekanları onlara sunuluyor. Çiftlerin bunlar arasından kendilerine en uygun düğün salonu seçimini yapmış olacaklardır. Yalnızca düğün değil aynı zamanda kına, nişan ve mezuniyet gibi organizasyonların da herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan yapılması da yine düğün salonları sayesinde mümkün olmaktadır. Kişilerin bu aşamada yapacakları en önemli şey ise ne tarzda bir organizasyon yapmak istediklerine net olarak karar vermek olmalı. Bu sayede salon seçimi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

Salondaki Detaylara Özen Gösterin

Düğün, kına, nişan, mezuniyet için düğün mekanları arasından seçimlerin yapılmasından sonra ise; artık sıra mekanın düzenlenmesine gelecektir. Şimdilerde düğün salonu seçimi yapmakta olan kişilere bu konuda akıllarında yer edebilecekleri her türlü soruya cevap almaları adına profesyonel kişiler hizmet vermektedir. Böylece gerek masa süslemeleri gerekse genel süsleme bakımından istenilen renklerde ve desenlerdeki çalışmalar; sorunsuz bir şekilde yapılmış olacaktır. Bu aşamada çiftlerin dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise ne tarzda bir süsleme istediklerine dikkat etmek olmalı. Böylelikle gerçekleştirilecek organizasyon esnasında ortaya farklı sonuçlar çıkmamış olacaktır. İnsanlar bu tarz dekorasyon çalışmalarını düğün salonu yetkililerine bırakabilecekleri gibi eğer isterlerse özel dekorasyon hizmetlerinden de yararlanabilirler.

Her ne kadar geçmiş dönemlerde Işıkkent düğün salonları ile alakalı seçenekler oldukça sınırlı olsa da; şimdilerde artık insanların isteklerini en iyi şekilde yerine getirebilecek tarzda pek çok farklı hizmet yer alabiliyor. Dış çekim çalışmaları sayesinde de her türlü organizasyonun en iyi şekilde yapılabilmesi mümkün bir hale gelebiliyor. İnsanların gerçekleştirecekleri organizasyonlar ile alakalı hayallerindeki tüm detaylar; konusunda uzman kişiler ve doğru şekilde seçilecek olan düğün mekanları ile beraber gerçekleştirilmiş olacaktır. Ve tüm planlar yapıldıktan sonra organizasyonun günü geldiği zaman; deneyimli bir fotoğrafçı eşliğinde yapılacak dış çekim çalışmaları ile beraber ortaya birbirinden güzel tarzda fotoğraflar çıkacak, böylece güzel günler hep hatırlanacaktır. En önemlisi de Işıkkent, hiçbir zaman unutamayacağınız rüya gibi düğününüze ev sahipliği yapmış olacak...

0
%