Desktop cover Mobile cover

Taksim

Düğün Mekanları

Elite World Prestige Hotel

Elite World Prestige Hotel

İstanbul, Beyoğlu
500 Maks. Kişi • 100 ₺ Başlangıç Fiyatı
Point Hotel Taksim

Point Hotel Taksim

İstanbul, Beyoğlu
250 Maks. Kişi • 320 ₺ Başlangıç Fiyatı
The Parma Hotel

The Parma Hotel

İstanbul, Beyoğlu
250 Maks. Kişi • 50 ₺ Başlangıç Fiyatı
Taksim Garden

Taksim Garden

İstanbul, Beyoğlu
500 Maks. Kişi • 100 ₺ Başlangıç Fiyatı
Martı İstanbul Hotel

Martı İstanbul Hotel

İstanbul, Beyoğlu
750 Maks. Kişi • 100 ₺ Başlangıç Fiyatı

Dış Çekim ve Düğün Fotoğrafçıları

Müjgan Culfa

Müjgan Culfa

İstanbul, Beyoğlu
3000 ₺ Başlangıç Fiyatı
Leyla Icon
Düğün Planlayıcın
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Burada!
Ücretsiz Düğün Yardımcısı Leyla Senin İçin Burada!
Hayalindeki organizasyonu, konsept içeriğini ve hizmeti bizimle paylaş. Leyla sana en uygun 5 mekanı ve firmayı önersin!

Taksim için Genel Bilgiler

Herkes Taksim’de Düğün Yapmak İster!

İstanbul’un kalbi Taksim düğün salonları bakımından elit hizmetler bulabileceğiniz bir semt. İstanbul’un en çok turist çeken bölgesinde, Taksim düğün imkanları ile tanışın! Hayatınızın yeni sayfasına düğün fotoğrafları ekleyin. Taksim düğün mekanları fiyatları bakımından cepleri zorlayabilir. Ancak lüks, konfor, şatafat ve modernlik arayanların tercih ettiği bir semt olduğunu belirtelim. Özellikle Taksim otellerinde dillere destan bir düğün yapabilirsiniz. Otellerin birçoğu teraslarında organizasyon imkanı sağlıyor. Bu da eşsiz bir Beyoğlu ve İstanbul Boğazı manzarası anlamına geliyor.

DüğünBuketi.com’u ziyaret ederek düğün mekanlarını ve olanaklarını inceleyebilirsiniz. İstanbul’un en meşhur semtinde bir düğün planınız varsa makalemiz size yol gösterebilir. İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Tarihi Yarımada’nın zirvesindeki Taksim düğün mekanları fırsatlar bakımından neler sunuyor? Taksim’de hangi konseptte mekanlar bulunuyor? Hep birlikte öğrenelim. Hadi başlayalım!

Taksim’de Ayrıcalıklı Düğünler Tasarlayın!

Taksim düğün fiyatları ve otel düğünleri hakkında bilgi vermeden önce kısaca bölgenin tarihine ve önemine değinelim. İstanbul’un Beyoğlu ilçesi, tarihi ve turistik bir bölge. Taksim de bu bölgenin en ünlü semti. “İstanbul’un kalbi” olarak anılan semt, aslında bir anlamda “İstanbul’un başkenti” olarak da tabir ediliyor. Yani “İstanbul bir devlet olsa başkenti de Taksim olurdu” yorumları yapılıyor. Taksim, her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turistin ziyaret ettiği meşhur İstiklâl Caddesi’ni de içinde barındırıyor. Taksim İstanbul’un kültür, sanat ve eğlence merkezi olarak biliniyor ve anılıyor. Beyoğlu; Taksim ve İstiklâl Caddesi ile anılan bir ilçe. Aslında Beyoğlu ve Taksim, “birbirlerinin içinde birbirlerini barındıran, birbirlerini tanımlayan ve tamamlayan yerleşim yerleri” olarak tanımlanabilir.

İstanbul gece hayatı deyince akla ilk Taksim gelir. Haliyle düğünler için de önemli bir yer olarak adından söz ettiriyor. İstanbul’un her noktasının yolu mutlaka Taksim’e çıkar. Taksim Meydanı ve Atatürk Kültür Merkezi (AKM), en ünlü yerleri. Taksim, trafiğin de eksik olmadığı merkezi konumda bir bölge. Tünel, Dolmabahçe, Şişli, Maçka, Şişhane ve Cihangir’in yollarının kesiştiği bir nokta aynı zamanda. Kelime anlamı “dağıtmak” ve “paylaştırmak” olan Taksim, bu ismi, Osmanlı döneminde İstanbul’un suyunun buradan taksim edilmesi yani dağıtılması sebebiyle almış. Meşhur İstiklâl Caddesi, Taksim-Tünel arasında uzanıyor.

Eğlence merkezi olan cadde, özellikle gece hayatının sabaha kadar sürdüğü yani hayatın durmadığı bir alan. Yani Taksim düğün veya otel düğünleri olanakları için ideal bir semt. Düğün salonları dışında elit konseptler sunan mekanları da barındırıyor. Taksim’de düğüne katılan herkes mutlaka İstiklâl Caddesi fotoğrafları olsun ister. Elit hizmetler alındığı için ve İstanbul’un en ünlü konumunda bulunduğu için düğün fiyatları konusunda mütevazı bir semt olmadığını bilmelisiniz. Taksim’den tarihi yarımadadaki Eminönü ve Galata bölgesine, diğer yönde Dolmabahçe ve sahil bölgesine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Nişantaşı, Galata, Harbiye ve Kabataş gibi elit semtlerin de komşusu olan Taksim, Beyoğlu’nun da kalbi aynı zamanda. Restoranlar, kulüpler, mağazalar, oteller, eğlence, kültür ve ayrıcalıklı düğünler için Taksim’i seçebilirsiniz.

Taksim’deki Seçkin Düğün Mekanlarının Özellikleri

2013 yılında uygulanan yayalaştırma projesi ile araç trafiğine kapatılan Taksim, düğünleriniz için dillere destan bir eğlence sunabilir. Taksim düğün salonları arasında Bochum Düğün Salonu gibi ilginç mekanlar yer alıyor. Otel düğünleri için özellikle tercih edilen Taksim’i, hayalinizdeki düğün fotoğrafları için düşünebilirsiniz. Taksim düğün fiyatları için her ne kadar cömert olmanız gerekse de, bütçenize uygun mekanlar da bulabilirsiniz. Eğlence mekanlarından otel teraslarına kadar çok farklı düğün konseptlerini sunan bölgenin düğün salonları elit düğünlerin seçkin davetlilerini ağırlıyor. Bu mekanlardan bazılarına göz atalım:

  • Garden Düğün Mekanı: İstanbul’un merkezinde bir düğün planınız varsa Garden Düğün ile tanışmalısınız. Restoran, açık havada kır düğün konsepti ile düğün, nikah, kına, nişan ve nikah sonrası yemek gibi organizasyon türlerini tasarlıyor. Şehrin göbeğinde şehirden uzak bir ortam sunuyor. Country yaşam tarzında lüks ve konforun bir arada sunulduğu mekanda mutluluk fotoğrafları çektirebilirsiniz. Fiyatları konusunda da cazip paketler sunan Garden 

Düğün size özel seçenekler için tercih edebileceğiniz bir mekan olarak öne çıkıyor. İhtiyacınız olan bütün hizmetleri sunabilecek kapasitedeki restoran, ağaçların altında veya açılıp kapanır bölümde yeşil bir manzarada organizasyon imkanı veriyor. Mekanda süslemeleri ve dekoru kendiniz tasarlayabilirsiniz. Özel müzik ekibi veya organizasyon firması da getirebilirsiniz. Yani düğününüzün konseptini özgürce belirleyebilirsiniz. Adeta gizli bir bahçe sunan mekan, tarihi İTÜ Taş Kışla’nın yanında bulunuyor. Şehir merkezinde kolay kolay bulamayacağınız bir kır düğünü planı için tercih edebilirsiniz.

  • Innpera Düğün Mekanı: Sıraselviler Caddesi’nde bulunan otel, düğün salonları arasında manzarası ile dikkat çeken bir mekan. Taksim Meydanı’ndaki otelin terası muhteşem bir İstanbul Boğazı manzarası sunuyor. Innpera Düğün organizasyonları da bu manzarada yapılıyor. Terasta yemekli bir organizasyon için 300 kişi ağırlanabiliyor. Büyüleyici bir İstanbul Boğazı ve Kız Kulesi manzarası eşliğinde düğün yapma olanağı sunuyor. Kurumsal etkinliklerden nişan ve kına gecelerine kadar her davet düzenlenebiliyor. Terasın açılır tavanı boğaz kokusunu içinize çekmenizi sağlıyor. Düğün fotoğrafları içinde Kız Kulesi olsun isterseniz mekanı düğün listenizin başına almalısınız!

Taksim Düğün Fırsatları

Burada eskiden tarihte depolanan suyun dağıtıldığı küçük yapı “maksem” aracılığı ile kente su dağıtılırmış. Tarihte “Taksim Maksemi” olarak bilinen bu bölge, artık kente eğlence dağıtıyor. Her ne kadar bir meydan olarak anılsa da aslında eğlence, kültür, sanat ve otel düğünleri bölgesi olarak biliniyor. Caddenin tam ortasından geçen nostaljik tramvay fotoğrafları da tarihii temsil ediyor. Aynı zamanda alışverişin de merkezi olan Taksim düğün alışverişi için birçok mağaza ile ihtiyaçlara cevap veriyor. Burada Hint kınası henna da yaptırabilirsiniz, gelin başı da.

Gelinlik seçmek için lüks bir alışveriş bölgesi olan Taksim, aynı zamanda düğün davetiye seçenekleri ile de dikkat çekiyor. Düğün organizasyon planlarında ihtiyacınız olanların listesini alıp Taksim’e gittiğinizde ellerinizde poşetlerle, paketlerle ve hediyelerle dönebilirsiniz. Ayrıca nişan ve düğün için catering hizmetleri sunan firmalara da bu bölgeden ulaşabilirsiniz. Taksim düğün seçenekleri arasında oteller ilk sıralarda yer alıyor.

Taksim’de bulunan çok sayıda lüks otel, otel düğünleri için çeşitli fırsatlar sunuyor. Düğün fiyatları bakımından cazip salonları da var ancak genellikle elit düğünler için tercih ediliyor. Hem konumları hem de lüks konseptleri sebebiyle düğün salonları fiyatları bakımından genellikle elit organizasyon sahiplerinin tercih ettiği bölge olarak biliniyor. Taksim düğün seçenekleri arasında çok çeşitli ve farklı alternatifleriniz var. Otel düğünleri dışında teraslar, restoranlar, kulüplerde de organizasyon yapabilirsiniz. Taksim düğün salonları ve düğün fiyatları gibi alternatifleri araştırmadan önce DüğünBuketi.com’a uğrayın!

Sitemiz üzerinden farklı mekanları ve farklı fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca, mekanların konseptlerini, özelliklerini ve sundukları hizmetleri tek bir adresten inceleyebilirsiniz. Sizin de Taksim düğün hikayeniz varsa Taksim salonları sayfamızda yorum yapabilirsiniz. Taksim düğün mekanları hakkında değerlendirmeleriniz, bu bölgede organizasyon yapmak isteyenlere yol gösterebilir. Siz de düğün fotoğrafları içinde yer almak istiyorsanız önce DüğünBuketi’ne uğramayı unutmayın!

Otelde Düğün Organizasyonu İçin Taksim'deki Otelleri Keşfedin!

Eskiden beri İstanbul’un en meşhur bölgelerinden olan Taksim düğün yapmak isteyenlerin de ilgisini bir hayli çekmektedir. Eğer siz de düğününüzü yapmak için uygun bir mekan arayışı içindeyseniz öncelikle kendi kriterlerinizi ortaya koymanız gerekir. Daha sonra elinizdeki verilere bakarak en uygun kararı verebilirsiniz.

Farklı Düğün Mekanı Alternatiflerini Değerlendirin

Kendi kriterlerinizi belirledikten sonra düğün mekanları ile kıyaslayarak size en uygun mekanı belirlemek isterseniz sizler için bir araya getirdiğimiz onlarca mekanın bulunduğu Taksim düğün salonları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Böylece pek çok farklı mekanı görebilirsiniz. Bunula birlikte mekanları gördükten sonra Bunun için de yapmanız gereken şey çok kolay. Beğendiğiniz mekanların sayfasında bulunan "Fiyat Teklif Formu"nu doldurmak. Böylece salon ile doğrudan iletişime geçebilir ve hem mekan hakkında merak ettiğiniz diğer soruları doğrudan mekan sahibine sorabilir hem de fiyat konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Unutulmaz Bir Kına Gecesi İçin: Taksim Kına Gecesi Mekanları

Diğer yandan kına gecesi de kültürümüzde ve geleneklerimizde düğün kadar önemli bir yer tutmaktadır. Düğünün olmazsa olmazı ayrılmaz bir parçası olan kına geceleri de tertip edilmek için mekana ihtiyaç duyulan yerlerden. Kına gecesi için de pek çok ayrıcalık sunuyor. Sizin de ilginizi çekiyorsa "Taksim Kına Gecesi Mekanları" sayfamızı ziyaret edebilir ve size en uygun kına gecesi mekanını bulabilirsiniz. Eğer kına gecesi için uğraşmak istemiyorsanız, her şeyi daha kolay nasıl halledebilirim diyorsanız Taksim kına organizasyon şirketleri imdadınıza yetişecektir.

Nişan merasimleri de günümüzde tıpkı düğünler gibi daha geniş kitlelerin katıldığı törenler haline geldi. Nişan için genelde farklı farklı mekanlar tercih edilebiliyor. Bazı çiftler daha aile içi nişanı tercih ederken bazı çiftler ise eş dost akraba gibi geniş bir çevrenin katıldığı büyük nişan törenleri tertip ediyor. Siz de nişanınız için kafanızda bir şeyler tasarladıysanız ve hayallerinize uygun bir mekan arayışı içindeyseniz "Taksim Nişan Mekanları" sayfamızı mutlaka ziyaret edin. Birbirinden farklı pek çok mekanı bir arada bulabileceksiniz.

0
%